Opinia Volkswagen Bora 1.9 tdi 115KM (turbo diesel) kombi 2001r., ocena użytkownika (24dp)

Volkswagen Bora 2001r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 tdi 115KM (turbo diesel)

data oceny: 2014-03-17

samochód bardzo mało pali w zależności oczywiście od załadowania auta jak i ciężkości stopy która naciska na gaz i hamulec przy 90 km/h udało mi się zejść do 3.7 na trasie prawdopodobnie można zejść niżej ale na dużo większej odległości to raz a po drugie nikt nie chce się wlec te 90 km/h ;)

Na wszystko!! To, że mój samochód jest jaki jest zależy od inwestycji jak dbasz tak masz... Jak ktoś nie wymienia części na czas i jeździ mimo, że olej trzeba było wymienić 10tys km temu to się nie dziwie że coś nie działa.. nigdy nie miałem problemów z pompowtryskami ani z turbo mimo czasem zaleje stp do czyszczenia pompowtrysków jak i całego układu paliwowego do oleju dodaje ceramizer i hula, aż miło. Zimą leję zwykłe paliwo plus dodaje depresator i zimą także nie mam problemów z odpalaniem

Należy zwrócić uwagę przy gaszeniu na turbo, żeby trochę pochodziło na spokojnie zanim zgasimy. przy odpaleniu tak samo czekamy aż wszystkie lampki zgasną. Na szczególną uwagę zasługują światła nie są zbyt mocne dlatego należy dawać te +90% światła np nightbraker

Polecam to auto wszystkim ceniącym sobie niezawodność, tani koszt napraw, a także osobom które potrzebują więcej przestrzeni przy bardzo małym spalaniu i dość dobrej dynamice auta. skrzynia 6 biegowa na 10+

Tak rzadko się coś psuło, że nie pamiętam żebym coś naprawiał. Owszem wymiany były np filtrów czy rozrządu ale to standardowe wymiany co ileś tam km, a nie, że coś padło

Najlepsze auto jakim jeździłem, bardzo mało pali, dobrze wyciszone wnętrze, dobra dynamika silnika, mimo kombi nie za duże, nic się nie psuje i nie rdzewieje co najważniejsze

Po zamontowaniu chipa bardzo wrażliwy na pedał gazu dobrze się zbiera dzięki niewielkiej masie auta

zawieszenie idealnie komponuje się z układem trakcji nigdy mnie nie zawiodło samochód po prostu klei się do drogi amortyzatory dawno wymieniane pomimo tylu lat nadal się świetnie sprawują na polskich drogach trochę mało miejsca dla pasażerów z tyłu gdy z przodu siedzą giganci.

Bagażnik przy o wiele mniejszych gabarytach prawie jak w a6 przestrzeni z przodu aż nadto bardzo dobra obsługa samochodu nic nie rdzewieje auto odporne na rdzę nic nie trzeszczy sporo schowków miejsce na napoje bardzo fajnie grają głośniki w aucie świetna widoczność zegarów ładnie podświetlone na niebiesko dobrze widoczne, lusterko fotochromowe super sprawa

bardzo dobrze wentyluje szybko się nagrzewa nagrzewnica, u mnie zawsze wentylacja nastawiona na 1szy poziom bo po co i więcej szybko odparowują szyby i nigdy z tym nie mam problemów na tylnie szyby stosuje preparat przeciwilgociowy i też nic mi nie paruje.

bardzo dobra widoczność z przodu jak i z tyłu nie ma problemów lusterka jak najbardziej ok z lewej większe ze zwiększonym kątem widzenia po prawej mniejsze ale nadal dobrze się sprawuje szybkie ustawianie lusterek za pomocą regulacji elektrycznej

elektronika mnie nigdy nie zawiodła szyby elektryczne bardzo dobrze działają jak i lusterka a także radio, wyświetlacz od komputera się nie przepala żarówki w światłach zmieniam naprawdę rzadko

Wszystko tak naprawdę mimo, że mam ten samochód już parę lat wcale nie planuje się z nim rozstawać. Ciężko znaleźć obecnie odpowiednik dla auta tej klasy w nowszych modelach. Spalanie bomba jak chcę zaoszczędzić to po prostu toczę się te 90 km/h i robie te 1600- 1800 km na jednym baku wraz z odpowietrznikiem. Komfort nic dodac nic ująć, dla kierowcy i pasażera nic lepszego nie trzeba. Wnętrze? idealne bardzo piękne i za tą cenę nic lepszego się nie znajdzie...

Marcin