Opinia Mazda 6 2.0 136KM (olej napędowy) kombi 2004r., ocena użytkownika (38x)

Mazda 6 2004r. - opinia użytkownika

przebieg: 110 km

data oceny: 2008-02-09

Na ogniska korozji przy drzwiach i tylnych nadkolach

Turbina i korozja (bądź czujny, korozja nie śpi)

kombi dla aktywnych rodzin (4osobowych),dużo miejsca i pełna frajda z jazdy w miarę oszczędnym i pakownym autem.\\r\\n200km/h nie jest problemem.

W ciagu 2 lat przejechałem 65tys/km (110.000km obecnie) zawsze dojechałem tam gdzie założyłem i mam nadzieje na kilku letnią bezawaryjna eksploatację,jedynym mankamentem na który sie można uskarżać to wszechobecne ogniska rdzy ! Ogólnie polecam i zachwalam, jeśli będę zmieniac to na Mazdę, naprawdę warto.

Auto dość duże ale promień skrętu zadowalajacy więc trzeba sie przyzwyczaić do parkowania tyłem,na prostej myszkuje zwłaszcza na oponach 205, ponoć to wada fabryczna i można wymienić gumy na Mcpersonem od 2005 zmieniono i jeżdżą prosto, na zakrętach rewelacja,min 205 niski profil i trzyma super,wspomaganie nie tak lekkie jak w Toyotach ale za to bardzo precyzyjne i pewne na zakretach,hamulce są ale w trakcie ostrego hamowania może "nurkować" niebezpiecznie odciąża sie tył i może go wtedy nosić przy zmianie kierunku jazdy, ogólnie jestem bardzo zadowolony, zawieszenie zestrojone na sportowo z dozą komfortu - polecam.

jak na diesla to spodziewałem sie lepszej elastyczności,czuje się jak by miał problem z ruszaniem(1,5 tony?)moze waga ma z tym związek,rzeczywiście trzeba często sięgać po lewarek zmiany biegów,gdy sie rozgrzeje klekot ginie i ciężko odróżnić go od benzyny,moja Mazda posiada skrzynię 5 i może dlatego spalanie przy umiarkowanej technice jazdy siega 6,5l/100 w nowszych modelach wkładane sa już 6 biegowe skrzynie,ogólnie silnik jest elastyczny od 2000obr/min (max moment obrotowy 310Nm) więc polecam pracę silnika w zakresie 2000-2500obr/min i będzie ekonomicznie i elastycznie.

resorowanie jest ustawione ze wskazaniem na sportowe (dla mnie rewelacja) ale moje dziewczyny nie narzekają na komfort, po obciążeniu(max) może być trochę nadsterowny ale nie można przesadzać z prędkością i będzie oki,przy obciążeniu 3 osób i bagażu nie odczujesz różnicy,fotele przednie i tylne bardzo wygodne,wyciszenie wnetrza to mankament Mazdy od 120km/h jest głośno !

zaczne od negatywów - korozja ! a reszta jest poezją,no może materiały mogły by mieć lepszą jakość ale i tak nie jest źle,miejsca full,bagażnik wystarczający(505l)schowki pod ręką (na telefon,okulary,napoje,mapy,drobiazgi,rękawiczni,dokumenty,gąbki itp...,aranżacja i zagospodarowanie wnętrza to poezja(jedna dźwigienka i masz wielka przestrzeń do dyspozycji idealnie płaską, można spokojnie spać we dwie osoby,ergonomia 10/10

w moim modelu ma webasto, to moje pierwsze auto z tym systemem, ale teraz nie chce innego !!! AUTA Tylko Madza 6 !

oprócz gabarytów do których trzeba przywyknąć to widocznośc je doskonała, słupki nie za wielkie i tylna szyba bez zastrzeżeń

Marian