BMW seria 5 opinie, oceny użytkowników, BMW seria 5 spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach BMW seria 5

Średnia ocena: 8.70/10

BMW seria 5 spalanie (l/100km)

Oceny BMW SERIA 5

2012-04-23

Mimo upływy tylu lat w dalszym ciągu trzeba zarabiać trochę więcej niż minimalna krajową żeby móc sobie pozwolić na ten model. Poza tym to świetny wóz i szczerze mogę go polecić osobom szukającym czegoś wygodnego i szybkiego za rozsądną kasę.
Sam silnik to poezja - elastyczny i dynamiczny. Zadowala się przy tym akceptowalnymi ilościami paliwa. jedyny mankament to rozszczelniający się układ chłodzenia. Skrzynia biegów precyzyjna i bezawaryjna. Do 4000 obr/min, w kabinie panuje cisza i spokój a potem załącza się Vanos... :D
Z jednej strony wóz jest wygodny. Z drugiej na tyle sztywny, że nawet podczas dynamicznej jazdy czujemy się bezpiecznie. Pa jakimś czasie można się "nauczyć" tego co "przekazuje" nam zawieszenie i układ kierowniczy - wtedy kierowca wie na ile może sobie pozwolić na pods...
Z przodu podróżuje się na najwyższym poziomie. Z tyłu z racji zbiornika paliwa pod kanapą (podniesiona do góry) oraz tunelu na wał napędowy nie jest już tak pięknie. Ergonomia na 10 bo każdy kto jeździł BMW "odruchowo" wie gdzie czego szukać. Materiały z najwyższej półki...
Nie dałem oceny 10 w każdej kategorii tylko i wyłącznie ze względu na to, że w koleinach opony 225/55R16 potrafią czasem "nosić" delikatnie samochodem. Poza tym doskonałe wyczucie drogi i precyzja prowadzenia.

2008-02-10

Auto napewno godne polecenia pod warunkiem że znajdzie się dobry egzemplarz. Często przebieg w tych autach jest krecony w moim 192 a było 357tyś po takim przebiegu i jeździe poprzedniego właściciela na instalacji gazowej silnik mogłem oddać na szrot kompresja wachała sie od 9 na pierwszym...
Samochód o takiej masie 1450 kg nie był w stanie przyspieszać. Zbyt duża masa auta ogranicza jego możliwości. Silnik trzeba krecić na wysokich obrotach. Powyżej 3500 obr budzi sie do życia. Skrzynia kompletnie nie nadawała sie do tego silnika brak synchronizacji biegu pierwszego.Pozytywną...
Komfort jazdy niczego sobie czuc przede wszystkim garby poprzeczne. Fotele przednie podatne na przetarcia lecz dobrze trzymają na boki. Kanapa tylna wygodna duże siedzisko ale tylko dla dwóch osób. Samochodzik przy większych prędkościach >120 bardzo głośny.
Przestrzeń dla pasażerów przednich foteli jest wystarczająca problem wystepuje na kanapie tylnej gdzie wyższe osoby mogą mieć problem z miejscem nad głową. Samochód wykonany pod kierowce wszystkie przełączniki w zasiegu ręki. Materiały przeciętnej jakości piszczące plastiki przecier...
Pomimo swojego wieku prowadzenie auta w zakrętach było bdb gorzej sprawowało się na poprzecznych garbach i koleinach. Wpływ na konfort jazdy maiało twarde i obniżone zawieszenie a także wypadkowość auta.

2010-07-15

Nie daję 10 pkt., bo zbyt słaba moc, i moment obrotowy w stosunku do współczesnych aut.Sam fakt, że jest to moje 4 BMW, jak i również to , że poszukuję teraz Piątki e60, swiadczą o tym, że ta marka jest super. Mogę każdemu polecić, bo czasy, kiedy jeździły dresy, juz chyba minęły.
Mój 2 litrowy silnik, niestety już z zeszłego wieku (1997), daje radę, ale nie jest to mistrz zrywności i przyspieszeń. 150 KM przy tej wadze nie porywa.
komfort dobry +. W środku cicho, wygodnie.Niestety nie mam fotela z wysuwaną przednią częścią pod kolana.
Mimo, że moja bmka ma już 13 lat, to nie zauważyłem żadnej rdzy.Po tym przebiegu i latach, mam lekko przetarty welur na siedzeniu kierowcy,i trochę wytartą kierownicę. Składam to na karb jej poprzedniego miejsca zamieszkania- słonecznej Italii, gdzie ręce kierowcom bardziej się pocą i n...
mam trochę wybite poduszki tylnego zawieszenia, więc trochę słychać na nierównościach. Poza tym prowadzenie, trzymanie się drogi, precyzja prowadzenia - idealne.

