Audi 80 opinie, oceny użytkowników, Audi 80 spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Audi 80

1993r.

Średnia ocena: 8.53/10

Audi 80 spalanie (l/100km)

11.44/12.35
7.96/9.78
9.53/11.13

Oceny AUDI 80

2008-06-25

Samochód duży, przestronny (może być za niski dla osób b. wysokich), z dużym bagażnikiem, nie psujący się, nie rdzewiejący. Jedyny problem to taki, że już ich nie produkują. Nie wiem jak się spisują diesle, ale mój benzyniak bezproblemowo.

2008-02-08

Super autko za niewielkie pieniądze, np. koszt części do zawieszenia w B4 wyniosła mnie 480 zł gdzie u kolegi w A4 koszt ten zamknął się w kwocie 1300 zł ceny bez robocizny
silnik ABT troszkę nie nadaje się do szarżowania ale jako jednostka napędu napędzająca moją furkę z rodzinką jest ok stała prędkość 170 km/h na niemieckich autostradach można utrzymywać cały czas i po kieszeni nie bije :)
Z przodu wygoda i nie ma co dodać nawet passat z 2004 roku którym jeżdżę również nie za bardzo ucieka do przodu przed audi 80, na tylnych fotelach troszkę mniej miejsca dla dorosłych przy dłuższych trasach nogi mogą boleć zalecane stosowanie postojów
W avancie naprawdę dużo miejsca na załadunek bagaży troszkę pomniejszają przestrzeń zabudowane amortyzatory, karoseria o ile nie była uderzona to nie powinno z nią być problemów rdza się nie ima blacha ocynk
Prowadzi sie jak rasowe auto na 4 kółkach 0000

saintos2009-05-07

przy umiarkowanej jezdzie auto praktycznie nie do zdarcia, silnik super, dobre materialy, w dzisiejszych autach przewaznie sa gorsze plastiki niz te mateiraly uzyte w audi 80 B4, ja posiadam akurat granatowy kolor wiec po umyciu auta i oczernieniu opon, plastikow w zderzakach i lusterek auto naprawd...
oceniam powyzsze porownujac do innych aut w podobnym wieku i biore troche pod uwage auta kilkuletnie
dopiero w 2006 roku zaczela pojawiac sie rdza na drzwiach, wewnetrzna strona w dolnych rogach, tylko z tylu

2009-07-20

Samochód ten jest bardzo trwały i raczej niezawodny - nie ma problemów z zapaleniem itp. ale ma kilka wad, trochę mało miejsca, słabe przyspieszenie w porównaniu nawet z małolitrażowymi nowymi autami i stosunkowo głośny w środku.
90 KM to moc wystarczająca tylko do spokojnej jazdy. Jeśli ktoś lubi czasem "depnąć" to niech sobie tego TDI daruje.
Niestety nie jest dobrze, hałas w dieslu jest dosyć spory a komfort jazdy raczej marny. Jazda tym samochodem przez kilka godzin jest dość męcząca . Ciasno w środku i czuć każdą dziurę.
Dwustronnie cynkowana blacha to największa zaleta tego auta. Wnętrze standardowe dla niemieckich samochodów z początku lat 90tych.
Ogólnie prowadzi się dość precyzyjnie

Piotr2008-08-12

To niesamowite auto. 93 rok a wygląda i sprawuje się jak nowo kupiony. Chip tuning bez problemów, spalanie 5.2 na trasie prędkość max wzrosła do 197km/h. Polecam to auto wszystkim którzy nie chcą dużo wydać a być bardzo zadowolonym.
Po chip tuningu auto nie do poznania. 124 konie zamiast 90 robi kosmiczną różnicę choc naprawdę w dieslu liczy się moment obrotowy który też wzrósł o 30%
Wersja kombi ma bardzo dobre sprężyny trezba sporo się napocić aby tył siadł od obciążenia. Autko mogło by być ciut cichsze ale od czego jest radio :)
Bardzo dużo miejsca.
Idealnie się trzyma drogi. Hamulce tarczowe przód i tył idelane.

Średnie oceny AUDI 80

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Audi 80 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Golf.

