Opinia Mercedes klasa C classic 2.0 200 kompressor 163KM (benzyna) kombi 2001r., ocena użytkownika (24qk)

Mercedes klasa C classic 2001r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 200 kompressor 163KM (benzyna)

data oceny: 2014-11-23

najniżej na trasie uzyskałem 6,7 l/100 km przy prędkości 90 km/h z zapiętym tempomatem , przeciętnie w trasie przy normalnej jeździe pali ok 7,5 litrów na 100 km , przy ponad 200 km/h spalanie wacha się +- 10 l w mieście ( ŁÓDŹ)można zejść poniżej 9 l ale też przy wciśniętym gazie można dobić w okolice 14 , normalna jazda miejska to spalanie 10-11 l/100km jeśli o mnie chodzi to kluczowe jest umiejętne operowanie gazem i spalanie będzie akceptowalne bez większych problemów tankuję tylko i wyłącznie na stacjach Orlen i Lotos

1. dobrze obejrzeć nadwozie - w powypadkowych ruda będzie na bank widoczna - grunt żeby ewentualna naprawa była fachowo zrobiona 2. kompresor nie może w żaden sposób hałasować , silnik musi pracować równo , bez falowania itp. 3. ogólny stan - częstotliwość przeglądów , wiedzę właściciela n/t własnego samochodu

tankować dobrą benzynę , stosować dobre części eksploatacyjne , naprawiać w jednym sprawdzonym warsztacie mówić do auta , pogłaskać czasem i podziękować za wspólną podróż ( naprawdę )

młodej rodzinie 2+2 ceniącej komfortową jazdę za umiarkowane pieniądze , oraz ludziom którzy tak jak ja nie mogą już patrzeć na auta grupy VW

dla mnie i mojej żonki auto nie ma wad - jest takie jakie chcieliśmy kupić i jesteśmy z celki bardzo zadowoleni , dbamy o nią a ona nas wozi bezstresowo , wygodnie i jak trzeba to bardzo żwawo - 200 kompresor to taki złoty środek i jeżeli ktoś robi rocznie 10-12 tyś km ( tak jak ja) to koszta eksploatacji są na akceptowalnym poziomie warto co jakiś czas obejrzeć nadwozie i zabezpieczyć nawet po swojemu przed rudą p.s. naprawdę zszedłem na trasie ze spalaniem do 6,7 l/100

ogólnie układ jezdny oceniam wysoko - prowadzenie auta w mieście i w trasie to przyjemność , nie wychyla się nadmiernie w zakrętach , trzyma się drogi dobrze , wybiera nierówności dobrze nie pozbawiając pasażerów komfortowego podróżowania , parkowanie i promień skrętu to extra klasa , jedyne co mogłoby być na lepszym poziomie to hamulce - masa auta daje o sobie znać zwłaszcza pod obciążeniem , ale tragedii nie ma

c 200 kompresor 163kM to auto elastyczne , nie wymaga częstego używania dźwigni biegów ( manual ) co w przypadku jazdy w mieście jest zaletą , chyba że trzeba się szybciej przemieścić , albo żwawo wyprzedzić to wtedy dźwignia biegów i pedał gazu muszą popracować , ale do spółki z kompresorem radzą sobie bardzo dobrze , nie wypijając przy tym hektolitrów PB95

auto jest zdecydowanie komfortowe , układ resorowania jest odpowiednio do masy samochodu dobrany , fotele są wygodne nawet na długich trasach , szeroko regulowane , w kabinie przy przepisowych prędkościach jest cicho ( powyżej tych prędkości też nie ma na co narzekać )

ergonomia i obsługa funkcji na super poziomie , czytelność deski , panelu sterowania też super ,materiały dobrze znoszą trudy czasu i eksploatację, zegary i centralny wyświetlacz bardzo czytelne , bagażnik akuratny , chociaż linia dachu kombi trochę go ogranicza - niestety jest to auto którym wygodnie pojadą 4 dorosłe osoby , nie ma się co czarować ( chyba że z tyłu usiądą 3 Anie Rubik to wtedy w 5-kę też da radę ) sporo schowków nadwozie trzeba regularnie doglądać i dbać aby rdza go nie zjadła tzn w porę usuwać bąbelki i regularnie zabezpieczać

automatyczna klima bez problemu dogrzewa i schładza wnętrze ,utrzymuje zadaną temperaturę , wydajność bardzo dobra

widoczność we wszystkich kierunkach jest bardzo dobra , wyczucie odległości nie jest problemem w moim przypadku z pomocą idą jeszcze czujniki parkowania przód + tył

przez 5 lat użytkowania jedyne co musiałem zrobić to wymiana akumulatora - nie mam żadnych zastrzeżeń jak do tej pory, wszystko działa bez zarzutu

jedyna rzecz jaka mi się zepsuła przez te pięć lat to programator wycieraczek i te zamiast wracać do pozycji poziomej to kończyły cykl pionowo , trzeba było wymienić cały układ drążków oprócz tego padł mi akumulator ale był już stary , więc byłem na to przygotowany nic innego ponad wymiany eksploatacyjne do tej pory mnie nie dotknęło , ale też auto jest dość regularnie doglądane i elementy poddawane wymianie stosuje raczej dobrych producentów ( śmieję się że ja daję "celce" dobre części ,a ona mnie bezproblemowo wozi ) koszty napraw nie są może jakieś niskie, ale też należy pamiętać że nie jest to reprezentacyjna limuzyna moim autem od początku opiekuje się 1 warsztat i jak do tej pory nie mam zastrzeżeń , co najlepiej potwierdza bezstresowa eksploatacja niemłodego ( 2001r) już auta

mariusz