Alfa Romeo 156 opinie, oceny użytkowników, Alfa Romeo 156 spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Alfa Romeo 156

1997r.

Średnia ocena: 7.50/10

Alfa Romeo 156 spalanie (l/100km)

9.50/12.00
6.50/7.00
7.50/8.00

Oceny ALFY ROMEO 156

2014-12-19

Jedynym minusem dla mnie to brak możliwości składania tylnych siedzeń no i haka w moim przypadku bo zdarzało się że była potrzeba czegoś przewiezienia i niestety bagażnik za mały :-)
Autko prowadzi się bardzo dobrze, na widoczność nie ma co narzekać choć są małe lusterka. Hamulce mnie nie zawiodły bo miałem kilka wymuszonych nagłych hamowań i ok. Z parkowaniem nie ma problemu. Nawet żona która rzadziej jeździ bardzo sobie chwali umiejętność parkowania tym modele...

Tomasz2008-02-06

Napisze tak, auto zaniedbane pusci właściciela z torbami, egzemplarz zadbany, echhhhhh, taki trafić. Nie pisze co wymieniłem, bo prawie wszystko, jednak to auto to jak kobieta, jak je dopieścisz będziesz je kochał całym sercem.
Silnik 1.6 Twin Spark zdecydowanie za mały do tego auta, jednak też i on potrafi bując alfę do 200km/h nawet zagazowaną.
Auto dobrze wyciszone, podróż to czysta przyjemność, a kierowanie nim to kwintesencja smaku.
Co tu dużo pisać, poezja, uczta dla oka. Auto ma dobre blachy, a rozmieszczenie przełączników jest intuicyjne.
Auto rewelacyjnie trzyma się drogi, wspomaganie radzi sobie bardzo dobrze z autem.

Średnie oceny ALFA ROMEO 156

4.5/10
4.5/10
4.0/10
4.0/10

Osoby zainteresowane autem Alfa Romeo 156 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Laguna.

Alfa Romeo 156

Alfa Romeo 156

Renault Laguna

Renault Laguna

Najciekawsza opinia użytkownika o Alfie Romeo 156

Alfa Romeo 156 1600 TS 120KM 1997r. sedan (limuzyna)

Powiem tak, jeżdżę 156-ką ponad 4 lata i jeśli chodzi o silnik i skrzynie nie miałem problemów. Natomiast przy wyprzedzaniu kierowca plus pasażer nie ma problemu, daje radę autko w końcu 120 KM pod maską ale jednak w pełnym składzie już ciężej idzie wyprzedzić ale i to jest możliwe ale już przy większych obrotach.

Widoczność jak dla mnie świetna. Troszkę małe lusterka ale idzie się przyzwyczaić.

Wyciszenie auta w normie, wystarczy delikatnie włączyć muzykę i jest komfort :-) Mam 196cm wzrostu więc nawet jak na mój wzrost w aucie jeździ się wygodnie. Fotele kubełkowe dobry pomysł. Jazda w 4 dorosłe osoby tak lecz w 5 już gorzej. Ja jeżdżę z żoną z przodu a 3 dzieciaków w fotelikach z tyłu i nie ma tragedii choć jednak z zapinaniem pasów jest ciężej bo ciasno.

Przestrzeni na przednich fotelach dość dużo, z tyłu jest gorzej. Bagażnik pojemny choć minusem jest że nie otwiera się z tylną szybą i jest problem z włożeniem jakiegoś wózka dla dziecka. Kolejny minus nie to to że nie składają się tylne fotele choćby w celu przewiezienia czegoś większego. Na karoserie nie narzekam bo mimo tych lat autko w oryginalnym lakierku i się pięknie trzyma. Błotniki plastikowe bądź z tworzywa i tu już farba sama schodzi miejscami choćby na myjni pod ciśnieniem karchera. Fotele z materiału, żadnych obtarć nie mam. Zegary jak najbadziej widoczne i mają to coś w sobie :-)

Autko prowadzi się bardzo dobrze, na widoczność nie ma co narzekać choć są małe lusterka. Hamulce mnie nie zawiodły bo miałem kilka wymuszonych nagłych hamowań i ok. Z parkowaniem nie ma problemu. Nawet żona która rzadziej jeździ bardzo sobie chwali umiejętność parkowania tym modelem.

Na ogół cen kosmicznie drogich nie ma jak to chodzi w przekonaniu ale to zależy można tanio kupić i się długo nie pocieszyć albo zainwestować i mieć na lata.

Tak wszystko świetnie się sprawdza, zarówno klimatyzacja latem jak i ogrzewanie w zimie. Choć przy pełnym składzie wentylacja nie radzi sobie w zimie z odparowywaniem szyb u pasażerów z tyłu.

Autko w posiadaniu 4 lata, raz wymienione żarówki z przodu i z tyłu jedna ostatnio oświetlająca tablicę. Odkąd posiadam autko świeci się poduszka dla pasażera podejrzewam błąd a nigdy nie pamiętam by go usunąć jak jestem w pobliżu warsztatu.

Alfa Romeo 156: cabrio, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Alfa Romeo 156: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Alfa Romeo 156: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.4, 2.5

Alfa Romeo 156: 2010, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997