Citroen C5 opinie, oceny użytkowników, Citroen C5 spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen C5

2005r.

Åšrednia ocena: 8.57/10

Citroen C5 spalanie (l/100km)

10.10/12.40
7.60/8.70
8.97/10.00

Oceny CITROENA C5

2010-07-16

Naprawdę dobry samochód z bogatym wyposażeniem. Chwalę sobie nasz wybór i polecam to autko każdemu, który się waha. Na pewno trzeba mieć szczęście, żeby nie trafić na jakiś pechowy egzemplarz. My nasze auto kupiliśmy ze sprawdzonego źródła i jesteśmy z niego zadowoleni.
Tutaj wiÄ™kszych uwag nie mam, bo z zawieszeniem hydroaktywnym samochód sam dostosowuje zawieszenie do obciążenia oraz jakoÅ›ci nawierzchni. CaÅ‚kiem fajna sprawa :) Wyciszenie z ocenÄ… obniżonÄ…, gdyż spodziewaÅ‚em siÄ™ caÅ‚kowitej ciszy wewnÄ…trz limuzyny, nie mniej jednak można dogadać siÄ...
W c5 zasadniczo nie ma żadnej możliwości aranżacji, no chyba, że rozkładana tylna kanapa jest składnikiem tego parametru. Do pozostałych parametrów nie mam żadnych zastrzeżeń. Miejsca wszędzie jest sporo.

Piotr2018-06-25

Ciężko jest mi powiedzieć jakie posiada wady. Na pewno jakieś niedogodności posiada do których zapewne się przyzwyczaiłem. Jednak ciągle porównując je z innymi autami (nawet dużo nowszymi)co do wygody, ergonomii, spalania, awaryjności cały czas się przekonuję że nie zamienił bym go...
Do silnika nie można się przyczepić. Jeżeli ktoś mówi coś złego to po prostu grzeszy. Co do przyspieszania to są różne wymagania jednemu wystarczy 1,6 (jak dla mnie za słaby) a innemu 3,0 nie wystarcza. Według mnie 2,0 138km jest to silnik idealny jeżeli chodzi o dynamikę i spalanie. ...
Tu chyba nie trzeba nic pisać. Wiadomo że zawieszenie jest wygodne i mało awaryjne ze względu na prostotę. Dlatego koszt eksploatacji jest znikomy. Co do hydrauliki to do bajek można wrzucić jej awaryjność. Ten mit rozpowszechnili chyba "mechanicy" którym kilka rurek więcej, tak...
Dużo miejsca, mnóstwo schowków i kieszeni. Bagażnik duży i pojemny. Zegary czytelne. Rozwiązanie manetek tempomatu i sterowania radiem nie wyobrażam sobie aby było inaczej. Kierownica skórzana ale skóra nie jest wytrzymała, tak jak i uchwyty drzwi które jakby się rysowały. Reszta bez z...
Samochód bardzo wygodny. Trzyma się nawierzchni, kierownica działa precyzyjnie. Nie mam żadnych zarzutów oprócz trochę zbyt małego promienia zawracania ale cała reszta rekompensuje tę może nie niedogodność ale różnicę w stosunku do innych aut.

2010-07-15

Za te pieniądze można mieć albo starszego i ciasnego Golfa, marną Astre, albo C5 na pełnym wyposażeniu. Odpowiedź sama się nasuwa. Nic lepszego nie znajdziecie.
Silnik 2.0 HDI 136KM jest silnikiem bardzo elastycznym. Oczywiście ocena przyspieszenia jest odpowiednia do mocy i masy pojazdu. Jak dla mnie super. Nie jeden się zdziwił ile to auto potrafi.
Komfort to klasa sama w sobie. Hydropneumatyczne zawieszenie, idealne wyciszenie wnętrza i fotele jak domowe kanapy. Jeździłem wieloma autami, w tym uznawanymi za super komfortowe Mercedesy S-Class, ale to co daje Citroen C5 jest nie do przebicia.
Ilość miejsca w zupełności wystarczająca. Biorąc pod uwagę mój wzrost 188 cm to ciężko znaleźć coś lepszego. Bagażnik, no cóż w wersji kombi to mała ciężarówka.
Prowadzenie auto jest bardzo przyjemne. Auto zachowuje się bardzo pewnie na drodze i świetnie trzyma się na zakrętach. Jedynie trzeba się przyzwyczaić do przechyłów nadwozia. Układ kierowniczy trochę za "miękki", a duży promień skrętu nie pomaga przy parkowaniu.

