Citroen C4 Picasso opinie, oceny użytkowników, Citroen C4 Picasso spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso

Średnia ocena: 7.58/10

Citroen C4 Picasso spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA C4 PICASSO

2010-09-20

Bardzo fajne autko, trochę "rysujące" się niektóre plastiki - ale nic nie jest doskonałe - a temu modelowi (jako rodzinne wozidełko) mało co do ideału brakuje.
Komfort jazdy daleko z tyłu za C5, pod obciążeniem resorowanie trochę się polepsza. Przednia szyba naprawdę daje dużo radości, auto zachęca do spokojnej jazdy.
Tu nie ma co się dużo rozpisywać, piękne auto, fantastyczny środek, jedyny mankament to niektóre materiały, choć auto mam od niedawna (od czerwca) zdążyłem niechcący porysować niektóre plastiki.
Z technicznego punktu widzenia, auto prowadzi się poprawnie, trochę buja przy szybszych zakrętach, ale specjalnie nie ma się czego przyczepić, rewelacyjne hamulce! (choć nie doskonałe)

2012-01-03

Duża frajda z jazdy, zwłaszcza na rodzinnych wypadach.
Przyspieszanie na 4 strasznie trudne, nawet przy bardzo spokojnym wyprzedzaniu, stąd konieczność ciągłej redukcji do co najmniej 3. Wtedy jest moc, ale za to robi się nieprzyjemnie głośno.
Świetne wyciszenie silnika (poza wyciem przy redukcji podczas wyprzedzania :-)). Na postoju trzeba się wsłuchiwać, czy w ogóle pracuje. Głośna praca zawieszenia, zwłaszcza tylnej belki.

2011-02-09

Samochód fajny, ale ma głośne zawieszenie i fatalnie pracujacy lewarek zmiany biegów, w zwiazku z tym nie polecam manualnej skrzyni biegów.
Fatalnie działajacy lewarek zmiany biegów, jest głosny i nieprecyzyjny.
Głośno pracujace zawieszenie przednie i tylne

Sabina Grzejdziak2010-07-13

Samochód bardzo bezpieczny, wygodny i przyjazny. Idealny dla rodzin. Wadą jest dość wysokie spalanie. Nie warto wybierać wersji z mapą Europy (program jest dość słaby)

2010-04-10

samochód OK, wadliwe uszczelki, prawy błotnik odstaje, pianka w siedziskach z przodu pęka po 12 miesiącach
Fotele przednie - pęka pianka w siedziskach. Citroen Polska odmawia napraw gwarancyjnych.

Średnie oceny CITROEN C4 PICASSO

9.9/10

Osoby zainteresowane autem Citroen C4 Picasso brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Citroen C4 Picasso

Citroen C4 Picasso

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie C4 Picasso

Citroen C4 Picasso SX PACK + pakiet parkowanie 1600 122KM 2010r. van

Z silnikiem benzynowym 1,6 ,122km (motor BMW) nie daje rady!!!, znaczy do tatusiowatej jazdy wystarczy ale do zadowolenia czegoś brakuje. Kręcąc go wysoko spalanie szaleje, pomimo wszystko stosunek ceny do tego co otrzymujemy - najlepszy!, wcześniej miałem C5 z 2.0 HDI - 136koni rakieta,(2008r) salon PL - przy 40tyśkm umarł filtr FAP-a, silnikom diesla podziękowałem.

Do długiego "noska" trzeba się przyzwyczaić, jeśli chodzi o tył, bez czujników ciężko chyba nie porysować auta, lusterka ok.

Dosłownie przedwczoraj odebrałem auto z servisu po wymianie (na gwarancji) rozrusznika, zwyczajnie przestał kręcić, na temat kosztów napraw nie jestem w stanie się wypowiedzieć, pożyjemy zobaczymy. Zaznaczyłem niskie koszty - bo póki co ich nie ponoszę.

Wnętrze auta jest dosyć obszerne, nie da się ukryć ,że schłodzenie trochę trwa. (z drugiej strony minione lato było nadzwyczaj upalne), czy szybko się nagrzewa - nie miałem okazji jeszcze tego tak do końca przetestować, podejrzewam ,że będzie tak samo jak przy schładzaniu - trochę potrwa.

Póki co działa.

Citroen C4 Picasso: hatchback, kombi, mini-van, van