BMW seria 5 opinie, oceny użytkowników, BMW seria 5 spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach BMW seria 5

1999r.

Średnia ocena: 8.64/10

BMW seria 5 spalanie (l/100km)

14.43/13.88
9.50/9.70
11.55/11.43

Oceny BMW SERIA 5

Pawel2013-01-28

Świetnie zbalansowany silnik - mnóstwo momentu obrotowego, skrzynia 6 biegowa manual chodzi jak marzenie! 0-100 w 6.6 sekundy :)
Niestety ja mam wersję "M-Sport", więc mam twardsze niż normalnie zawieszenie. Fotele sport super, świetnie trzymają w zakrętach!
Samochód z 1999 roku, a ruda nie atakuje dalej, więc chyba dobrze. Przestrzeń z przodu super, z tyłu też - z ergonomią trochę gorzej, ale nie jest źle.
Auto prowadzi się świetnie - dystrybucja masy jest super, na dodatek napęd na tył to świetna sprawa. Parkowanie trochę utrudnione przez sporawe mimo wszystko gabaryty, ale jak ma się PDC (czujniki parkowania) to jest ok.

2010-07-15

Wada to czujnik temperatury wewnętrznej umieszczony tuż obok podstawka na napoje. Nietrudno się zorientować, co się dzieje z klimą, gdy postawi się gorącą kawę :-). Poza tym osobno otwierana szyba w kombi lubi przeciekać. Trzba zadbać o uszczelki.
Przyśpieszanie praktycznie bez redukcji, a na 4 biegu od 60 to można do 140 nawet przeciągnać (w nagłych wypadkach, bo lepiej oczywiście unikać). Trochę wyrobiły się prowadzenia lewarka skrzyni (400 000 km) i nieraz haczy.
Resorowanie z NIVO - obciążenie praktycznie nie przeszkadza. Wyciszenie: wiele osób przesiadających się z benzyniaków na początku nie wierzy, że to Diesel.
Bagażnik trochę mały jak na kombi, a karoseria - wada modeli przed liftem - gnije klapa bagażnika.
Tarcze i klocki muszą być markowe. Tanie zamienniki (od nowości) potraią "bić". Prowadzenie super - ale z szerokimi oponami trudniej w naszych koleinach.

2008-08-15

9 - za spalanie, ale jazda z prawie 300 stoma konikami musi kosztowac.
Z silnikiem 4,4 nie musze pisac, ze to rakieta mimo, ze jest ciezki przyspiesza momentalnie. Gdyby nie DSC opony zdarlby po 2 tys. km.
Wyciszenie idealne. Jednak jak na limuzyne nie ma az tak duzo miejsca dla pasazerow z tylu. Z przodu tez jest sie bardzo obudowanym, ale przy jezdzie na zakretach fotele kubelkowe spelniaja swoja role.
Karoseria chyba sie jeszcze nie zestarzala, ale to kwestia gustu. Materizly wysokiej jakosci, ale tak jak pisalem jak na limuzyne miejsca nie za wiele. Bagaznik pomiesci cztery dorosle osoby - sam sprawdzalem:)
prowadzenie perfekcyjne to zasługa idealnego układu kierowniczego. W zakrety wchodzi łatwo i percyzyjnie. Prawdziwa radośc z jazdy.

2010-07-13

Z tym silnikiem daje radę bardzo dobrze, ale fanom szybkiej jazdy doradziłbym skrzynię manualną co w znacznym stopniu poprawi osiągi.
Fotele przód rewelka zwłaszcza komfort. Pełna regulacja. Dobre trzymanie boczne.
Z tyłu miej miejsca niż u konkurencji i bagażnik też nie rozpieszcza. Za to wykończenie i jakość materiałów bardzo dobre. W moim egzemplarzu delikatnie poskrzypuje tapicerka na drzwiach na nierównościach.
Prowadzenie, precyzja układu i sprawność hamulców wzorowa jak na rodzinne kombi. Bardzo przyjemnie się jeździ. Można bardzo dynamicznie pokonywać zakręty.

artur2012-02-26

największą zaletą jest duży komfort, dobre przyśpieszenie no i stosunkowo niskie spalanie. Wadą tych aut jest wysokie ubezpieczenie no i drogie części i serwis
w mieście napewno lepiej sprawdza się automat ale w trasie manual jest ok
zdrowe zawieszenie zapewnia wysoki komfort
karoseria całkiem dobrze radzi sobie z upływem czasu. ogniska rdzy delikatne na progu oraz pod klapką wlewu paliwa-zły odpływ wody
warunkiem dobrego trzymania się drogi są dobre opony

Średnie oceny BMW SERIA 5

4.6/10

Osoby zainteresowane autem BMW seria 5 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: BMW seria 3.

BMW seria 5

BMW seria 5

BMW seria 3

BMW seria 3

Najciekawsza opinia użytkownika o BMW seria 5

użytkownik: Pawel

BMW seria 5 540i M-Sport 4400 V8 286KM 1999r. sedan (limuzyna)

BMW E39 to świetna propozycja dla różnych klientów. Wersję 520i poleciłbym tym, którzy chcą mieć BMW E39, ale nie chcą na nie wydawać mnóstwo pieniędzy. Wersję Touring poleciłbym rodzinom - auto bardzo dobre. 540i to coś dla takiego użytkownika jak ja - obecnie mam 32 lata (w chwili zakupu miałem 28 lat), szukam emocji, za rozsądne pieniądze. Obecnie przymierzam się do M5 E60, a jak już urodzi mi się berbeć, to myślę, że przerzucę się na jakieś bardziej pro-rodzinne auto typu Volvo V70.

Widoczność super - do tyłu trochę gorzej, przez kąt pod jakim jest szyba.

Koszty napraw bardzo wysokie - odradzam jeśli nie macie odłożonych przynajmniej 300zł miesięcznie, bo można mieć niemiłą niespodziankę. Odnośnie niezawodności to wszystko ok - głównie miałem problemy z elektryką - umierające piksele, niedziałająca zmieniarka 6CD i kontrolka poduszki powietrznej.

Klimatyzacja działa znakomicie - chłodzi, grzeje itd. W aucie mam automatyczną, dwustrefową klimę.

Miałem problemy z martwymi pikselami oraz nieustanną kontrolkę poduszki!!!!

BMW seria 5: camping, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

BMW seria 5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

BMW seria 5: 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.5, 4.0, 4.4

BMW seria 5: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1983, 1982