Audi 80 opinie, oceny użytkowników, Audi 80 spalanie 1991r. (strona 1)

Opinie o samochodach Audi 80

1991r.

Średnia ocena: 8.53/10

Audi 80 spalanie (l/100km)

10.07/10.21
7.41/8.21
8.66/9.36

Oceny AUDI 80

2008-10-17

Jak na tak stare auto, nie mam prawa mieć zastrzeżeń. naprawy są sporadyczne a części śmiesznie tanie. myśłałem o założeniu gazu ale jak zobaczyłem ile pali to stwierdziłem że nie ma sensu. Po 130 000km przejechanych nie mogę powiedzieć złego słowa o tym aucie. Ma wady jak każde,...
Moc 90KM jest wystarczająca do poruszania się w 2 osoby ale z kompletem pasażerów ma ciężko. Plusem jest skrzynia która pozwala na dobre wyprzedzanie nawet do 140km/h na 3 biegu bez uszczerbku dla silnika i jazdę 50/h na 5 biegu. do 100 ok 11,5 sek. V max na co można liczyć to 190 km/h ale...
Auto nie twarde nie miękkie, nie reaguje mocno na obciążenie co jest wielkim plusem. W wersji którą mam fotele przednie idealne do długich podróży lekko kubełkowe dobrze trzymają na zakrętach. Fotele tylne wyprofilowane idealnie na średnie 2 osoby więc 3-cia ma dość niewygodnie. P...
Przestrzeni z przodu nie brakuje, niektórzy sie skarżą że im brakuje miejsca na głowę, ja tego nie odczuwam(180 cm wzrostu), a nawet mam wrażenie że siedzi się wyjątkowo nisko. Z tyłu podobnie, wygodnie dla 2 niedużych osób. Ergonomia ok, wszystko na swoim miejscu. nie ma miejsca na n...
Auto prowadzi sie naprawde nieźle, chociaż zawieszenie dość mocno przenosi dzwięki. Bardzo duży prześwit i nie ma obawy o krawężniki. Brak wspomagania jest WIELKIM minusem wiec przy zakupie zwrócić na to uwagę Hamulce wystarczające chociaż bez rewelacji.

CKK2009-07-24

Audi to Audi! Porządna, solidna konstrukcja z Inglostat. Wad nie umiem się doszukać w mojej niuni - widzę tylko same zalety!
Najgorzej ruszyć - potem przyspieszenie może nie wgniata w fotel, ale jest dość dynamiczne. Wyprzedzanie nawet na 5 biegu nie sprawia dużego kłopotu. Silnik IGŁA pod warunkiem, że właściwie o niego dbamy!!!
W swojej klasie (i w tym przedziale wiekowym) Audi 80 jest liderem poz względem komfortu podróżowania. Idealny samochód na dłuuuugie podróże!
Układ jezdny jak na ten wiek samochodu jest zadziwiająco dobry! Kierownica reaguje szybko i z dużą precyzją.

2008-11-13

Wady: - mogło by być łądniejsze wnętrze - spalanie Zalety: - duża elastycznośc silnika - wygodna jazda z dużym silnikiem i twardym zawieszeniem
Co do silnika to nie ma się czego przyczepić (oprócz spalania ale to w końcu 2.8). Na piątym biegu można jechać 50km/h i silnik nie skacze, nie szarpie. Skrzynia biegółw jak to w audi - działa idealnie jak zegarek. Przyśpieszenie zadowoli każdego, tylko dziwne jest że znaczne przyśpies...
Przy zawieszeniu obniżonym, utwardzonym nie ma co wymagać żeby nie było czuć dziur. Coś kosztem czegoś. Auto twarde trzyma sie na zakretach ale po dziurach nie jest przyjemnie jeździć. Fotele zawsze mogą być lepsze. W 5 osób w aucie ciasno ale nażekac nie można bo są mniejsze auta :) ...
Osoby z przodu mają zdecydowanie lepiej niż ci z tyłu. Auto ogólnie dostosowane do człowieka i jest wygodne. Bagażnik mnie zaskoczył bo wcześniej miałem B3 z malutkim bagażnikiem. Co do wykończenia to te szmaty na drzwiach mogły by być lepsze bo się odklejają z czasem. Karoseria AU...
W mojej fabrycznie obniżonej wersji prowadzenie po prostej drodze to czysta przyjemność. Nie wynosi, nie wychyla na zakrętach, trzyma się jak by po szynach jechał. Trzeba tylko zadbać o dobre opony.

