Opinia Nissan Micra 1.4 16V 87KM (benzyna) hatchback 2000r., ocena użytkownika (59c)

Nissan Micra 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 16V 87KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-11

Jest to auto pewne i jak każde zwłaszcza z drugiej ręki może sie zepsuć. No ale myślę że silnik posłuchać jak rozrząd pracuje i jak silniczek przyspiesza.

Pilnować przeglądów serwisowych i lać dobre paliwo.

Wszystkim którzy chcą mieć coś ałego i orginalnego. No nie ma zbyt wiele Micr na polskim rynku.

Jestem z Micry zadowolony. Jest niezawodna, szybka, zwrona, wystarczająca namoje miejskie potrzeby związane z czestym przemieszczanie się w różne miejsca. Jedymy mankament to ubogie wyposażeniewersji sprzedawanych na polskim rynku.

Kupiłem moją Micrę z drugiej pewnej ręki. Poza eksploatacją i małą awarią przepływomierza(trzeba było wymienić) to nie mam zastrzeżeń. Piszę o przepływomierzu bo w nissanie chcą naciągnąć na całą nową przepustnicę która kosztuje około 3tyś zł. i twierdzą że nie da się tego inaczej naprawić. Ja znalażłem firmę produkjącą podrabiane i jak na razie od około 10000 km nie ma żadnychproblemów. Reszta to sama eksploatacja. Pewnie koło 100tyś. km. bedę musiał coś w zawieszeniu powymieniać bo powoli pojaiwają się jakieś stuki ale to normalna przy naszych drogach. Reszta ok. Jedyna rzecz która mnie w tym aucie niesatysfakcjonuje to to że jest to auto krajowe i podobne Micry z tego rocznika za granicą były dużo bardziej bogato wypasione. No ale jak na razie muszę sie zadowolić tą 1 air bag, ABS i elektrycznymi szybami. Ogólnie niezawodna, lać benzynę i jeździć. Acha bo bym zapomniał mam motor 1,4l 87KM. Prawdziwy pirat i przecinak na drodze przy umiarkowanym spalaniu( około 5-6 l/100km). Mogę z czystym sumieniem polecić. Pozdrawiam Przemek microman:)

Bardzo elastyczny. Jeżdziłem kiedyś również micrą o pojemności 1,3L ale tu jak nakoniec produkcji w nadwoziu K11 podnieśli pojemność do 1,4L elastyczność jest naprawdę świetna. Porównałbym to do frajdy jazdą autemo dużo większej pojemności np. 2,0L.

Niestety autko jest starszą konstrukcją. Fotele nie są zbyt ergonomiczne ale da się jezdzić. Nie polecam bardzo długich tras. Miejsca na nogi wystarczająco. Mam 185 cm wzrostu i bez problemu się mieszczę nawet na tylnej kanapie przy max odsunietych fotelach przednich bez efektu zakleszczenia nóg. Wiem co piszę a niestety z tego syndromu wiele małych autek nie potrafi się po dziś dzień wyleczyć. Zawieszenie jest dośc twarde wieć czuję sie polskie dziury pod kołami ale za to się świetnie sprawdzaprzy kretej jeździe, wchodzenie w zakrety itd itp. Wyciszenie powiedziałbym normalne. Po prostu małe auto, chcesz mieć cicho kup sobie klasy luksusowej:)

Trzeba tylko regularnie pilnować wymiany filtra przeciwpyłkowego kabinowego(ja taki u siebie mam pomimo braku klimy) i nie ma szans żeby autko zaparowało np. w deszczu.

Po prostu normalnie. Jak u większości.

Ten przepływomierz to jakaś zmora nissanow bo wiem że byłem nieosamotniony z tym problemem gdzie po drodze serwis nissana chciał mnie naciągnąć na całą przepustnicę.

Silnik na prawdę rewelacyjny, jego osiągi i elastyczność.