Opinia Fiat Croma 1.9 150KM (olej napędowy) kombi 2007r., ocena użytkownika (22t1)

Fiat Croma 2007r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-10-15

mały apetyt na paliwo, to duży plus tego samochodu, biorąc pod uwagę, ze do lekkich samochodów to croma nie należy

Należy szukać samochodu bezwypadkowego zakupionego w polskim salonie. Fiaty Croma z importu to doskonale wyposażone samochody, których cena w Polsce jest znacznie niższa niż na przykład cena oferowana we Włoszech. Nie wierzę w cuda, importer musi zarobić, więc kupuje auto taniej niż je sprzedaje. Aby kupić tanio szuka samochodów po wypadku, albo tych z przebiegiem powyżej 250.000 km, bo te faktycznie na zachodzie są bardzo tanie.

dbać o niego a on odwdzięczy się nam bezawaryjnością

Komuś kto nie zwraca uwagi na wygląd samochodu a ceni wygodę, dynamikę i zwraca uwagę na koszy eksploatacji oraz niezawodność.

Jest to naprawdę bardzo wygodny, szybki i niezawodny samochód. Przez te cztery lata co roku klikakrotnie pokonywałem nim trasę Śląsk - Mediolan (jest to około 1250 km w jedną stronę) i muszę powiedzieć, że można to przejechać w kilkanście godzin cromą bez znacznego zmęczenia

słaba widoczność do tyłu, cofanie wymaga dużej uwagi

silnik to jeden z wielu plusów tego samochodu, jest bardzo dynamiczny i oszczędny

pianka przedniego fotela po 100.000 km ulega degradacji, czuć to po zajęciu miejsca na fotelu

Nadwozie pomimo tego, że projektował je sławny włoski stylista Giugiaro, jest jakieś takie bez wyrazu. Z przodu przypomina mi stare punto a z tyłu seata ibizę. Jak dla mnie design nadwozia to jedyny poważny mankament tego samochodu. Jednak wszystkie niedostatki kompensuje ogromna ilość miejsca we wnętrzu

przy użyciu funkcji "auto" wszystko funkcjonuje doskonale

Elektronika nie jest najgorsza, ale komputer pokładowy od czasu do czasu pokazuje jakieś oderwane od rzeczywistości komunikaty. Po przekręceniu kluczyka, wszystko wraca do normy

Jedynym mankamentem, który drażni mnie w tym samochodzie jest pozycja lewego spryskiwacza przedniej szyby. Jest on tak umieszczony, że płyn spryskiwacza doskonale myje ramię wycieraczki a do szyby dociera znikoma ilość płynu. Jesienią jest to dosyć uciążliwe.

Ten samochód naprawdę jest niezawodny i pali bardzo mało jak na komfort, który oferuje.

Henryk