Alfa Romeo 146 opinie, oceny użytkowników, Alfa Romeo 146 spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Alfa Romeo 146

Średnia ocena: 6.88/10

Alfa Romeo 146 spalanie (l/100km)

Oceny ALFY ROMEO 146

2010-07-15

Jest to włoski dość delikatny samochód. Jeśli chcesz się nim ścigać trochę pojeździ ale dość krótko a Ty dowiesz się co oznacza słowo spalanie samochodu (do 17l/100km).Części nie należą do zbyt tanich ale jeśli odpowiednio będziesz się z nim obchodził niewiele będziesz musia...
Silnik dość elastyczny i nie trzeba często zmieniać biegów. W mojej wersji jest to boxer więc nie należy do cichych lecz ma bardzo przyjemny dźwięk. Skrzynia czasem zazgrzyta a biegi dość ciężko wchodzą lecz jest to kwestia przyzwyczajenia
jak dla mnie trochę zbyt twarde zawieszenie ale nierówności przyjmuje dobrze przy sprawnym zawieszeniu. Wyciszenie? a kto na to patrzy w boxerze. Lecz samochód wiadomo włoski wygina się i skrzeczą uszczelki w drzwiach. Przednie fotele bardzo wygodne lecz przy wysokim kierowcy pasażer siedzą...
Tu tylko opiszę iż karoseria trzyma się bardzo dobrze choć trafiłem na taką wersje gdzie na niektórych elementach po tylu latach lakier wyblakł (oryginalne elementy lecz w fabryce źle nałożyli lakier bezbarwny). Podwozie prawie wogóle nie zabezpieczone antykorozyjnie i najwcześniej na n...
Samochód jak dla mnie ma bardzo twarde zawieszenie (przesiadłem się z łady) Prowadzenie przy tym jest dość dobre lecz na równej nawierzchni.

2008-02-09

Producent skupił się na silniku i zawieszeniu drogim, ale jakże doskonałym. Trochę więcej wagi mógł poświęcić na plastiki trzeszczące. Ładne wygodne z lekkim sportowym zacieciem. Ocena może subiektywna, ale za te pieniadze to najlepszy wybor.
Nie wożę wielu ciężarów i nie siedzę wiele na tyle. Fotele przednie b, dobrze trzymają wygodne, może trochę siedzisko mogło być dłuższe ale to czepianie się, fajna regulacja wysokości. plastiki to minus dzwonią i tyle.
Z przodu b. dużo miejsca z tyłu i bagażnik minimalnie gorzej niż np. renault19 (mój poprzedni samochód) dobre tylko dlaczego trzeszczą Aranżacja? Karoseria - alfa ma dobre lakiery.
wielowahaczowy system zawieszenia sprawdza się doskonale nie jest drogi w serwisie choć niewiele wymieniałem nie mogę dobrze ocenić. parowanie - widoczność przez tylna szybę mogłaby być lepsza.

Auto ma mankamenty ale frajda z jazdy jest ogromna, części nie są zbyt drogie da się zaakceptować. Zrobiłem nim ponad 100.000 km przez 2 lata i byłem zadowolony.
Niesamowicie elastyczny nawet jak na 16V potrafił przyspieszać od 40 km/h na piątym biegu aż do 250 (tyle udało mi się nim jechać). Mankamentem jest mało wytrzymała skrzynia często się sypie inny mankament to miska olejowa usytuowana za nisko uszkodziłem ją dwa razy.
Miałem zawieszenie sportowe więc komfort jazdy był marny ale za to....
146 jest małym autem ale wewnątrz jest naprawdę dużo miejsca, na nogi jest sporo miejsca, dzielona tylna kanapa powodowała, że ładowność była spora.
Auto prowadziło się jak po sznurku rewelacyjne hamulce ABS działający idealnie nie za mocno i nie za słabo

2009-11-02

Kiepskie auto, ale ma w sobie to coś.
Skrzynia czasami chrupie. Dynamiczny, ale na biegach 1-3.
Jazda jak wozem drabiniastym. Tłucze wiecznie coś w zawieszeniu. Promień skrętu OGROMNY.
Mało schowków.
Widoczność do tyłu znikoma. Układ wspomagania działa opornie. Drgania przenoszone na kierownicę.

2010-07-16

Silnik mocny autko ładnie wchodzi na obroty ale mankamentem tych silników jest rozrząd . Ześlizgujący się pasek oraz wariator (regulator faz rozrządu).
Auto jest raczej przeznaczone dla osób które nie posiadają jeszcze dzieci .

Średnie oceny ALFA ROMEO 146

4.7/10
3.3/10
2.8/10

Osoby zainteresowane autem Alfa Romeo 146 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Sunny.

Alfa Romeo 146

Alfa Romeo 146

Nissan Sunny

Nissan Sunny

Najciekawsza opinia użytkownika o Alfie Romeo 146

Alfa Romeo 146 1400 boxer 90KM 1995r. sedan (limuzyna)

Nieoceniony silnik typu boxer to największa zaleta samochodu. Bez porównania szybciej reaguje na ruchy pedałem gazu. Niesamowita frajda z jazdy - niski dźwięk silnika sprawia, że nawet laik wie, że nie jest to zwykłe auto. Dodać należy, że jest to bardzo trwały silnik choć inny to logiczny w budowie i prosty. Warto my serwisował go jeden człowiek (nie papudrak, którego poznać. bo nie wie gdzie w alfie otwiera się maskę).

może powinien się szybciej nagrzewać. potem jest ok

Alfa Romeo 146: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Alfa Romeo 146: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Alfa Romeo 146: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0