Opinia Nissan Almera 1.8 16 V 116KM (benzyna+gaz) hatchback 2003r., ocena użytkownika (g6p)

Nissan Almera 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 16 V 116KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-04-26

nie wiem jak to jest ale po zamontowaniu instalacji LPG V gen. czyli wtrysku w fazie lotnej spalanie gazu jest mniejsze jak benzyny, Pb spalał 9,5 do 10 w mieście a LPG do 9,5 l/100km ciekawe ale jak na razie prawdziwe :D

jeżeli polski salonowy egzemplarz trzeba upewnić się czy auto uczestniczyło w akcjach serwisowych np: darmowa wymiana czujnika położenia wału, wymiana parujących reflektorów, konserwacja elementów nadwozia fabrycznie nieprawidłowo zabezpieczonych przed korozją. Silniki 1,8 lubią zasysać olej ( mój np nie bierze) ok 1l na 1000 km, trzeba sprawdzić czy nie ma "brzęczenia" na skrzyni lub sprzęgle.

na pewno kontrola wszystkich płynów i filtrów. Im bardziej się zadba o regularna wymianę płynów i filtrów każdej maści można się naprawdę cieszyć długo nie tylko z tego auta ale i na pewno z każdego innego. PS. Za dużo zainwestowałem w auto by teraz o nie nie dbać :D

Bardzo dobre auto w tym segmencie co prawda jest wiele możliwości zakupu ale za 2003 rocznik zapłaciłem 20k PLN z silnikiem 1,8 4 airbagi, klima, fool opcja bez kompa i skóry. Wadą może być to że jest ciut za słabo wyciszona dociera sporo hałasu spod kół do auta i trochę słychać tłumienie nierówności ale podczas jazdy w korku złapałem się na tym że sprawdzałem czy silnik w ogóle pracuje ponieważ nie słychać go na wolnych obrotach prawie wogóle.

niesamowicie jak na gabaryty samochodu promień skrętu coś jak passat lub inny o podobnych gabarytach

od 3500 obr/min dostaje niesamowitego "szwongu" jak to sie godo na śląsku. Przyśpieszenie jakby załączało turbo ale jakby bo turbiny tam nie ma. Bardzo dobre przy wyprzedzaniu - bardzo nie dobre dla posiadacza portfela.

Z pełnym obciążeniem zaczyna lekko bujać, w 2 osoby lub nawet 3 dosyć twardy co daje bardzo dobrą przyczepność( należy zwrócić uwagę że prześwit tego samochodu na 15" kołach wynosi 22 cm - więcej jak honda CRV:D )

Z przodu miejsca sporo, z tyłu dla "długonogich" kompletne nieporozumienie( mnie nie przeszkadza worze moje 2 kobiety pozostali mnie mało interesują :D) Obsługa przełączników intuicyjna ale przydało by się sterowanie radia z kierownicy. Materiały plastikowo tkaninowe trzeszczą ale są zróżnicowane kolorystycznie - nie ma np czarnej monotonii. Buda podobno ocynk z 12 letnią gwarancją - ale nissan zawsze miał problemy z np drzwiami kierowcy, tylną klapą podłoga bdb. zabezpieczona

Szybko się nagrzewa błyskawicznie odparowuje szyby - (ale to zależy np od stanu filtra kabinowego) chodzenie w słoneczne dni troszkę wydłużone ale to z powodu czarnej budy ale tapicerka się nie topi bo nie jest czarna. na 3 stopniu dmuchawy można jeszcze bezproblemowo prowadzić rozmowę.

Do przodu prawie idealnie - szerokie słupki przednie troszkę zasłaniają. Do tyłu gorzej z powodu wysoko umieszczonej szyby w klapie i jej elipsowatego kształtu, na szczęście są lusterka bardzo pomagają, boczne pokazują dosyć dobrze ale trzeba uważać ponieważ od strony kierowcy lusterko jest a-sferyczne a od pasażera, jak i wsteczne lusterko pokazują zgoła odmienny a raczej rzeczywisty obraz odległość od znajdującego się za nami np samochodu.

gdyby nie fabrycznie zamontowany alarm było by wspaniale ale. . . Ale są dwie jedna daje druga nie.

czeka mnie rozbiórka skrzyni biegów i sprzęgła ponieważ brzęczy jakieś łożysko jak dobrze pójdzie to wymiana zregenerowanej piasty z łożyskami skrzyni biegów szarpnie mnie na jakieś 400 do 700 PLN w zależności ile łożysk padło a jeżeli to łożysko oporowe w sprzęgle to około 200 PLN czyli jeszcze nie masakra. Dodam tylko że w Almerze z silnikiem 1,5 skrzynia jest 2X droższa i wychodzi nawet wymiana za 1500 zeta.

Kosmicznie duży promień skrętu. Poważnie parkuje się jak 5 metrowym Passatem a nie 4184[mm] hatchbackiem

Zaskoczyło mnie zawieszenie twarde ale komfortowe pojemność bagażnika starczy do przewiezienia co najmniej 2 beczek 50l piwa( myślę że jeszcze jedna by weszła) twarde wygodne siedzenia z regujacją w 3 poziomach.