Alfa Romeo 155 opinie, oceny użytkowników, Alfa Romeo 155 spalanie 1.8 (strona 1)

Opinie o samochodach Alfa Romeo 155

1.8

Średnia ocena: 9.50/10

Alfa Romeo 155 spalanie (l/100km)

12.00/11.70
9.50/8.10
10.70/10.00

Oceny ALFY ROMEO 155

2010-12-08

Bardzo dobry samochód, dający dużą przyjemność z jazdy. Wadą jest mała dostępność niektórych części (np. lusterka szukałem przeszło rok) i wysokie (w porównaniu z konkurencyjnymi samochodami w tej klasie) ceny części blacharskich.
Najmocniejsza strona Alfy Romeo: Cuore Sportivo. Ten silnik śpiewa i bardzo ochoczo wchodzi na wysokie obroty (czerwone pole od 7 tys.)
W parkowaniu przeszkadza duży promień skrętu (tak bywa przy przednim napędzie) i słaba widoczność do tyłu (wysoka krawędź bagażnika)

2008-02-10

Ocaniam ten samochód bardzo dobrze.Odradzam kupno Alfy osobom które tylko leją paliwo i nic nie robią a potem wypisują opinie o tych autach że są kupą szmelcu.Alfa Romeo to super samochód pod warunkiem ze będziesz o niego dbać i to dokładnie, ale odwdzięczy się z nawiązką.Mnie w cią...
Ten silnik to prawdziwy włoski furiat,prawdziwe "cuore sportivo",cały z aluminium,a ten dźwięk nie do opisania,żaden inny motor nie wkręca się tak na obroty jak ten wyczynowiec,wielka szkoda że juz go nie produkują.Polecam szczególnie dla osób którym pseudostuningowany golf,ope...
Zawieszenie nieco twarde ale wiadomo dlaczego,fotele dobrze trzymają,słychać pracę silnika ale to akurat jest lepsze niż sprzęt audio
Wielki bagażnik , karoseria - musi się podobać
Prowadzenie auta wzorowe,hamulce dobre chociaż nie najlepsze,mała widoczność przy cofaniu ze względu na wysoki bagażnik.

2010-04-09

Zawsze marzyłem o tym aucie, a kiedy w końcu je mam uwielbiam nim jeździć. Nie kupujcie go bo ja mam zamiar nabyć jeszcze dwa egzemplarze V6 i Q4. Mało ich na rynku i może zbraknąć. Pozdrawiam.
W wersji Sport skrzynia jest krótka przez co elastyczność jest bez zarzutów, nie można jednak nią szybko pojechać bo skala obrotów się kończy. Sprint do setki wciska w fotel.
Nie jest zbyt wygodnie, siedzi się jak we Fiacie, resorowanie zestrojono na sztywno(dla mnie super), natomiast wyciszenie dla mnie 10 ponieważ kocham dźwięk TS, a w kabinie słychać przeważnie silnik
Z zewnątrz autko śliczne, natomiast w środku średnio z miejscem, materiały takie sobie, bagażnik ogromny ale słabo dostępny
Auto stworzone do DTM więc prowadzenie jest super

2008-02-12

Naprawde świetne autko. Posiadające silinik od nowszego modelu 156.Super wyposażóne i ten sportowy zarys. BAJKA
Nie ma co auto naprawde samo ciągnie do przodu silnik bardzo zrywny i elastyczny.Poprostu super.
Gdzie tu mówić o wyciszeniu jeżeli pod machą pracuje taka jednostka ona upaja swym dzwiękiem :)
W autku bardzom dobrze rozmnieszczone wszystko najwyżej jakości i duża przestrzeń bagażowa.
Autko miało bardzo dobrze ułożony układ kierowniczy i dużą moc przyczym zachaczało o wyglad sportowy. Bardzo dobry elastyczny silnik na którym nigdy sie nei zawiodłem zawsze zapas mocy. Naprawde polecam to autko:)

2008-09-09

samochód rewelacyjny jeżdżę już trochę czasu dopiero w w tym roku po 4 latach jazdy zacząłem coś robić w zawieszeniu ale taki rzeczy wymienia się w każdym samochodzie ogólnie samochód rewelacyjny ale już dla mnie te 130KM jest za mało następną będzie 155 2,5 lub 156 tez 2,5

Średnie oceny ALFA ROMEO 155

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Alfa Romeo 155 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: BMW seria 3.

Alfa Romeo 155

Alfa Romeo 155

BMW seria 3

BMW seria 3

Najciekawsza opinia użytkownika o Alfie Romeo 155

Alfa Romeo 155 1800 140KM 1997r. sedan (limuzyna)

Bez problemu widać gdzie jest przód samochodu, z tyłu jest nieco gorzej. Powodem jest specyficzna, wysoko podniesiona górna krawędź bagażnika i pełne tylne słupki. W zamian mamy piękną linię nadwozia. Lusterka są duże, prostokątne i zapewniają dobrą widoczność do tyłu - martwy punkt jest ograniczony do minimum.

Jest twardo ale tak właśnie ma być. Dzięki temu mamy idealne wręcz poczucie zespolenia z samochodem. Wyciszenie nie jest najlepsze ale w nagrodę dostajemy wspaniałe brzmienie silnika - sądzę, że jest to celowy zabieg projektantów i nie każdemu przypadnie do gustu. Tylnych foteli nie oceniam, bo w nich nie siedzę ;)

Miejsca jest naprawdę dużo - pomimo krótszego rozstawu osi - więcej niż w następcy modelu, czyli AR 156. Troszkę przeszkadza zbyt nisko umiejscowione radio ale w Alfie słucha się silnika, więc obsługa radia nie jest tak istotna. Bagażnik ogromny: 525 litrów, nawet niektóre samochody klasy wyższej nie miały tak ogromnego kufra. Nie ma możliwości aranżacji wnętrza, jak to w sedanach. Karoseria wyjątkowa i na pewno niebanalna. Trudno przejść obok tego samochodu obojętnie ani tym bardziej pomylić go z jakimś innym.

Uważam, że ten samochód nie jest awaryjny tak jak się powszechnie uważa. Większość napraw to normalna eksploatacja i - niestety - wiek, wszystko się zużywa. Części do Alfy wbrew obiegowym opiniom nie są strasznie drogie.

Działa. Podczas mrozów wnętrze szybko się nagrzewa, wszystko zależy od termostatu ;)

Czasem jakieś żaróweczki we wnętrzu nie kontaktują, wymieniany był opornik dmuchawy, rozrusznik, przepływomierz. Można powiedzieć, że są to usterki wynikające z wieku samochodu i naturalnego zużycia.

Alfa Romeo 155: sedan (limuzyna)

Alfa Romeo 155: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Alfa Romeo 155: 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5