Citroen C4 opinie, oceny użytkowników, Citroen C4 spalanie 2006r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen C4

2006r.

Średnia ocena: 8.40/10

Citroen C4 spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA C4

2008-08-10

BARDZO DOBRE AUTO! Szczerze polecam, i proponuję nie wierzyć w bzdury opowiadane o francuzach, jakoby były awaryjne i miały problemy. Nic z tych rzeczy! To już mój drugi francuz, i mam nadzieję, że nie ostatni!
Elastyczność dobra jak na benzynę (wiadomo, nie jest to diesel). Silnik sprawuje się bardzo dobrze, zbiera się ładnie i nie ma problemów ani w mieście, ani na trasie. Ponieważ jest to 16V, żeby wycisnąć moc trzeba go trzymać na wyższych obrotach, ale za to jaka frajda z jazdy... :-)
Zawieszenie KOMFORTOWO ZESTROJONE, nie przenosi dziur, wybojów - bardzo dobrze się nim jeździ, a jednocześnie przyjemnie i bez \'kopnięć\' od nadwozia. Bardzo dobre wyciszenie. Znakomite fotele z przodu, dobra kanapa z tyłu - nikt nie narzeka, bo to jest francuz - uosobienie komfortu i wygo...
Karoseria - bardzo stylowa, rzuca się w oczy, jest typowo designerska :-). Po prawie dwóch latach jest dla mnie nadal pięknym autem... Wygodny, ergonomiczny, dobrze \'poukładany\' - taki właśnie jest C4. Do tego ilość miejsca dla pasażerów - zarówno z przodu jak i z tyłu - wzorowa! Baga...
Rewelacyjne właściwości jezdne, bardzo dobrze trzyma się trasy (koła 205/55R16), bardzo silne, sprawne hamulce - w połączeniu z ABS dają naprawdę dużą skuteczność hamowania. Parkowanie - jak to w hatchbacku - są ślepe strefy i trzeba uważać, ale generalnie nie ma problemu, bo auto j...

2010-01-17

Bardzo przyjemnie się nim jeździ. Wygodny i przestronny. Jednak trzyletni, dobrze utrzymany, samochód nie może "stawać w trasie"! I nie może żreć więcej oleju niż mój 10-letni fiat 125p.!
Silnik całkiem niezły, gorzej z precyzją działania skrzyni biegów. Długie przełożenia i konieczność "trafiania" z biegami.
Jak już wspomniałem - zawieszenie jest strasznie hałaśliwe na nierównościach. Fotele przednie bardzo wygodne; o tylnych nie mogę za wiele powiedzieć.
Bardzo przestronny z przodu. Z tyłu - trudno mi powiedzieć, bo tam nie jeżdżę :) Obsługa przyrządów bezproblemowa i przemyślana. Centralny prędkościomierz wg mnie ma więcej zalet niż wad. Plastiki całkiem dobre. Rdzy nie zaobserwowano.
Twarde zawieszenie, bardzo głośne na nierównościach (szczególnie tył). Hamulce doskonałe, przyjemność z prowadzenia również. Jednak ciężko niekiedy wyczuć, czy samochód trzyma się dobrze drogi, czy też powoli traci przyczepność - czasem to zaskakuje.

2010-01-17

2008-03-22

W miarę jak na tą pojemność dynamiczny silnik, przy 160 km/h nie słychać nadmiernie głośno pracującego silnika, raczej jest cicho.
Ma bardzo precyzyjny układ kierowniczy,ponadto działający bardzo lekko, w tym modelu citroena, układ się robi coraz to twardszy (stabilny) wraz ze wzrostem prędkości.

Pawel2017-05-31

4 biegowa skrzynia biegow zaniza ekonomike, bardzij ekonomiczna jazda na manetkach,slabe wspomaganie kierownicy,ograniczona widocznosc na boki
bez uwag
slabe wspomaganie,slaba widocznosc przy skrecie w lewo

Średnie oceny CITROEN C4

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Citroen C4 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Citroen C4

Citroen C4

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie C4

Citroen C4 coupe 1600 16V 110KM 2006r. coupe

Ogromne przednie słupki, za którymi pieszy chowa się bez problemu. Widoczność do tyłu słaba z uwagi na belkę poprzeczną na wysokości oczu i wielkie słupki.

Jak na trzyletni samochód to tragedia!! Dwa razy zawiódł tak, że dalsza jazda nie była możliwa. Oprócz tego kilka drobnych uszkodzeń w postaci rozpiętych kabelków elektrycznych, np. od czujnika otwarcia maski. Oprócz tego silnik (1.6 benzyna!) pożera ogromne (jak dla mnie) ilości oleju - litr na 5.000km. Citroen twierdzi, że to normalne.

Bardzo dobry nadmuch, w szczególności na przednią szybę. Szybko można uzyskać ciepłe powietrze. Klima też bez zarzutu.

Elektronika nie sprawiała problemów. Często ukazywały się dziwne komunikaty błędów, ale - jak się okazało - były one prawdziwe, a ich przyczyną była wadliwa pompa paliwa i cewka zapłonowa. Po ich wymianie komunikaty już się nie ukazują.

Citroen C4: coupe, hatchback, liftback

Citroen C4: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, napęd elektryczny