Audi A3 opinie, oceny użytkowników, Audi A3 spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Audi A3

Średnia ocena: 8.76/10

Audi A3 spalanie (l/100km)

Oceny AUDI A3

2008-02-05

Autko w swojej klasie jest godne polecenia. Jeździłam nim 2 lata i ani razu mnie nie zawiodło, dobre przyspieszenie , stosunkowo dobre spalanie przy dużych prędkościach.

Andrzej2013-06-06

Ma zbyt niskie zawieszenie - można się zawiesić na naszych polskich drogach. To jedyna wada. Zalety opisałem w innych rubrykach. Ma wspaniałą aerodynamikę jakiej w nowych samochodach zupełnie brakuje przez Beczkowate kształty - w większości
Bez zastrzeżeń
wyciszenie jak na diesla idealne. Jest na pompowtryskiwaczach. Wiem że inne klekoczą.
Wnętrze jest ciasne i z przodu i z tyłu. Dla bardzo wysokich osób nie do przyjęcia.
To samochód który naprawdę jedzie. A o zawieszenie trzeba dbać. Przez 11 lat robiłem tylko w zawieszeniu tulejki wahaczy po 9 latach. Układ kierowniczy podobnie. Zmieniałem 2 razy końcówki drążków. Żaden samochód w tej klasie tak nie przyspiesza i żaden nie ma takiej przyczepności or...

marek2011-02-17

Mimo małych rozmiarów Audi A3 TDI 2.0 zapewnia bardzo dobry komfort jazdy. Solidność wykonania zapewnia bezawaryjną jazdę i pewność ze dojedziesz tam gdzie zaplanowałeś. Jeśli masz wybór zostań posiadaczem 5 drzwiowej wersji.
140 KM zapewnia bardzo dobrą dynamikę jazdy nawet przy większej prędkości (ponad 140-160 km/godz.).
Zawieszenie zbyt twarde. Przy większych prędkościach odczuwalny hałas z komory silnika i układu jezdnego. Ja wykorzystuję felgi 17 cali. Na 16 calowych zawieszenie mięknie.
Posiadam skórzaną tapicerkę która wymaga większej pielęgnacji i troski (należy uważać na nity w spodniach i innych akcesoriach odzieżowych. Dodatkowe drzwiczki w oparciu tylnej kanapy to doskonały pomysł. Podłokietniki z przodu i z tyłu posiadają wewnętrzne schowki.
Auto trzyma się nawierzchni lepiej do poprzedniego modelu A3 (np. z 99 r.)co jest wynikiem większej masy pojazdu. Nie wykazuje przechyłów przy szybkiej jeździe.

RAFAŁ2009-07-28

Rafik.Jestem od ponad 2 lat właścicielem a3 i jeżeli mam polecić to tak bardzo polecam, auto dla 3-osobowej rodziny czy dla młodego szukającego wrażeń czy dla pani-pana w podeszłym wieku każdy znajdzie w niej to coś co go urzeknie.
Rafik.Polecił bym 110km bo 90ma troszkę mało mocy początkowej ale na 3biegu już całkiem ładnie ciągnie
Rafik.Przednie fotele jak audi bez zarzutów ale tył to mogli się bardziej postarać bo w hondzie z tego roku 3drzwówce jest wiele więcej miejsca
karoseria podwójny ocynk rdze to można znaleć tylko na aucie co widziało palnik ma dużo schowków w lepszym wydaniu ma 9 schowków
Rafik.Jedyny minus to zbyt twarde zawieszenie,ale coś kosztem czegoś dzięki temu auto praktycznie przykleja się do jezdni i można z dużymi prędkościami pokonywać bardzo ostre zakręty

2011-02-13

Zalet jest dużo i można by wymieniać natomiast wady to duże koszty napraw na szczęście przy stosunkowo małej awaryjności. Wady to także mała przestrzeń w kabinie i mały bagażnik
Silnik pracuje głośno jak na auto tej marki, jest za to bardzo dynamiczny w dużym zakresie obrotów. Świetnie jest zestrojony z 6-biegową skrzynią
Twarde zawieszenie jednak daje się we znaki na polskich drogach. Kubełkowe fotele - cóż jedni sobie chwalą inni zwłaszcza ci większych gabarytów już niekoniecznie, zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu.
Na plus jakość materiałów i wykończenie oraz karoseria z ocynkowanej blachy. W dziesięcioletnim aucie nie ma najmniejszej plamki korozji. Na minus mały bagażnik i bardzo mało miejsca dla pasażerów z tyłu
Samochód ten świetnie się prowadzi, bardzo dobrze trzyma się w zakrętach. Wspomaganie mogłoby być trochę lepsze

Średnie oceny AUDI A3

Osoby zainteresowane autem Audi A3 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Golf.

Audi A3

Audi A3

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Najciekawsza opinia użytkownika o Audi A3

Audi A3 A3 1900 TDI 130KM 2001r. hatchback

Tutaj wszsytko jest na 10pkt oprócz skrzyni biegów. W skrzyni coś się chrzani podobno to standard - koło dwumasowe? Jakoś tak. Ale można z tym jeździć. Silnik pracuje super, wygłuszenie w audi jest też bardzo dobre. W sumie silnik pracuje najgłośniej przy uruchamianiu ale to standard. Przyspieszenie bez zarzutu, nie o autko jest czadowe.

Tak jak pisała, z przodu jest wszsytko ok, z tuyłu problemem jest mała szyba. Widocznośc w lusterkach bdb.

We dwie osoby podróżuje sie bajkowo, szybko, zwinne, sporo m iejsca, bomba. Z kompletem pasażerów i bagażem...no jest znacznie gorzej, po trasie przy jakis nierównościach juz zaczyna sie problem obcierania płyty, auto jest niskie i stąd problem. Z przodu siedzi sie wygodnie, kabinka jest nie za duża i nie za mała. Fotele - przynajmniej w moim były dosyc wygodne z regulacją na lędźwie. Z tyłu komforta jazdy spada poniżej średniej, jest mało miejsca, i na dłużsża podróż robi sie niewygonie. Wycieszenie w audi możńa ocenić wysiadając z audi A3 i wsiadając do golfa IV. Audi pod tym wzgledem to malina.

Z przodu we dwie osoby siedzi sie bardzo wygodnie. Jeśłi ktoś jest bardzo wysoki i duży w sensie wagi to nie jest auto dla niego. z tyłu miejsca jest mało, z kompletem pasażeró jest bardzo niewygodnie. Deska - wg mnie wszsytko czytelne, proste w obsłudze, dosyć ascetycznie ale ze smakiem, nie rozprasza zbyt duża ilośc przycisków i kolorów. Jakość materiałów jest nieporównywalna z VW IV. Wszystko jest dopracowane, miłe w dodtyku, nie skrzypi! Karoseria - zero rdzy.

Auto jest poręczne, zwinne, szybkie, świetnie sie prowadzi, zarówno na prostej jak i w zakrętach, trzyma się nawierzchni bezdyskusyjnie jest pod tym względem super. Parkowanie jeśli chodzi o widoczność w tylnej szybie jest bardzi średnia. Szybka jest mała i w sumie nic w niej nie widac,ale można sobie poradzić.

Wszsytko pracuje w miarę cicho, nie jest to szczyt marzeń, ale specjalnie nie ma sie do czego przyczepic.

Audi A3: camping, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Audi A3: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Audi A3: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Audi A3: 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1989