Audi 80

Audi 80

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Najciekawsza opinia użytkownika o Audi 80

Audi 80 B4 2000 0KM 1993r. sedan (limuzyna)

Bez zastrzeżeń, samochód nieźle przyśpiesza nawet na 5 biegu. Jedyna drobna niedogodność (do przyzwyczajenia się) to konieczność prezycyjnego operowania drążkiem zmiany biegów, tzn. trzeba dokładnie wyczuć pozycje w których drążek gładko wchodzi w swoje miejsce podczas wrzucania biegu, inaczej trafia się na twardy opór, ale to jest podobno cecha wszystkich skrzyń biegów Audi z tamtego okresu. Moja skrzynia trochę trzeszczy podczas zmiany biegów, ale samochód ma teraz 15 lat i był sprowadzony, więc nie wiadomo kto dożynał tą skrzynię. Pomimo trzeszczenia, biegi wchodzą gładko.

Szyba przednia wznosi się dosyć wysoko a przednie słupki są mocno skośne i nie za szerokie, więc widoczność jest bardzo dobra. Widoczność do tyłu też dobra, ale z powodu dużego, wystającego bagażnika, przy parkowaniu tyłem trzeba mieć trochę wyczucia. Lusterka boczne duże.

Zawieszenie jest nieco twarde - ale nie bardziej niż w innych niemieckich samochodach, mnie to odpowiada. Od momentu sprowadzenia go z Niemiec, nie wymieniałem w nim niczego oprócz przegubów i drążków (amortyzatory ma oryginalne, chyba nigdy nie wymieniane !). Trzymanie w fotelach przednich dobre, może nie tak komfortowe jak we franzuzach, ale to przecież stare auto. Z tyłu profilowana kanapa, o niebo lepsza niż w VW Golfie. Sinik trochę głośny przy prędkości ok. 110-120 km.

Dość miejsca z przodu i z tyłu, trochę nisko osadzony dach, osoby wysokie (np. 185 cm) mogą zahaczać czupryną o dach. Wszystko rozmieszone ergonomicznie. Bagażnik duży, ale może przeszkadzać wysoko podniesiony próg bagażnika (tylko przy taszczeniu bardzo ciężkiego bagażu). Materiały przeciętne, ale wystarczające jak na tamtą epokę :), w każdym razie trwałe. Dzielona tylna kanapa, można dzięki temu wpakować do bagażnika średni rower (z kołem wysuniętym do wnętrza). Karoseria bardzo trwała, ten rocznik miał już w pełni cynkowane blachy, nic nie rdzewieje. Zegary duże (ogromne !), czytelne, możliwość ustawiania jasności podświetlenia.

Biorąc pod uwagę, że jest to auto z 1993 r., to właściwości jezdne ma znakomite. Auto jest duże (szeroki rozstaw kół) i masywne, prowadzi się bezstresowo, trzyma się drogi jak na szynach. Ocena nieco obniżona za pokonywanie zakrętów, nie tak doskonałe jak w nowych autach, ale czego wymagać od 15 letniego auta.

Awaryjność niemal zerowa, jeżeli nie brać pod uwagę np. konieczności wymiany przegubów wahaczy (koszt. 150 zł), czy drążków w układzie kierowniczym, ale przy naszych dziurawych drogach, wymiana tych części to po prostu standard, niezależnie od marki samochodu. Poza tym nie popsuło mi się zupełnie nic - o, przepraszam, w tym roku, po raz pierwszy coś się zepsuło: pompka spryskiwaczy (jeszcze nie naprawiałem, bo to drobiazg, więc nie wiem jaki będzie koszt).

Wentylacja jest wystarczająca, chociaż na dobre grzanie trzeba poczekać, aż nagrzeje się silnik (co zajmuje kilka minut, zimą może 5-7 min.) Nawiew na wyższych obrotach hałaśliwy, ale tak jest nawet we współczesnych samochodach.

W moim samochodzie jest tylko immobilizer, centralnyh zamek, wspomaganie kierownicy, szyber dach - żaden z tych układów nigdy nie zawiódł. Jeden jedyny raz zgasł mi silnik podczas jazdy i nie dał się ponownie odpalić, ale okazało się, że to tylko kwestia zaśniedziałych ze starości przewodów elektrycznych. Elektryk wyszyścił styki, dokręcił i samochód nadal chodzi jak szwajcarski zegarek.

Audi 80: cabrio, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Audi 80: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Audi 80: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.6, 2.8

Audi 80: 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1981, 1978