Citroen Berlingo opinie, oceny użytkowników, Citroen Berlingo spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Citroen Berlingo

Średnia ocena: 7.96/10

Citroen Berlingo spalanie (l/100km)

8.09/10.50
7.13/8.75
7.63/9.75

Oceny CITROENA BERLINGO

2009-05-08

Doskonały samochód. Nadwozie może się nie podobać, ale on swoją przestronnością, wygodą i komfortem jazdy, zwłąszcza w długiej trasie, bije wszystskie samochody osobowe. Lepiej trzyma się drogi i jest cichszy niż konkurenci.
Jest to diesel, to nic, że turbo, ale raczej starej generacji. Przełożenia krótkie. Kultura pracy silnika znakomita, a przyspieszenie do niesportowej jazdy w zasadzie wystarczające.
Resorowanie dobrze dobrane. Fotele zarówno przód jak i tył, nie męcza nawet po przejechaniu w jeden dzień 1 tys km.
Niesłychanie wygodne i obszerne wnętrze, zwłaszcza dużo powietrza nad głową świetnie wpływa na komfort psychiczny. Znajomi, którzy jeżdżą suer drogimi luksusowymi łazikami dziwią się ile tu miejsca w środku.
Doskonałe prowadzenie i znakomite trzymanie się drogi. UWAGA: czuły na silne podmuchy bocznego wiatru, co może byc niebezpieczne dla niewprawnego kierowcy przy wyprzedzaniu TIRów z prędkością powyżej 100km/h

2011-03-29

Citroen berlingo 2,0 hdi od początku nie sprawiał kłopotów, zaliczyłem nim wiele udanych podróży.
9 i 10pkt zostawiłam dla mojego następnego autka. Jeżeli chodzi o citroena berlingo 2,0hdi to po poprzednim aucie skoda felicia kombi 1,3i nie ma co narzekać a nawet mogę powiedzieć,że berlingo jest o klasę wyżej. Niewątpliwą zaletą jest niskie zużycie ON średnio 5,4-6,0 L ON
Mankamentem są siedzenia przednie, tzn. luz oparcia do siedziska(serwis;...luzy są normą przy tego typu mechanizmach regulacji oparcia.
Bagażnik wystarczający, miejsca dla pasażerów dużo, z przodu OK. Karoseria przez 9lat użytkowania "0" korozji
Auto kupiłem w salonie(nówka, przez okres eksploatacji tylko raz korzystałem z pomocy drogowej( pompa paliwowa w baku się zacięła)poza tym regularnie co 20tys.km przeglądy i wymiana wyeksploatowanych części zapewniła mi bezproblemową podróż; przez 9 lat przejechałem 357tys.km

Jacek Panasiewicz2011-09-06

brak skrzyni 6 biegów, brak tempomatu,
silnik elastyczny , torpedą jednak nie jest, cały czas brakuje mi 6 biegu, dziwi mnie również że nie ma np.silnika 2.0 Hdi 136 KM, swoje auto używam jako rodzinne i przydałaby się większa oszczędność w spalaniu choć nie ma co narzekać
doskonale prowadzi się z obciążeniem, przednie fotele przy długiej jeździe podcinają uda i cierpnie noga na pedale gazu
w zasadzie do nadwozia nie mam uwag jest specyficzne jak we wszystkich samochodach tego typu
jak na tę klasę prowadzenie auta jest zaskakująco dobre, nie polecam opon zakładanych oryginalnych michelina są głośne i lubią się lekko śliznąć, na innych bieżnikach nie było takich zdarzeń, hamulce rewelacja ABS i EBD naprawdę wspomagają

2009-07-08

miałem 3 z 1,9 i jeżeli ktoś jeździ powoli to idealny motor nie było problemów, jedna świeca odmówiła posłuszeństwa na jesieni ale auto miało już 150 tys. km motor pali wszystko jest praktycznie bezawaryjny, jeździłem 1,6 hdi wydaje się cieniutki z dołu czyli na mieście tragedia na...
idealny na wyjazdy wakacyjne dla całej rodziny nawet do grecji, oczywiście najfajniejsza wersja z panoramicznym dachem bo mamy dużo schowków i nawiew na tył, ale i w normalnej wersji fajnie, oczywiście nieporozumieniem jest brak drzwi suwanych po obu stronach
to już czwarty samochód tego typu u mnie jedyny problem jaki miałem w partnerze czyli bliźniacze auto to klekoczące stabilizatory ale koszt wymiany zamyka się w 50 zł więc oby tak dalej

piotrek2009-04-06

Ciekawe autko turystyczno/robocze nieporównywalnie lepsze od poprzedniej wersji(bardziej osobowe). Wygląd nawet atrakcyjny, wnętrze przestronne i funkcjonalne. Silnik 90KM HDI dynamiczny.
Silnik dynamiczny i elastyczny. Wersja 90KM wystarcza w zupełności dla 2+bagaż. Niestety po załadowaniu 5 osób dynamika spada, przydałoby się wtedy 20 KM więcej. Zastrzeżenia co do lewarka zmiany biegów- nie zawsze biegi wchodzą precyzyjnie.
Samochód istnie Vanowy. Miękki i komfortowy, zawieszenie dobrze wybiera nierówności. Powyżej 130 km/h zaczyna być głośno. Opory robią swoje.
Precyzyjny układ kierowniczy. Hamulce jak to we francuzach niezłe. ze względów rozmiaru auta parkowanie sprawia czasami trudność.

Średnie oceny CITROEN BERLINGO

Osoby zainteresowane autem Citroen Berlingo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot Partner.

Citroen Berlingo

Citroen Berlingo

Peugeot Partner

Peugeot Partner

Citroen Berlingo: bus, hatchback, kombi, mini-van, pick-up, van

Citroen Berlingo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Berlingo: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Berlingo: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997