Citroen AX opinie, oceny użytkowników, Citroen AX spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen AX

1996r.

Åšrednia ocena: 8.00/10

Citroen AX spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA AX

2011-02-13

auto b wygodne i ekonomiczne,niestety troche głośne,idealne dla dwojga plus dzieciak,wszelkie dalekie wypady dla tego auta to pestka,samochód był w szwecji i potrugali oraz katowany w bieszczadach,
bardzo żywotny silnik dislowski z aluminiowÄ… pompÄ… "bosh",pierwsze biegi spoÅ›ród czterech i wstecznego sÄ… raczej krótkie,w aucie bardzo prÄ™tko można wrzucić piÄ…tke oczywiÅ›cie jadÄ…c po pÅ‚askim i osiÄ…gnąć jakieÅ› 145 km/h,do silnika i skrzyni naprawde ciężko sie przyczepiÄ...
resorowanie zajebiste,auto należy do tych miększych,z pełnym obciążeniem spoko niweluje nierówności natomiast szczególna ostrożność w zakrętach,fotele miałem zmienione na kubełki i jestem zadowolony,orginalnych nie znam,w srodku głośna raczej
auto z szyberdachem to przy tych rozmiarach super pomysł,bagażnik ze ściętą dupką więc szłu nie ma,auto dość komfortowe nawet na dłuższe trasy dla dwojga plus bagaże,zachowując komfort dwójka plus dzieciak z tyłu ewentualnie pies
auto w tej klasie samochodów bardzo wygodne,ze względu na miękkość zawieszenia przy dużych prędkościach należy uważać w zakrętach.auto z takim przebiegiem 32 tyś km wymaga już wymiany przegóbów w ukł kier.Nie posiada wsp. kier. mały zakres skrętu kół.

2009-07-13

Oceniam go bardzo dobrze, zwrotny, ekonomiczny, mało awaryjny.
Dosyć elastyczny, ale przy wyprzedzaniu na trasie nie zawsze obywało sie bez redukcji. Przyspieszenie bardzo dobre, nie miałem problemów z wbiciem się pomiędzy samochody.
Zawieszenie oceniam dobrze czuÅ‚em siÄ™ w nim bardziej komfortowo niż w niemieckich, wiÄ™kszych samochodach. Fotele przednie- bardzo wygodne nawet na dÅ‚ugich trasach, bardzo dobre trzymanie boczne. Z tyÅ‚u nie do koÅ„ca wiem, nie siedziaÅ‚em, ale pasażerowie nie narzekali. Jazda z kompletem pasaÅ...
Oceniam go bardzo dobrze, małe, bardzo zwrotne auto. Pokazywał swoją klasę na parkingach. Hamulce mogły być troszkę lepsze, ale i tak nigdy mnie nie zawiodły.

wady: -zawieszenie tył tylna belka !! - elektryka- jezeli chcesz wymienic zarowki w desce rozdzielczej , to zycze powodzenia. - zamarzające zamki drzwi!! (zimą to masakra) - po 14latach widze pojawiajacą sie korozje (samochod byl konserwowany) zalety: spalanie!!! wszyscy zazdroszczą . Śr...

Gadziemski Henryk2011-02-13

wytarł sie przegub od drążka zmiany biegów, dobrze że byłem blisko domu ale 2 kilometry na pierwszym biegu przejechałem.
z kompletem pasażerów lub z max obciążeniem bezpieczna jazda do 50 km/h.
często zacinają sie sprężyny samoregulujace, fatalny dostep do regulacji linką. Co roku regulacja ustawienia kół.

Åšrednie oceny CITROEN AX

Osoby zainteresowane autem Citroen AX braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Peugeot 106.

Citroen AX

Citroen AX

Peugeot 106

Peugeot 106

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie AX

Citroen AX Spot 1500 58KM 1996r. hatchback

Oceniam go bardzo dobrze, zwrotny, ekonomiczny, mało awaryjny.

Widoczność do przodu i tyłu bardzo dobra, żadnych problemów na ciasnym parkingu zarówno przodem jak i tyłem. Lusterka malutkie ale do zaakceptowania.

Zawieszenie oceniam dobrze czułem się w nim bardziej komfortowo niż w niemieckich, większych samochodach. Fotele przednie- bardzo wygodne nawet na długich trasach, bardzo dobre trzymanie boczne. Z tyłu nie do końca wiem, nie siedziałem, ale pasażerowie nie narzekali. Jazda z kompletem pasażerów kłopotliwa tylko na dużych nierównościach. Wyciszenie słabe.

Mam ponad 180cm wzrostu i bez problemu mogłem wygodnie usiąść za kierownicą, gorzej miał tylko pasażer za mną. Ergonomia bardzo dobra, wszystko pod ręką, trzeba się przyzwyczaić do klaksonu w dźwigni kierunkowskazów. Bagażnik nieduży ale jest to problemem tylko przy wyjeździe na wakacje.

Wbrew obiegowym opinom o cenach napraw, jest dość tani w serwisowaniu o ile nie zostawia się wszystkiego na później, na ostatnią chwilę.

Chłodzenie takie sobie, latem w słońcu nie daje rady. Ogrzewanie znakomite po 5km cieplutko.

Problemy z prądem miałem kilka razy, dwa razy padł alternator, a raz padło zasilanie pompy paliwa. Problemy z masą w oświetleniu (choinka, brak klierunkowskazu z przodu).

Citroen AX: cabrio, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Citroen AX: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Citroen AX: 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.4, 1.5

Citroen AX: 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1991, 1990, 1989