Janek2019-02-15

Jestem zadowolony z zakupu. Kiedyś jeździłem tylko benzynami. to był pierwszy diesel. Mam nadzieję że jeszcze długo nim pojeżdżę bo wszystko działa dobrze, karoseria też a i sylwetka jest nadal ładna.
Tu chyba nie ma się do czego przyczepić. Silnik jest dynamiczny, oszczędny, a co najważniejsze trwały i bezawaryjny.
Zawieszenie jest nieporównywalne z innymi pojazdami. Na leżących policjantach to nawet nie trzeba zwalniać. Siedzenia przednie są wygodne, co do tylnych to też są ale nie tak jak z przodu. Dlatego dałem 9 a nie 10
Samochód obszerny, bagażnik jak na hatchback to bardzo duży. Lakier i karoseria trwała, ocynkowana. Sterowanie tempomatem i radiem pod kierownicą intuicyjne. Wadą są kierownice skórzane które się niszczą, jak i wewn. uchwyty drzwi przód które się jakoś dziwnie rysują.
Trochę mniejszy promień zawracania od podobnych aut ale idzie się przyzwyczaić i potem jest ok.

2010-02-17

autko ok polecam - nowac5 w porównaniu z tym modelem jest malutka i ciaśniuta
Szybko się rozbuja do 150 to potem to już wolniej. przyspieszenie do 120 Super
przy tym silniku ja sie jedzie pod obciążeniem szybciej ponad 140 to zaczyna być głośno
Miejsca ful. aranżacja kosztuje, ale to zalezy od wersji co się chce, na tylnych drzwiach z bagaznika po istwo koroduje , ale to ponoć taka ich uroda
Autko super , mało ali przy ostrej jeździe tak 6,3 , jak jeżdziła zona to ponizej 5 średnio wg. wskazań komputera. Przydałyby sie czujki parkowania z tyłu ale poza tym super. Problemen jest wmiana zarówek z przodu , sam nie dam rady w serwisie 5minut ale trrezba zapłacić 10zł.Do tej po...

Åšrednie oceny CITROEN C5

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Citroen C5 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Insignia.

Citroen C5

Citroen C5

Opel Insignia

Opel Insignia

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie C5

Citroen C5 Exclusive 2000 2.0HDi 138KM 2005r. liftback

Jak to z dieslem bywa - spora dynamika silnika pozwala na przyjemną jazdę tym samochodem. Skrzynia biegów jest mniej precyzyjna niż w Skodzie Fabia, którą często jeżdżę i dlatego obniżam jej ocenę. Dla silnika też obniżyłem ocenę, gdyż po podpowiedzi mojego mechanika muszę wlewać V-Power z Shella, które jest znacznie droższym paliwem od zwykłego ON. Na zwykłym ON czasami silnik łapał zadyszkę i tracił na kilkanaście sekund moc (z prędkości 130km/h zwalniał do 90km/h). Odkąd wlewam V-Power, to problem na razie ucichł.

Jak na tak duże auto nie można mieć zastrzeżeń. Parktronic z przodu i z tyłu zdecydowanie ułatwiają wyczucie obrysu auta.

Tutaj większych uwag nie mam, bo z zawieszeniem hydroaktywnym samochód sam dostosowuje zawieszenie do obciążenia oraz jakości nawierzchni. Całkiem fajna sprawa :) Wyciszenie z oceną obniżoną, gdyż spodziewałem się całkowitej ciszy wewnątrz limuzyny, nie mniej jednak można dogadać się mówiąc do siebie ciut głośniejszym szeptem.

Zawieszenie jest bardzo wygodne (Hydroaktywne) jednak czasami mam wrażenie, że auto jest trochę za miękkie. Dlatego też obniżam trochę ocenę za prowadzenie auta i układ kierowniczy. Hamulce mogłyby być lepsze, chociaż po wymianie prawie zużytych klocków powinno być lepiej. Parktronic z przodu i z tyłu pozwala na precyzyjne parkowanie tym sporym samochodem.

Jak do tej pory, to wymieniałem jedynie felgi na komplet letni.

Bardzo wydajny nawiew. Poza tym klimatronic 2-strefowy to super rozwiązanie dla zmarzlaka oraz gorącego człowieka, którzy podróżują wspólnie :)

Jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń.

Citroen C5: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), van

Citroen C5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen C5: 1.6, 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.7, 3.0

Citroen C5: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000