Audi C4 opinie, oceny użytkowników, Audi C4 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Audi C4

Åšrednia ocena: 8.89/10

Audi C4 spalanie (l/100km)

11.75/14.81
8.00/11.11
10.25/12.93

Oceny AUDI C4

2008-08-12

Silnik elastyczny - jak na czasy produkcji tego modelu, szczególnie 4 i 5 bieg nie zmusza kierowcy do ciągłego sięgania ręką po lewarek zmiany biegów.
W zasadzie oceny mogłyby być po 10 pkt, ale zawsze znajdzie się coś co można poprawić.
Na małych i wąskich parkingach parkowanie raczej utrudnione ze względu na rozmiary auta.

2008-02-10

Taki samochodzik to pewność i bezpieczeństwo. Kupiłem moze nie tak tanio ale moje naprawy przez 2 lata to 1800zł i to bez przymusu.
W samochodach audi zestrojenie 3 biegu do danego silnika jest idealne w 80%modeli. W tym C4 Avant 2,5 TDI jest silnik AAT. 5 cylindów nawet przy 900 obr pozwala lekko przyspieszac bez szarpania. ale powyżej turbiny ~ 2tys to już super. Na trójce od 30-120 km/h.
Zasadniczo to duze koła i nie drogie elementy zwieszenia oraz wysoki prześwit są skarbem tego modelu.
Ma 15 lat. wszystkie śruby łatwo się odkręcić, mic nie rdzewieje nawet aluminiowe cześci. Wszystkie rurki , kable pod maską, to dzieła sztuki i HQ. Tłumiki i katallizator mają już 10 lat (Remont w Holandii pzred srowadzeniem), a pomiary diagnostyczne O.K. Tylko radio - ciągle wysiada wy...
Duża część nadwozia jest przed przednią osią. Zaokrąglenie przodu troszeczke ułatwia wjazd w ciasne brami i między samochody w porównaniu z kanciastym Audi "Cygaro".

2013-11-30

Zalety;duży wygodny samochód(wykonany jeszcze na zasadzie jakoÅ›ci a nie iloÅ›ci)silnik 2,5tdi R5 nie V6-to zÅ‚om,ludze go wÅ‚aÅ›nie znim mylÄ…,ale to zupeÅ‚nie inna bajka rodem z vw LT,lub transportera Wady;bÅ‚otniki przód,listwy dolne,krawÄ™dzie maski,tylna klapa,i pare maÅ‚ych drobiazgów ktÃ...
Silnik super!!i ten dzwięk:) -mała turbo dziura-ale powyżej 1800obr.wciąga w fotel:) -spalanie też dobre niewiele większe od passata 1.9tdi,silnik mimo przebiegu niebierze oleju
Fole kubełki RECARO super!!
Miejsca w środku dość sporo.Bagażnik z podwójną podłogą i schowki praktyczne. Jakość materiałów jak w audi-bdb Mankamenty karoseri to;przednie błotniki(chyba że się zawczasu usunie gąbki pod nimi,listwy dolne drzwi,korozja na rogach maski),pozatym blacha jak dzwon:)
Wspomaganie dobre-niemiałem narazie problemów z maglownicą. -zawieszenie dobre,lecz wydaje mi się troche twarde na dziurach -standardowy problem miałem z tylnymi zaciskami

2008-04-22

Auto solidne, wygodne, w miarę tanie w utrzymaniu, mało awaryjne, dobrze wyciszone, wnętrze przestronne, jakość materiałów wykończeniowych bardzo dobra. Z czasem trochę deformują się zderzaki po bokach
Moc silnika jest wyczuwalna powyżej 2500 obr, silni pyzatym jest elastyczny w zupeÅ‚noÅ›ci wystarcza do samochodu. Skrzynia biegów – rewelacja, to jest mój pierwszy automat i jestem zachwycony biegi zmieniajÄ… siÄ™ elastycznie bez żadnych szarpnięć, redukcja przy przyÅ›pieszaniu &...
Dobrze pokonuje nierówności na drodze, ciche w środku,
Przy parkowaniu trochÄ™ odczuwa siÄ™ jego wymiary

2008-02-17

Jesli ktoś chce samochód z klasą i dobrym wyposażeniem a niema na A8 to polecam.Jestem z niego b.zadowolony.Inni posiadacze tego modelu z tego co wiem także.Jesli bedziemy o niego dbać to może służyć nam lata bez poważnych usterek.
Super skrzynia biegów.Można na 5-tce jechać zarówno 50 km jak i 210 km/h. Silnik ma dobry moment obrotowy dzieki czemu ciągnie na każdym biegu.Wyczuwalna jest jedynie turbodziura na poczatku ale na ten rocznik można mu wybaczyć.
Kąfort jazdy jak w limuzynie.Kto jezdził ten wie.Polecam.
Jesli chodzi o wyciąganie siedzeń to raczej odpada.Ten samochód nie jest przeznaczony do transportu.Tylne siedzenia sie nie walą.Ale jest zamykany otwór dzieki czemu można włożyć coś długiego.Np. narty.
Bardzo udane zawieszenie.Można spokojnie przyrównać do passata B6

Åšrednie oceny AUDI C4

4.9/10
4.9/10
4.7/10
4.4/10

Osoby zainteresowane autem Audi C4 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Audi Q7.

Najciekawsza opinia użytkownika o Audi C4

Audi C4 Avant 2500 TDI 116KM 1994r. kombi

Nic dodać i ująć, kupiony za granica w b. dobrym stanie - serwisowany w ASO, trzeba dbać o olej i starać się tankować paliwo dobrej jakości,najlepiej przynajmniej raz w roku wymienić filtr paliwa, i cieszyc się jazdą. Tylko nasze drogi są marnej jakości - więc podzespoły układu zawieszenia zużywają się szybciej :(.

Jestem osoba wysoką więc widoczność do przodu jest 100%, do tyłu b.dobrze, trzeba się trochę przyzwyczaić do bocznej - (zawsze mogłoby być lepiej)

Przestrzeni z tyłu dla 2 pasażerów jest b. dużo, 3 osoby podróżują wygodnie. Przyciski i przełączniki rozmieszczone b. ergonomicznie - obsługa intuicyjna i nie sprawiająca problemów.Bagażnik trochę za "płytki" ale to już sprawa mniejszej wagi. Do bagażnika proponuję od razu dokupić dywanik gumowy - unikniemy zabrudzenia wykładziny. Karoseria to pełen ocynk a więc bez śladów korozji- uwaga na odpryski lakieru na masce po kamych z naszych dróg, potrafią uszkodzić lakier i warstwę ocynku również :(.

Większość części dostępnych jest jako zamienniki - bardzo dobrej, dobrej, średniej jakości - to my przy zakupie decydujemy co chcemy kupić i za ile. Nie warto oszczędzać lepiej kupić droższą część ale lepszej jakości. Niestety oryginalne części są b. drogie- i tak napinacz paska wielorowkowego musimy kupić do tego modelu w salonie - wydatek około 750 PLN - na szczęście wymieniamy go co około 200 000 kilometrów.

Wersja z "klimatronikiem" - nic dodać i ująć - same plusy , może w zimę przy krótkich trasach jest nie wystarczajaco ciepło, ale to przy przejazdach około 10 kilometrów i przy -15 na zewnątrz.

Przez 4 lata użytkowania przepaliły się tylko 4 żarówki od podświetleń na desce rozdzielczej - odpukać :).

Audi C4: kombi, sedan (limuzyna)

Audi C4: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Audi C4: 2.0, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.8