Opinia Skoda Superb 2.0 2.0 170KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2009r., ocena użytkownika (vbf)

Skoda Superb 2009r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 2.0 170KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-10-05

powyższe spalanie przy w miarę spokojnej jeździe. Jeżeli przełączy się skrzynię w tryb sportowy to można doliczyć ok 1,5 litra.

polecam silnik który omawiam, jako elastyczny, oszczędny i cichy

na wysokie przeszkody dla podwozia i na długosc drzwi saomochodu przy jego otwieraniu, jeżeli nie chcecie uszkodzić szybko lakieru.

tak

Prawdziwa przyjemność z jazdy. Choć jeździłem już różnymi, potocznie uznawanymi za lepsze, markami samochodów to nowa skoda superb po roku ekslpoatacji udowadnia, że czeska marka staje się pierwszoligowym brandem.

Trzymanie się drogi na zakrętach wg mnie najlepsze w tej klasie/cenie samochodów, brak przechyłów na zakrętach, brak pod i nad sterowności. Jedyny problem pojawia się zimą na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni - trzeba pamiętać że nowa skoda superb to duże auto o dużym rozstawie osi i jego prowadzenie staje się trudniejsze niż większości samochodów mniejszych z klasy średniej - na pewno ten mały mankament poprawiłby zakup skody z napędem na 4 koła. Hamulce perfekcyjne i bardzo ciche. Samochód jest nisko zawieszony - jak to limuzyna, więc trzeba uważać na różne poprzeczne przeszkody żeby nie uszkodzić/złamać poprowadzonych, pod silnikiem i wzdłuż samochodu osłon podwozia - co mnie niestety przy wjeździe na wysoki krawężnik spotkało.

Wg mnie silnik 2.0 diesel zastosowany w noym superbie to najlepsza jednostka napędowa o tej pojemności pośrdów samochodów tej klasy tzn : forda mondeo, toyoty avensis, mazdy 6 itp którymi też jeździłem. Najlepszy tzn: o największej mocy i elastyczności na niskich i średnich obrotach ale też utrzymujacy zapas mocy dla obrotów wysokich, najekonomiczniejszy! i najcichszy. Ten silnik w połączeniu z perfekcyjną skrzynią DSG nie traci mocy i spokojnie wyprzedzacie pozostałe samochody z silnikami o podobnej mocy zarówno ze startu jak i przy prędkościach rzędu 100 -140 km nie macie problemu z nabraniem mocy i wyprzedzeniem, nawet na 6 tym biegu.

fotele tradycyjnie twarde i dobrze trzymające. Już w wersji ambiente podparcie lędźwiowe na 2 przednich fotelach w standardzie czego nie oferuje nikt z konkurencji. Zawieszenie tradycyjnie twarde ale b. dobrze wyciszone. Jest to samochód który jest stworzony na dobrej jakości nawierzchnie i wtedy zachowuje się rewelacyjnie. Wyciszenie najlepsze w tej kategorii cenowej saochodów. W mojej ocenie lepsze niż w mazdzie 6. Konkuruje z wyciszeniem superba tylko nowy citroen c5. Jeszcze przy prędkości 150 km / h możecie słuchać muzyki klasycznej przy niewielkiej utracie niskich tonów co jest wyczynem dla każdego samochodu nawet wysokiej klasy.

Samochód największy w swej klasie. Z tyłu koszykarze też się zmieszczą . Bagażnik również największy / większy nawet niż w większości dużych samochodów kombii. wielkość zewnętrznej bryły samochodu zdecydowanie pokrywa się z ilością miejsca w środku.

Regulacja płynna i praca cicha. Jedynie dodatkowa opcja podgrzewania szyby przedniej budzi moje wątpliwości . Działa wyjątkowo mało efektywnie.

Samochód b. duży więc widoczność wstecz nie jest najlepsza w wersji sedan. z przodu grube słupki również tworzą mały martwy punkt.

Jak dotąd bez zarzutu, choć duża ilość żarówek w samochodzie , również wszechstronnie doświetlających wnętrze tworzy problem ze znalezieniem właściwej w przypadku przepalenia.

W ciągu pierszego roku eksploatacji przepalona jedna żarówka doświetlenia wnętrza i parokrotnie nie wyłączający się wentylator chłodzący silnik po wyłączeniu stacyjki. Wymagało ponownego uruchomienia silnika i jego wyłączenia wtedy problem ustepował - więc raczej problem elektroniki.

Piotr