Citroen C5 opinie, oceny użytkowników, Citroen C5 spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen C5

2003r.

8.40/10

Citroen C5 spalanie (l/100km)

miasto 10.46/9.73 8.17
trasa 7.65/7.60 6.20
cykl mieszany 8.74/8.43 7.43

C5

OCENY CITROENA C5

duży samochód i spora waga robi swoje choć nie jeden może oglądać tył C5
cichy dość jak na diesla francuz dość miękko wybiera dziury na naszych beznadziejnych duktach , fotele przednie wygodne z podłokietnikami siedzi się jak w domowym fotelu świetne na trasy ze względu na sporą wagę dobrze sie klei drogi dodatkowa funkcja tego samochodu to obniżanie zawiesze...
z przodu jak na taki duży samochod sporo miejsca z tylu też nie jest żle no chyba ze siedza sami 2 metrowcy to chyba tylko w busie będzie wygodnie, obsługa dość prosta komputer sterowany z gałki wycieraczek oraz pilot do radia przy kierownicy ułatwiają życie schowek duży podswietlany jes...
świetne duże i wygodne auto lubi mieć anomalia usterkowe ale to jak każdy samochód zawieszenie hydro przydatne na wybojach nie trzemy o podłogę usterki albo błache albo konkretne jak dotąd 2 przepalone żarówki

Wrażenia mieszane dobra ekonomia eksploatacji (paliwo), ale duże koszty drobnych i częstych usterek za 200tys km ok. 12tys za naprawy poza gwarancją, duży komfort jazdy, ale kiepskie materiały wykończniowe pojemny bagaznik słaba elektryka.
Dobry silnik bez zarzutu elastyczny i niezawodny bez apetytu na paliwo niezłe przyśpieszenie, ale dziś to juz nie sprinter ale dostojny gość, precyzyjna skrzynia bez zarzutów
dobry komfort zawieszenie tłumi efektywnie nierówności miękkie folele męczą przy długich trasach mały wpływ na pojazd ma obciążenie
duży bagażnik pomieści wszystko, a jak mało to na dachu mośna resztę relingi są w standcarcie kombi, słabej jakości materiały wykończeniowe, obsługa na dobrym poziomie
Prowadzi się nieźle, ale bardziej jak okręt niż auto z charakterem sportowca świetne hamulce nieprecyzyjny układ kierowniczy, duży promień skrętu utrudnia parkowanie

Miałem obawy,teraz już nie. Głupoty wypisują Ci którzy nigdy nie jeździli...lub kupili "wyjeżdżony" z przebiegiem.+ 100000km Osobiście polecam i regularna podstawowa obsługa daje "+"
Na "5" nawet 50km/h można jechać, no cóż dość ciężki więc trochę wymaga czasu ale...ogólnie całkiem przyzwoicie zwłaszcza na 4-ce
Nawet właściciele niemieckich tylko mogą pozazdrościć....dzięki hydro.. Świetna sprawa i niech ludzi nie straszą , że kosztowne- bzdura!
no może krawędź bagażnika wysoko , ale można auto opuścić. No może jakość materiałów mogła być lepsza!
Świetnie się prowadzi, hamulce bardzo czułe i skuteczne. Przy parkowaniu uważać na dość długi przód

Zaleta to przede wszystkim wygoda - nie spotkałem wygodniejszego samochodu. Wad na razie nie znalazłem
Silniczek ok może nie ma dużych przyspieszeń ale elastyczość i spalanie ok.
Komfort w tym aucie to jego atut
Auto rewelacja bardzo wygodne i duże dla rodziny 4 osobowej. Idealne na podróże dzieci 3 i 5 lat przespły całą noc a ja przejechałem 1300km. Jak będę zmieniał auto na pewno zostanę przy Citroenie.

ŚREDNIE OCENY CITROEN C5

6.1/10
6.2/10
5.9/10
4.9/10

Osoby zainteresowane autem Citroen C5 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Mondeo.

