BMW seria 5 opinie, oceny użytkowników, BMW seria 5 spalanie 2.8 (strona 1)

Opinie o samochodach BMW seria 5

2.8

Średnia ocena: 8.63/10

BMW seria 5 spalanie (l/100km)

12.79/11.94
9.16/8.80
10.78/10.26

Oceny BMW SERIA 5

2012-04-23

Mimo upływy tylu lat w dalszym ciągu trzeba zarabiać trochę więcej niż minimalna krajową żeby móc sobie pozwolić na ten model. Poza tym to świetny wóz i szczerze mogę go polecić osobom szukającym czegoś wygodnego i szybkiego za rozsądną kasę.
Sam silnik to poezja - elastyczny i dynamiczny. Zadowala się przy tym akceptowalnymi ilościami paliwa. jedyny mankament to rozszczelniający się układ chłodzenia. Skrzynia biegów precyzyjna i bezawaryjna. Do 4000 obr/min, w kabinie panuje cisza i spokój a potem załącza się Vanos... :D
Nie dałem oceny 10 w każdej kategorii tylko i wyłącznie ze względu na to, że w koleinach opony 225/55R16 potrafią czasem "nosić" delikatnie samochodem. Poza tym doskonałe wyczucie drogi i precyzja prowadzenia.

2008-08-14

Jest w porządku. Kilka rzeczy zaniedbanych przez poprzedniego właściciela, ale ogólnie jest w porządku.
Silnik swietnie sie spisuje nawet pomimo stosunkowo dużego już przebiegu. Oceny mogłyby być na 10 gdyby nie fakt, że istnieje wersja V8 4,4L którą jeździ się jeszcze dużo lepiej :) Ale nie można mieć wszystkiego. W zimne dni przez kilka pierwszych minut jazdy skrzynia biegów działa z t...
Samochód jest BARDZO DOBRZE wyciszony, jazda z nawet dużymi prędkościami nie powoduje żadnych nieprzyjemnych hałasów. Komfort zawieszenia w moim modelu jest odrobinę mniejszy ponieważ wyposażony jest w seryjne obniżone i utwardzone zawieszenie z modelu M. Ale jak dla mnie zadowalający.
Przestrzeni jest dużo i to zarówno z przodu jak i z tyłu, jedynym minusem jest stosunkowo nisko położony dach który dla osób wysokich (do których zresztą z 1,88 należę) jest lekkim utrudnieniem. Bagażnik niby duży bo 480 litrów, ale niski czyli da sie przewieźć nawet długie przedmio...
Ogólnie bardzo dobrze, jeśli chodzi o parkowanie to bardzo pomaga system PDC(Park Distance Control) ale i bez niego mozna sobie poradzic. Auto bardzo stabilne i malo podatne na boczny wiatr.

Tomasz2008-02-09

nie dajcie sie zastraszyć kosztami bmw,trzeba tylko poszukać auta bezwypadkowego i nie ma problemów,(ale ze znalezieniem jest problem),polecam nie tylko dla młodzierzy,to jest moje drugie bmw i na tym sie nie skończy.
elastyczność tej jednostki napędowej jest super.można na 5tym biegu jeczać 60 i bez redukcji można się zabierać za wyprzedzanie.
kto ma bmw wie jak smakuje Bawarski komfort jest ok.ale bez przesady takie auto trzeba czuć i trzymać mocno.
bez zastrzeżeń oczywiście osobom wysokim tylnej kanapy nie polecam
posiadam auto z sekwencyjną instalacją gazową, spala 13 l/100km (oczywiście gazu)odcięcie gazu następuje przy prędkości 215km/h. po półtorej roku jazdy po naszych drogach wymieniłem tylko drązek stabilzacyjny (koszt 115zł).auto ma przejechane 250 tys.km, sprawuje się bardzo dobrze i z ...