2009-10-03

jeśli został by wznowiona produkcja to na pewno bym kupił taki nowy egzemplarz może tylko z większym silnikiem jeśli by było mnie stać
silnik znakomity 2.0 przy takiej budzie to nie M5 ale sprawuje się bardzo dobrze skrzynia biegów-super a silnik BMW wkręcający się na obroty super x 6
co do zawieszenia to bez dwóch zdań jest naprawdę komfortowe a fotele bardzo wygodne nawet na bardzo długie trasy w póżniejszym okresie miałem okazje jeździć audi a6-samochód tej samej klasy ale bez porównania z BMW
samochód w sedanie kolor czarny wygląda klasycznie i pięknie materiały z których zostało wykonane wnętrze są bardzo dobrej jakości przestrzeni jest dużo a karoseria jest bardzo trwała i odporna na rdzę

2008-08-14

Jest w porządku. Kilka rzeczy zaniedbanych przez poprzedniego właściciela, ale ogólnie jest w porządku.
Silnik swietnie sie spisuje nawet pomimo stosunkowo dużego już przebiegu. Oceny mogłyby być na 10 gdyby nie fakt, że istnieje wersja V8 4,4L którą jeździ się jeszcze dużo lepiej :) Ale nie można mieć wszystkiego. W zimne dni przez kilka pierwszych minut jazdy skrzynia biegów działa z t...
Samochód jest BARDZO DOBRZE wyciszony, jazda z nawet dużymi prędkościami nie powoduje żadnych nieprzyjemnych hałasów. Komfort zawieszenia w moim modelu jest odrobinę mniejszy ponieważ wyposażony jest w seryjne obniżone i utwardzone zawieszenie z modelu M. Ale jak dla mnie zadowalający.
Przestrzeni jest dużo i to zarówno z przodu jak i z tyłu, jedynym minusem jest stosunkowo nisko położony dach który dla osób wysokich (do których zresztą z 1,88 należę) jest lekkim utrudnieniem. Bagażnik niby duży bo 480 litrów, ale niski czyli da sie przewieźć nawet długie przedmio...
Ogólnie bardzo dobrze, jeśli chodzi o parkowanie to bardzo pomaga system PDC(Park Distance Control) ale i bez niego mozna sobie poradzic. Auto bardzo stabilne i malo podatne na boczny wiatr.

Średnie oceny BMW SERIA 5

4.1/10

Osoby zainteresowane autem BMW seria 5 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: BMW seria 3.

BMW seria 5

BMW seria 5

BMW seria 3

BMW seria 3

Najciekawsza opinia użytkownika o BMW seria 5

BMW seria 5 2000 24 vanos 150KM 1998r. sedan (limuzyna)

lusterka są bardzo dobre, nigdy nie miałem problemu z parkowaniem nawet w kopercie gdzie było mało miejsca a i jeszcze miałem czujniki parkowania -to juz bajka

nawiązując do powyższych gwiazdek auto bardzo lubiłem, prowadziło się bardzo pewnie, hamulce bardzo dobrze dobrane do wagi samochodu, precyzyjny układ kierowniczy a i z parkowaniem nie miałem problemu ze względu na czujniki parkowania ale i widoczność w lusterkach jest bardzo dobra, zawieszenie miałem troszkę obniżone tak aby nadać autu klasyczny wygląd-nadal było bardzo komfortowe a po dobraniu odpowiednim opon zimowych wiele razy miałem okazję się przekonać że zimą na śliskiej nawierzchni z łatwościa samochód wychodził z poważnego uślizgu

koszty naprawy w porównaniu do tego co się psuło były naprawdę żadne może dlatego że samochód był bardzo zadbany

klimatyzacja jeśli jest odgrzybiona i nabita bardzo dobrze się sprawuje nawiewy bardzo dobrze są rozmieszczone bardzo dobrze spełniają swoją funkcje a zarazem są ciche

naprawdę powaga-żadnych problemów

BMW seria 5: camping, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

BMW seria 5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

BMW seria 5: 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.5, 4.0, 4.4

BMW seria 5: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1983, 1982