Chrysler PT Cruiser opinie, oceny użytkowników, Chrysler PT Cruiser spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Chrysler PT Cruiser

hatchback

Średnia ocena: 8.00/10

Chrysler PT Cruiser spalanie (l/100km)

11.80/13.60
9.02/8.93
10.04/11.17

Oceny CHRYSLERA PT CRUISER

2011-02-15

PT to nie samochód - to styl życia :-) I ponoć kierowcy dzielą się na dwie grupy: tych którzy go kochają i tych którzy go nienawidzą :-)
Trzeba pamiętać, że PT to nie maszyna do ścigania, ale z silnikiem 2,4 jest dosyć dynamiczny. Skrzynia automatyczna bardzo precyzyjna i zmienia biegi bardzo delikatnie.
Jest trochę miękki, więc należy uważać na polskich dziurach (potrafi się ciut "rozbujać"). Dla 4 osób komfort jazdy należyty. 5 osób w PT to jednak przesada... Wyciszenie bardzo dobre - jak się nie depnie w pedał do oporu, to silnika niemal nie słychać w ogóle.
Ze względu na stylizację PT nie oferuje dużej przestrzeni, ale miejsca jest dosyć i nikt nie siedzi z kolanami pod brodą. Bagażnik średni - w końcu to nie bagażówka ani van. Plusem jest ciekawa możliwość kilku aranżacji bagażnika przez sztywną półkę montowaną na kilka sposobów.
Mimo iż w wersji US auto nie ma ABS, to staje dęba. Minusem jest zbyt mały jak na wymiary autka promień skrętu, co na parkingu skutkuje często do tym że trzeba niektóre manewry wykonywać "na dwa razy". Prowadzi się świetnie i jak na takie autko bardzo komfortowo

2009-02-08

Silnik 1,6 benzyna z gazem to nie furiat, pamietajcie. Nie mniej jednak spalanie na poziomie 8 l benzyny i 10-11 l gazu w mieście uważam za rozsądny komprommis. Generalnie raczej na swiatłach nie próbuj startować w tej konkurencji.
Do resorowania nie mam zastrzezeń, byle by nic nie stukało.Siedzi się wysoko niczym w Żuku, tak też ustawiona jest kierownica i dźwignia zmiany biegów. Silnik zdecydowanie za głośny, zamierzam indywidualnie go wyciszać bo to wstyd w tej klasie auta.
Wszystko wynagradza wygląd zewnętrzny. Plastiki w środku nie trzeszczą lecz są wszędzie. Szkoda. Bagażnik- rzecz potrzeby, mnie wystarcza. Bardzo łatwo wyjmowane siedzenia a mozliwość aranżacji wnętrza nadzwyczaj duża i sprytnie pomyślana.

Zdzisław2008-08-13

mimo drobnych mankamentów jego widok rekompensuje niedogodności
Wysokoobrotowy motor i przez to troszke głośny.Fajnie brzmi i nie ma problemów z dynamicznym przemieszcaniem się.
no coments :-)
Niesamowite auto, tylko bagaznik mógłby mieć inne rozwiązanie w zakresie przesłony no i rzecz najwazniejsza-zimą pasażerom z tyłu wieje z bagaznika bo fotele z tyłu nie separują przestrzeni bagazowej w nalezyty sposób.
jak na nasze drogi zbyt sztywny ale po równej drodze zapewna własności auta GT. Utrudnione parkowanie ze względu na fatalny widok do tyłu, słaby promeń skrętu.

2009-08-21

Nie polecam tego auta, chyba, że ktoś z Was ma nieznośną teściową!! Teraz wiem, dlaczego Koncern Chrysler ogłosił upadłość.
więcej stał w warsztacie, niż jeździł. Od razu zepsuło się sprzęgło. Ceny części z kosmosu. Niektóre trzeba było sprowadzać z Niemiec. Wysprzęglik 800 zł!!!!
Bardzo głośny, niczym czołg.
Wykończenie byle jakie, pomimo najbogatszej wersji, którą posiadałam.

2011-02-15

świetne auto z duszą i niepowtarzalnym wyglądem
To nie jest auto do sciagania się na światłach
bardzo wygodne i przestronne auto
Obszerne auto z wieloma możliwościami w środku i z amerykańskimi, czili innymi niż europejskie rozwiązaniami
To stosunkowo duży samochód o typowym amerykańskim skręcie, stąd potrzebuje więcej miejsca na parkingu, ma wiekszy promień narwacania

Średnie oceny CHRYSLER PT CRUISER

Osoby zainteresowane autem Chrysler PT Cruiser brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Cadillac Escalade.

Chrysler PT Cruiser

Chrysler PT Cruiser

Cadillac Escalade

Cadillac Escalade

Najciekawsza opinia użytkownika o Chryslerze PT Cruiser

Chrysler PT Cruiser 1600 115KM 2005r. hatchback

Mam dodatkowo czujniki cofania i być może stąd nie widzę żadnych mankamentów w kwestii parkowania. Jedynie ta mała zwrotność przyzwyczaiła mnie do parkowania tyłem, jako wygodniejsze i prostsze rozwiązanie

To prawda co inni piszą - promień skrętu znacznie mniejszy niż w innych "normalnych" samochodach.Mam jeszcze Passata kombi i zawraca duużo lepiej choć dłuższy jest znacznie. Przyzwyczaiłem się jednak po miesiącu ( jazda w mieście, jakieś 3000km) i teraz mi absolutnie nie przeszkadza.

Koszty napraw w serwisie raczej spore. Duży przegląd, teoretycznie po 32 000 kosztuje bodajże 2100 zł( w tym wymiana wszytkich olejów, płynów eksploatacyjnych, świec, przewodów wys. napięcia i coś tam jeszcze). Niektóre części w cenach astronomicznych.

Ogrzewanie i wentylacja bez zarzutu.

Przejechałem na razie niewiele bo 25 000 ale nie było żadnych usterek. no, moż ezaparowane klosze tylnich lamp. Okazuje się, że od ciepła żarówek topią sie wewnętrzne plastiki i potzrebny był silikon.

Chrysler PT Cruiser: hatchback, kombi, mini-van, van

Chrysler PT Cruiser: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz