Alfa Romeo 156 opinie, oceny użytkowników, Alfa Romeo 156 spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Alfa Romeo 156

turbo diesel

Åšrednia ocena: 8.46/10

Alfa Romeo 156 spalanie (l/100km)

Oceny ALFY ROMEO 156

2010-07-17

Alfa 156 jest śliczna, rasowa, sportowe ma zaciecie i bardzo elegancka no duzo luksusu w niej lecz no bywa ze się psuje i to obniza ocene!!
jeździ się super bo moc ma dużą no i przyśpieszenie oj no można już coś pokazać prowadzi się świetnie i przyspiesza bardzo dynamicznie
alfa romeo 156 2,4 JTD jest bardzo dynamiczne jak i cichym autem luksus jest widać i czuć nie muli się i nie gaśnie no bajka ;)
Alfa 156 jest śliczna jak i z zewnątrz jak i z środka co tu wiele pisać to trzeba zobaczyć samemu, doznać i docenić ja polecam ;)
Alfa mogła by lepiej skręcać i mniej się psuć No jeszcze zależy jak się trafi z kupnem ja długo szukałem i mozliwie dobrze wybrałem ale i tak multum wydatków na nią miałem bo rozrząd, filtry i olej to konieczne i podstawowe a niedawno podczas jazdy się mi wyłączył silnik z powodu...

2010-07-18

Wspaniala praca silnika, co prawda turbina załącza się od około 2500 obr/min ale poczucie tej mocy to poezja. Potwierdzam opinie, że ten silnik jest naprawdę udany. W mojej ocenie jest to najlepszy element tego samochodu-szkoda że jedyny. Jedynym oczkolwiek dośc istotnym mankamentem jeśli c...
O ile w kwestii wyglÄ…du, komfortu jazdy kierowcy jak i pasazerów oraz silnika 2,4 JTD dajÄ™ nawyższÄ… notÄ™ to w kwestii zawieszenie upieram siÄ™ przy stwierdzeniu że to kompletnie nie nadaje sie na polskie drogi. ZimnÄ… skrzypiÄ…ce tuleje gumowometalowe. Wjechanie w wyrwÄ™ w drodze badź bruzdÄ...
Przestrzen z przodu jak wystarczająca, z tylu nieco mniej miejsca. Bagażnik powinien zadowolić myślę nawet wymagających. Co do jakosci materialow to o ile bezowa skora na siedzeniach przy czarnym lakierze wyglada bajkowo to plastik deski rozdzielczej nie wyglada ciekawie. Rozmieszczenie wsk...
W moim przypadku 17" felgi na nizkoprofilowych oponach dodatkowo obciązaly zawieszenie. Niemniej jednak z całą pewnością stwierdzam że zawieszenie to nie nadaje się na polskie drogi. Co do ukladu kierowniczego, zwrotność raczej niezadowalajaca choc pewnie wynika to z niemalych rozmaro...

wikked2013-06-24

dynamiczny silnik, układ kierowniczy daje poczucie pewności na drodze. Dziwny układ chłodzenia. Parcieją przewody wodne, słabe ogrzewanie przy jeździe po mieście.
Silnik bardzo elastyczny. Brak "turbodziury". Przy 1600obr/min praktycznie pełny ciąg. skrzynia i biegi bez zastrzeżeń.
Zawieszenie dość sztywne. bardzo przenosi nierówności na karoserię. Skutkuje to częstą wymianą wachaczy, końcówek drążków. Na szczęście niewielkie koszty.
Przestrzeń z przodu wystarczająca ale bez rewelacji. Bagażnik jak na kombi zbyt mały. Karoseria bez korozji. Dobrze ocynkowana blacha.
bardzo dobrze zgrane zawieszenie. Brak przechyłów w zakrętach. Pełny skręt kierownicy po obrocie o 180 stopni. Mam niewentylowane tarcze i przy prędkościach pow. 160km/h lubią się przygrzać. Parkowanie jak w kombi, ale lusterka zewnętrzne mogły by być trochę większe.

2008-08-21

na 5 biegu przy 3000 obrotach ma prędkość 145km/h silnik bardzo elastyczny przy 60 km/h na 5 biegu wciskasz gaz i czujesz jak przyspiesza ale jak zredukujesz na 3 i kręcisz ją do 4500 obrotów to wciska w fotel, pierwszy turbo diesel który ciągnie do 5000 obrotów na początku byłem w szoku....
fajnie sie jeździ samemu z obciążeniem dobija zawieszeniem na naszych luksusowych drogach wyciszenie średnie najfajniejszy jest głos silnika specyficzny dla alfy, przy 160km/h słychać głośno powietrze
co tu dużo gadać to Włoch fajna i przytulna w środku tylko żeby plastiki były lepsze.
Wchodzi w zakręty jak po szynach chociaż sprawia wrażenie ze wypadnie z niego, zawieszenie miękkie ale sprawia wrażenie sportowego twardego, układ kierowniczy strasznie czuły delikatny ruch kierownico odczuwany jest na kołach, hamulce bardzo dobre.

2008-08-13

gdyby nie zawiecha nie na polskie drogi
O silniku nie moge powiedzeć złego słowa nigdy mnie nie zawodził i moc dawała radość z jazdy.
Twarda zawiecha super na Niemiecką autobane na nasze drogi szkoda kręgosłupa wymieniłem amortyzatory z przodu na delphi z tyłu na monroe reflex nie pomogło za wiele.
Skóra bardzo dobrej jakości reszta niestety średnia szczególnie plastiki, bagażnik nie otwierał sie na płasko co jest sporą wadą jak sie chce coś przewieź dużego a nie cieżkiego.
Auto o ile pozwala na to droga prowadzi sie bardzo bardzo pewnie i przy dużych prędkościach od 150 w góre bo takie też testowałem. Słaby skęt to jedyny mankament i wspomaganie nie dla kobiet raczej.

Åšrednie oceny ALFA ROMEO 156

Osoby zainteresowane autem Alfa Romeo 156 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Renault Laguna.

Alfa Romeo 156

Alfa Romeo 156

Renault Laguna

Renault Laguna

Najciekawsza opinia użytkownika o Alfie Romeo 156

Alfa Romeo 156 2400 JTD 136KM 1998r. sedan (limuzyna)

widoczność bardzo dobra tył troszkę gorzej przez szybę tylną a lusterka zajebiste niema martwego punktu.

z klimą szyby nie parują i są czyściutkie

przez rok czasu nie narzekam tylko przepływomierz powietrza szybko pada

Alfa Romeo 156: cabrio, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Alfa Romeo 156: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Alfa Romeo 156: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.4, 2.5

Alfa Romeo 156: 2010, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997