2011-02-13

Należy pamiętać, że oceniane auto ma już blisko 20 lat (91 rok produkcji) i tak należy patrzeć przy ocenach. Jednak jest to naprawdę godny polecenia samochód za nieduże pieniądze. warunkiem jest oczywiście znalezienie odpowiedniego, zadbanego egzemplarza.
Mechaniczny wtrysk paliwa nie toleruje gazu i niedouczonych mechaników. W zamian cieszymy się niskim spalaniem, niezłą elastycznością i dynamiką wystarczającą do poruszania się po naszych drogach.
Przyzwoite zawieszenie, nieco twardsze co skutkuje zmniejszeniem komfortu na naszych dziurach. Standardowe siedzenia są OK, dla wygodny warto zamienić na wersje z coupe (pół skóra)
Dużo miejsca z przodu, nieco mniej z tyłu. Zbiornik paliwa za siedzeniami bardzo ogranicza możliwość załadunku. Karoseria ocynkowana, wnętrze dużo lepszej jakości niż budżetowych samochodów oferowanych obecnie w salonach.
Wersja z fabrycznie utwardzonym zawieszeniem, wspomaganie pracuje lekko. Auto bardzo pewne w prowadzeniu, sztywne.

Wojciech2010-02-19

Dla mnie to auto miało tylko jedną wadę, zbyt ospały silnik jak na mój temperament. Gdyby to była jednostka przynajmniej 115-konna zapewne jeździłbym nim do dzisiaj, bo auto jest wdzięczne trwałe i naprawdę godne polecenia - oczywiście jeżeli w przesłości nikt go nie oddzielał od prz...
Do normalnej jazdy w zupełności wystarcza. Jednak jeżeli ktoś lubi bardziej dynamiczniej jeździć polecam większe jednostki, albo przynajmniej silnik 2.0 ACE 140KM z wielopunktowy wtryskiem i 16-sto zaworowym silnikiem, a już conajmniej 2.0 ABE o mocy 115KM.
Ogólnie wygodne auto dla czterech osób.
Bardzo trwałe i proste auto. Zero problemów z korozją. Silnik nie porywa osiągmi za to odwdzięcza się bezawaryjnością i długowiecznością. Super wytrzymałe i tanie w utrzymaniu. A części zamienne "tanie jak barszcz"

Średnie oceny AUDI 80

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Audi 80 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Golf.

Audi 80

Audi 80

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Najciekawsza opinia użytkownika o Audi 80

użytkownik: CKK

Audi 80 Comfort Edition 1800 S 90KM 1991r. sedan (limuzyna)

Widoczność do przodu WZORCOWA - nic nam nie zasłania widoku - żadne słupki, relingi i inne. Widoczność do tyłu - no cóż niektórzy narzekają ale wystarczy odrobina wprawy i nie ma problemu. Duże asferyczne lusterka zewnętrzne z niebieskawym zabarwieniem pozwalają podczas jazdy dokładnie obserwować drogę za nami, widoczność w nich jest doskonała!

Miejsca z przodu nie zabraknie nikomu! Nawet bardzo wysokim! Tylna kanapa jest wygodniejsza od niejednego "łoża małżeńskiego"!!! Bagażnik (w szczególności w wersji B3) duży choć mało ustawny. Ergonomia-jak to u Niemców WZORCOWA - bez fajerwerków ale za to wszystko co potrzebne mamy pod ręką! Jakość wykończenia i użyte materiały są na najwyższym poziomie - trzeba bardzo się starać aby coś uszkodzić. Możliwość aranżacji - nie wiem jak mam to rozumieć! Karoseria - pełen ocynk - więc o rdzę nie ma się co martwić, lakier nawet po wielu latach wygląda ja prosto z salonu!

Dużych napraw nie było. Audiczka NIGDY mnie nie zawiodła w trasieoraz nigdy nie było awarii która unieruchomiła by pojazd. To solidna konstrukcja!

Nagrzewnica działa bez problemowo! Już po kilku minutach od włączenia silnika możemy się cieszyć ciepłem w samochodzie! Latem gorąco - no chyba że posiadamy klimę.

Elektryka nie powinna sprawiać kłopotów - porządne zabezpieczenie przed wilgocią. Elektronika tylko raz spłatała mi figla - zawiesiło się radio, szybki reset rozwiązał problem.

Audi 80: cabrio, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Audi 80: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Audi 80: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.6, 2.8

Audi 80: 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1981, 1978