Citroen C4 opinie, oceny użytkowników, Citroen C4 spalanie 2010r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen C4

2010r.

Średnia ocena: 9.67/10

Citroen C4 spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA C4

2011-02-20

Wadą jest pewnie niewielki bagażnik. Poza tym wygląd - oryginalny ale w naszym społeczeństwie to raczej wada, bo najlepiej się sprzedają, wiadomo jakie samochody, do których C C4 i rodacy, nie należy. Nie podoba mi się dobijanie tylnego zawieszenia na nierównościach.
Komfort w miarę dobry - oczywiście tył dobija na dziurach tak, że wydaję się że trzeba go będzie zaraz wymieniać. Zobaczę, jak z trwałością - na razie za krótko jeżdżę.
W zasadzie trudno coś krytycznego lub odwrotnie, napisać. Kierownica z nieruchomym rdzeniem - dla mnie bomba! Jak widzę klasyczną, to aż wydaje mi się dziwna. Wspomaganie działa bez zastrzeżeń. Widoczność do tyłu dobra, z przodu może trochę przeszkadzają słupki.

Były właściciel C2019-04-30

nie polecam beczka bez dna

2011-02-14

Średnie oceny CITROEN C4

Osoby zainteresowane autem Citroen C4 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Citroen C4

Citroen C4

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie C4

Citroen C4 sx 1600 122KM 2010r. hatchback

Elastyczność - w zasadzie biegów nie trzeba za często zmieniać. Skrzynia - nie, no ! Nie odrobili Francuzi pracy domowej. Tak jak zaczęli współpracować z Niemcami w zakresie budowy silników, tak i skrzynie należałoby przekonsultować z Niemcami lub Japończykami. Czasem trudno jest dokładnie trafić w odpowiedni bieg, szczególnie 1-kę i 2-kę. Reszta też dosyć opornie lub nie dokładnie. Silnik, chociaż niby lepszy od poprzedniego, 1.6 16v 110 km - ja mam 122 km i lepszy moment obrotowy, to jednak osiągalny na dosyć wysokich obrotach, czyli trzeba albo wysoko kręcić i wtedy spalanie w górę, albo jazda jak w o wiele słabszym silnikiem. Z 1.6 16v mam służbowe Picasso - buda o wiele większa i bardziej mułowate, moje 122 km niestety nie wiele lepiej zbierają się do przyśpieszenia. Za to ładniej brzmi !

Może troszkę przesłaniają przednie słupki

Ilość z przodu - wystarczająca, z tyłu - nie korzysta, ale nikt nie narzekał. Schowek z przodu, w zasadzie jeden, boczny, reszta malutka, brakuje mi podłokietnika, na cd i takie tam. Te nad radiem i po bokach, pod nawiewami - symboliczne. Ilość miejsca w środku wystarczająca, jakość materiałów także. Dosyć proste kładzenie siedzeń - niestety nie na płasko. Bagażnik - no niestety, jeden z mniejszych w klasie. Karoseria - rzecz gustu,. Mi się podobała, i dlatego kupiłem, samochód inny od większości, wyróżniający się na tle tak kochanych vw i toyot i innych supersamochodów. Jeżeli chodzi o przełączniki i zegary, to podoba mi sie ten panel na podszybiu, prosty i przjrzysty. Dobrze, że przeniesiono na niego obrotomierz z nad kierownicy. To dopiero była choinka - kilka zegarów, każdy w innym miejscu. Niestety pozostawiono wskaźnik świateł i kierunków na kierownicy. Nie ma jakiegoś daszku, który by pozwalał dojrzeć wskaźniki w jasne, słoneczne dni. Wtedy łatwo zapomnieć o włączeniu świateł. Jakoś tak wzrok przywyka do panelu na podszybiu i tam widziałbym naturalne miejsce dla wskaźników świateł i kierunków. Albo przynajmniej jakiś "daszek" tam gdzie są. Druga sprawa to wskaźnik radia, spalania itd nad radioodbiornikiem. Mało kontrastowy i kolejny z serii. Trzeba latać wzrokiem po kilku komputerach - światła na kierownicy, obroty, paliwo na podszybiu, spalanie, radio powyżej gałki biegów, zresztą ten ekran jest częściowo zasłaniany przez kierownicę.

Jak na razie dolałem płynu chłodzącego i nie ubywa. Kosztowało kilkanaście zł.

Dosyć wolno nagrzewa - może to jakaś wada ?

Na razie nie sprawia problemów, wbrew powszechnie spotykanym opiniom

Citroen C4: coupe, hatchback, liftback

Citroen C4: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, napęd elektryczny