Citroen

C5

Ford

Mondeo

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie C5

użytkownik: Zbigniew

Citroen C5 Break SX 2000 HDI 90KM 2003r. kombi

Ogólna ocena: DUŻY, BEZPIECZNY i LUKSUSOWY. Do tej pory mało kto może mnie zaskoczyć wyposażeniem, nawet w najnowszych samochodach. Najlepszy samochód jaki miałem w życiu. Piąty rok użytkowania i ciągle go chwalę. WADY: czujnik deszczu - czasami mnie wkurza,ale przy pochmurnej pogodzie lub jeździe w trasy, zawsze go włączam. Gdy ktoś chlapnie na szybę np. z kałuży nie ma momentu paniki. Wycieraczki momentalnie zadziałają. Jeśli dalej tak będzie, zostawię go mojemu dorastającemu synowi (jeszcze 3 lata). Nigdy nie przejmuję się opiniami fanów niemieckich aut, bo mają inne oczekiwania. Wielu ludzi przekonałem już do Citroena. Najlepszą ocenę słyszałem w programie TOP GEAR. (Dla niewtajemniczonych: program jest angielski i francuskich wyrobów tam się nie chwali.)Testowali tam C6 i BMW 5 nówki. Trzeba było widzieć ich miny. Test polegał m.in. na nakręceniu relacji z gonitwy koni, a kamera umieszczona była na dachu auta. Jazda odbywała się drogą wzdłuż toru - same wyboje. Film z Citroena to film akcji, z BMW to drgawki.

Przyspieszenia spodziewałem się lepszego, ale miałem okazję jeździć nowym modelem z unowocześnionym silnikiem. \\\\\\"Kopara\\\\\\" opada. Przy spokojnej jeździe przy 70 km/h wrzucam 5-tkę i zapominam o biegach. Przy niskich obrotach, trzeba pamiętać o redukcji przy wyprzedzaniu. Praktycznie od 85 km/h auto daje sobie radę w każdej sytuacji.

Lusterka boczne mogłyby być większe, ale to w końcu nie ciężarówka. Mam czujnik parkowania i to załatwia sprawę. Poza tym jak w każdym samochodzie.

Nie ma znaczenia, czy samochód jest obciążony czy nie. Tył NIGDY nie siedzi. Nie odczułem przechyłów z powodu obciążenia, czy zakrętów. Poprzednie auta, a miałem ich kilka, wymieniałem po 4 latach z przebiegiem ok. 100 000 km. Musiałem wymieniać amortyzatory, bo na \\\\\\"sprężynie\\\\\\" nie cierpię jeździć. W tym: wymieniłem drążki stabilizatora i jak nówka. Nic nie trzęsie, a naprawa w cenie jednego amortyzatora. Jeżdżę 5-ty rok i nie zamierzam go jeszcze zmieniać.

Mniej interesuje mnie auto z zewnątrz ( choć C5 mi się bardzo podoba), a bardziej funkcjonalność i wygoda wnętrza. W C5 wsiadasz i wszystko jest tam gdzie się spodziewasz. Miejsca wszędzie dość i dużo schowków. Nawet są szuflady pod siedzeniami z przodu i podzielony, klimatyzowany schowek przed pasażerem z miejscem na napój 1,5 l. Oświetlenie wnętrza - każdy pasażer może mieć oddzielne. Zapalenie tylnych lampek przez pasażerów nie przeszkadza przy nocnej jeździe.

Pierwszy raz mam auto z hydro-pneumatycznym zawieszeniem. Jest genialne. Nierówności możesz usłyszeć, ale ich nie czujesz. Na wyboistych drogach widzisz ludzi jadących 30-40, a Ty jedziesz 70-80 i dziwisz się: \\\\\\"Co oni robią?\\\\\\" Popatrz, jak pracują tamte zawieszenia. Zawieszenie wystarczająco twarde i zarazem komfortowe. REWELACJA!

Dwustrefowy klimatronic sprawuje się rewelacyjnie. W lecie, przy nagrzanym samochodzie, temperatura spokojnie spada bez włączonych na maxa wentylatorów i wiania po twarzy i nogach. Chwila cierpliwości i jest przyjemnie. Zdarza mi się wtedy wyłączać klimatyzację, otworzyć wszystkie okna i jazda. POSŁUCHAJCIE DŹWIĘKU SILNIKA NA ZEWNĄTRZ! Bardzo przyjemny gwizd. Po tak wywietrzonym samochodzie włączam klimę i zamykam szyby.

Pełna opinia o Citroen C5 Break SX 2000 HDI 90KM 2003r. kombi »

Citroen C5: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), van

Citroen C5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen C5: 1.6, 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.7, 3.0

Citroen C5: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000