Marcin2008-02-09

bmw...bajerisze motor wrak...Moje pierwsze i ostatnie BMW.Nigdy wiecej nie kupie tej marki.Będziesz Mógł Wyprzedzać :) kosztem jednego ...Będziesz Miał Wydatek :) masakra nie polecam!!!
silnik pracuje wzorowo jednak po p[rzejechanych 200 000 km trzeba liczyć się z dolewaniem oleju silnikowego.
wszechobecna cisza i komfort jak na gondoli rewelacja!!!
samochód niby rodzinny ale spełnia się tylko jako samochód sportowy...dla dwóch osób
samochód kompletnie nie nadaje sie dla osOb o wzroście mniejszym niż 175 cm.Nie polecam go tez delikatnym paniom gdyz układ wspomagania kierownicy jak i wlanczania wstecznego biegu w wersji z manualna skrzynia biegów moze przysporzyć w zakłopotanie...jak dla mnie to porównanie z ciągniki...

2010-07-13

Z tym silnikiem daje radę bardzo dobrze, ale fanom szybkiej jazdy doradziłbym skrzynię manualną co w znacznym stopniu poprawi osiągi.
Fotele przód rewelka zwłaszcza komfort. Pełna regulacja. Dobre trzymanie boczne.
Z tyłu miej miejsca niż u konkurencji i bagażnik też nie rozpieszcza. Za to wykończenie i jakość materiałów bardzo dobre. W moim egzemplarzu delikatnie poskrzypuje tapicerka na drzwiach na nierównościach.
Prowadzenie, precyzja układu i sprawność hamulców wzorowa jak na rodzinne kombi. Bardzo przyjemnie się jeździ. Można bardzo dynamicznie pokonywać zakręty.

Średnie oceny BMW SERIA 5

4.5/10

Osoby zainteresowane autem BMW seria 5 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: BMW seria 3.

BMW seria 5

BMW seria 5

BMW seria 3

BMW seria 3

Najciekawsza opinia użytkownika o BMW seria 5

BMW seria 5 528i 2800 193KM 1996r. sedan (limuzyna)

O widoczności do przodu pisał nie będę bo jest wzorowa. Do tyłu jest ok. ale wysoko poprowadzona klapa bagażnika trochę ją jednak ogranicza. Jeśli chodzi o lusterka to tu każdy doceni fakt, że BMW zamiast lusterek małych i designerskich stosuje duże i praktyczne.

Z jednej strony wóz jest wygodny. Z drugiej na tyle sztywny, że nawet podczas dynamicznej jazdy czujemy się bezpiecznie. Pa jakimś czasie można się "nauczyć" tego co "przekazuje" nam zawieszenie i układ kierowniczy - wtedy kierowca wie na ile może sobie pozwolić na podstawie reakcji wyżej wymienionych - super sprawa :)

Z przodu podróżuje się na najwyższym poziomie. Z tyłu z racji zbiornika paliwa pod kanapą (podniesiona do góry) oraz tunelu na wał napędowy nie jest już tak pięknie. Ergonomia na 10 bo każdy kto jeździł BMW "odruchowo" wie gdzie czego szukać. Materiały z najwyższej półki i widać na nich zużycie dopiero w przypadku duuuużych przebiegów. Korozja? Jaka korozja? No chyba, że wóz był "bity" lub rozmawiamy o klapie bagażnika w przedliftowym modelu.

Stosowanie "chińszczyzny" mija się z celem. Stosowanie części dobrych producentów może "strzelić" po portfelu. Pocieszeniem jest fakt, ze praktycznie poza naprawami eksploatacyjnymi samochód nie wymaga w zasadzie nakładów finansowych.

Ma być ciepło? Będzie ciepło. Ma być zimno? Będzie zimno. Zadba o to dwustrefowa klimatyzacja.

Ogólnie jest w porządku jednak kłopotów mogą nam przysporzyć zaśniedziałe przewody masowe. Najczęściej chodzi o te pod fotelem kierowcy (wilgoć z dywaników się kłania) i najczęściej objawia się to "durniejącymi" wskaźnikami i niedziałaniem świateł biegu wstecznego.

BMW seria 5: camping, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

BMW seria 5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

BMW seria 5: 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.5, 4.0, 4.4

BMW seria 5: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1983, 1982