Chevrolet Aveo opinie, oceny użytkowników, Chevrolet Aveo spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Chevrolet Aveo

hatchback

Średnia ocena: 7.45/10

Chevrolet Aveo spalanie (l/100km)

7.82/9.02
6.04/8.00
6.86/8.30

Oceny CHEVROLETA AVEO

2012-03-08

Jestem bardzo zadowolony z użytkowania mojego Żużu. Jest świetny do dojazdu do pracy czy na zakupy. Zaletą niewątpliwą jest niska ekspoloatacja, a kolejną 100% niezawodność. Może mam szcęście?
Słaby silnik. Trzeba się przyzwyczić do jazdy na niższych biegach dla osiągnięcia szybszych przyśpieszeń. Szczególnie w terenie górzystym. Silnik pracuje z "warczeniem" charakterystycznym dla marki. Trochę hałasuje na wysokich obrotach. Jednak na niższych biegach jest w miarę...
Zawieszenie raczej średnio miękkie. Trudno mi porównać, bo drugim autem jest Laguna GT Combi. Fotele przednie wygodne ale nie do wielogodzinnej jazdy. Z tyłu miejsca są dla szczupłych osób. Radia nie słychać ( wyrażnie ) po przekroczeniu 100km/godz.
Jazda z przodu jest wygodna jeśli pozostawię mało miejsca dla pasażerów z tyłu. ( wzrost 176cm.)Dobry dostęp do wszystkich urządzeń. Obsługa radia przy kierownicy to porażka. Materiały wykończeniowe to dominujący plastik, który po trzech latach wygląda jak nowy. Słabo wykończone dy...
Auto uzywam do dojazdu do pracy. Teren podgórski we Włoszech. Prowadzi się bardzo dobrze. Na ostrych zakrętach - czasami - trochę "ucieka", może tylko dlatego, że lubię szybką jazdę. Dzięki dobremu układowi kierowniczemu autko prowadzi się bardzo dobrze. Dobre i pewne hamulce....

wojtek2011-07-31

Wada za szerokie przednie słupki ograniczają widoczność !!!
start dobry, na trzecim biegu słabe przyspieszenie,zamula trochę
start dość dynamiczny na trzecim biegu trochę zamula dynamikę
nie wiem skąd ale po raz kolejny muszę wybrać się na serwis sprawy lakieru, miedzy innymi odpryski na masce w silniku zauważyłem brak jednej śróbki trzymającej tą główną część gdzie jest dłoń przekreślona
Wadą dość ważną w tym modelu jest ograniczona widoczność przez dość szerokie słupki przednie(jeszcze jak ktoś ma owiewki dochodzą kolejne cm), ja np zbliżają się do łuku w lewo muszę się wychylać ponieważ lewy słupek całkowicie ogranicza mi widoczność pasa z naprzeciw jadący...

Tomek2010-01-21

nie żałuję. kupiłem w salonie za 33600 wersję która kosztowała 41000. za 33600 żaden producent nie był w stanie zaproponować mi nic lepszego
w tym miejscu nie mam zastrzeżeń, jak na tą klasę samochodu, czyli auto miejskie jest wszystko ok. przypominam że to nie limuzyna za 200 tyś.
j.w. na tą klasę samochodu jest super. Bagażnik może troszkę mały ale jakbym chciał duży to kupiłbym ciężarówkę
prowadzi sie bez zastrzeżeń, słabe wspomaganie kierownicy

2011-08-30

Wady moim zdaniem to niewielki bagażnik i twardawe zawieszenie (ale ja osobiście takie lubię). Zalety - tani, ekonomiczny, wygodny, nie jest obiektem pożądania amatorów cudzej własności. Rewelacyjny stosunek cena/jakość. Dobra dostępność zamienników wbrew obiegowej opinii
To auto nie służy do ścigania się, a w normalnej codziennej eksploatacji osiągi są więcej niż wystarczające.
Twardawe, ale bezpieczne zawieszenie. Fotele mają świetne trzymanie boczne, na autostradzie z 4 osobami i włączoną klimą przy 145km/h można swobodnie rozmawiać
Istotny minus to 220litrowy bagażnik, lecz ja z niego rzadko korzystam. Wszystko co potrzebne w zasięgu dłoni. Po złożeniu tylnej kanapy idealnie równa podłoga (rzadkość wśród "markowej" konkurencji)
Tware, ale nie bezkompromisowo twarde zawieszenie. Układ kierowniczy precyzyjny, hamulce tarczowo-bębnowe dają radę nawet przy sporym obciążeniu. W parkowaniu pomocne są duże lusterka boczne i szyby w słupkach C, co jest rzadkością w nowych samochodach

2014-03-10

po 8 latach jazdy i 20000km mogę powiedzieć, że cud techniki to nie jest, ale przy regularnym serwisowaniu i dobrym traktowaniu odwdzięczył się niezawodną jazdą w każdym terenie i na różnych trasach (zjeździliśmy razem całą Polskę), dla 2 osób całkiem wygodny, a stosunek jakości d...
rakieta nie jest ale daje radę, przy regularnym serwisowaniu silnik działa bez zarzutu po przejechaniu 20000km
powyżej 120 km/h trochę za głośno, poza tym stosownie do klasy i wielkości samochodu
bagażnik mały i rdza w różnych miejscach (niewidoczna na pierwszy rzut oka) - samochód prawie 10-letni, miejsca z przodu dosyć, z tyłu mniej
ze względu na sylwetkę wrażliwy na boczne podmuchy

Średnie oceny CHEVROLET AVEO

Osoby zainteresowane autem Chevrolet Aveo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chevrolet Kalos.

Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo

Chevrolet Kalos

Chevrolet Kalos

Najciekawsza opinia użytkownika o Chevrolecie Aveo

użytkownik: Tomek

Chevrolet Aveo 1200 16V 84KM 2008r. hatchback

cichy silnik, równo pracuje. Przyspieszenie od 0 do 100 bdob - na 2 biegu dojeadę do 90 km/h - wspaniały wynik!!! Niestety później z przyspieszeniem jest gorzej ale na to też jest rada. jest to silnik wysokoobrotowy, trzeba kręcić go w okolicy 4 tyś obr/min i wtedy rwie jak rakieta - on poprostu uwielbia takie wysokie obrot jak każdy "japończyk". Co do skrzyni biegów to jedno zastrzeżenie ale to właściwie do dżwigni zmiany biegów - zbyt mało sztywna

z przodu ok, z tyłu nie ma znaczenia bo jadę do przodu. jedyne zastrzeżenie to martwy punkt w lusterkach - trochę za duży

prowadzi sie bez zastrzeżeń, słabe wspomaganie kierownicy

super. bardzo szybko się nagrzewa nawet przy -10 po około 5 min (tyle trwa odśnieżanie zimą) wsiadam i czuję delikatne ciepełko

do tej pory ok

Chevrolet Aveo: hatchback, sedan (limuzyna)

Chevrolet Aveo: benzyna, benzyna+gaz

Chevrolet Aveo: 1.2, 1.4