Citroen C4 Picasso opinie, oceny użytkowników, Citroen C4 Picasso spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso

Średnia ocena: 8.29/10

Citroen C4 Picasso spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA C4 PICASSO

2014-10-15

Świetne i niezawodne auto rodzinne. Dobrze się prowadzi i jak na swoje lata ciągle świeżo i atrakcyjnie wygląda.
Skrzynia biegów po tym przebiegu zdarza się, że są kłopoty ze wstecznym.
Ja akurat mam fotele, bez podparć lędźwiowych i dość marnej jakości pianka, która z czasem się łamie i wykrusza. Kolejne wersje mają już siedzenia lepszej jakości.
Choć zabezpieczenie antykorozyjne jest ok, ale po 7 latach użytkowania zaczęły się pojawiać jakieś oznaki korozji na spawach na środkowym kanale od spodu. Dla bezpieczeństwa zrobiłem konserwację podwozia i profili zamkniętych.
Auto bardzo dobrze się prowadzi, niestety punkty traci podczas jazdy na duzych prędkościach podczas silnego wiatru lub przy mijaniu TIRów(czuć bujanie).

Dario2011-08-28

Zalety: wygodny, komfortowy, przestronny, bezawaryjny, bogato wyposażony, piękny itd., itp. Wady: wysoka cena zakupu w salonie, spalanie mogło by być trochę mniejsze.
Silnik żwawy, elastyczny, niezbyt często trzeba redukować biegi przy wyprzedzaniu.
Komfort wzorcowy. Wraz z rodziną robiliśmy tym autem wyprawy np. do Grecji czy do Chorwacji i po całym dniu jazdy, w hotelu tranzytowym czy też u celu podróży wysiadaliśmy bez zmęczenia.
Jedyne co mnie osobiście przeszkadza to włączanie i wyłączanie wewnętrznego obiegu powietrza - za mały przycisk zarówno na kierownicy jak i na panelu sterowania klimatyzacji.
Po prostu bajka. Opony niskoprofilowe nie zmniejszają ale podnoszą komfort w tym aucie. 17 cali. Parkowanie super dzięki przeszkleniu auta i czujnikom parkowania.

Robert2012-03-07

super autko! nie dość że śliczny(najładniejszy w swojej klasie) to jeszcze bardzo funkcjonalny i przede wszystkim wygodny!!!! od pierwszego wejścia do tego samochodu wiedziałem że będzie mój! bez obrazy dla innych (bo przecież to rzecz gustu) ale przy Citroenie C4 picasso (5 osobowym- bo ...
cudo nie samochód

2011-02-13

Wyjątkowo wygodny samochód. Idealny na dalekie trasy, zwłaszcza kiedy się dużo jeździ i na wyjazdy urlopowe - wygodny, cichutki, szybki, oszczędny, przestronny. Jeżeli potrzebna jest duża pojemność bagażnika i okazjonalnie więcej niż 5 miejsc - niezastąpiony.
Silnik niespodziewanie oszczędny. Słabo przyśpiesza 0-50km gdy skrzynia w trybie automatycznym. Powyżej 50km przyśpieszenie OK. Oprogramowanie skrzyni biegów nienadzwyczajne.
Wyjątkowo dobre wyciszenie. Fotele z tyłu wyjątkowo wygodne. Idealny na długie trasy.
Olbrzymie wnętrze.
Z czujnikiem parkowania wygodny w mieście. Hamulce bez zarzutu.

Paweł2011-01-23

Tak jak już wspomniałem. Autko jest nowe, wersja Seduction po FL, ze standardowym zawieszeniem. Gdybym wiedział, że pokonanie każdej nierówności dotrze do kabiny w postaci głuchego stuku, nie kupiłbym tego autka. Zawieszenia aut z lat 90 pracują ciszej niż to w moim samochodzie. Nie wiem ...
Fatalna - głośna praca zawieszenia zarówno przedniego jak i tylnego dyskwalifikuje ten samochód. Gdybym wiedział, że jest ono takie głośne nie kupiłbym tego samochodu. Sprawa nadaje się jedynie na jedną gigantyczną akcję serwisową-uznanie tego jako wada fabryczna i wymiana podzespołó...

Średnie oceny CITROEN C4 PICASSO

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Citroen C4 Picasso brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 5.

Citroen C4 Picasso

Citroen C4 Picasso