Opinia Citroen C4 coupe 1.6 16V 110KM (benzyna) coupe 2006r., ocena użytkownika (mv3)

Citroen C4 coupe 2006r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 1.6 16V 110KM (benzyna)

data oceny: 2010-01-17

Odpowiedź:Raczej nie

uważać na malutkie i delikatne przewody elektryczne, których pełno pod maską i Bóg wie, dokąd prowadzą :)

komuś, kto szuka bardzo wygodnego samochodu kompaktowego o niebanalnej stylistyce

Bardzo przyjemnie się nim jeździ. Wygodny i przestronny. Jednak trzyletni, dobrze utrzymany, samochód nie może "stawać w trasie"! I nie może żreć więcej oleju niż mój 10-letni fiat 125p.!

Twarde zawieszenie, bardzo głośne na nierównościach (szczególnie tył). Hamulce doskonałe, przyjemność z prowadzenia również. Jednak ciężko niekiedy wyczuć, czy samochód trzyma się dobrze drogi, czy też powoli traci przyczepność - czasem to zaskakuje.

Silnik całkiem niezły, gorzej z precyzją działania skrzyni biegów. Długie przełożenia i konieczność "trafiania" z biegami.

Jak już wspomniałem - zawieszenie jest strasznie hałaśliwe na nierównościach. Fotele przednie bardzo wygodne; o tylnych nie mogę za wiele powiedzieć.

Bardzo przestronny z przodu. Z tyłu - trudno mi powiedzieć, bo tam nie jeżdżę :) Obsługa przyrządów bezproblemowa i przemyślana. Centralny prędkościomierz wg mnie ma więcej zalet niż wad. Plastiki całkiem dobre. Rdzy nie zaobserwowano.

Bardzo dobry nadmuch, w szczególności na przednią szybę. Szybko można uzyskać ciepłe powietrze. Klima też bez zarzutu.

Ogromne przednie słupki, za którymi pieszy chowa się bez problemu. Widoczność do tyłu słaba z uwagi na belkę poprzeczną na wysokości oczu i wielkie słupki.

Elektronika nie sprawiała problemów. Często ukazywały się dziwne komunikaty błędów, ale - jak się okazało - były one prawdziwe, a ich przyczyną była wadliwa pompa paliwa i cewka zapłonowa. Po ich wymianie komunikaty już się nie ukazują.

Jak na trzyletni samochód to tragedia!! Dwa razy zawiódł tak, że dalsza jazda nie była możliwa. Oprócz tego kilka drobnych uszkodzeń w postaci rozpiętych kabelków elektrycznych, np. od czujnika otwarcia maski. Oprócz tego silnik (1.6 benzyna!) pożera ogromne (jak dla mnie) ilości oleju - litr na 5.000km. Citroen twierdzi, że to normalne.

pisałem wcześniej - samochód zawiódł dwa razy, żłopie olej i ma kilka wkurzających defektów, których nikt nie potrafi zdiagnozować (tajemnicze stukania etc.)

doskonale się siedzi i po prostu jedzie :)