Citroen C5 opinie, oceny użytkowników, Citroen C5 spalanie diesel (strona 3)

Opinie o samochodach Citroen C5

Średnia ocena: 8.48/10

Citroen C5 spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA C5

2008-09-01

To nie jest pojazd dla ubogich - za luksus trzeba płacić.
Przesiadłem się z mocniejszego i bardziej żwawego samochodu, mogę być tendencyjny.
Hydropneumatyczne zawieszenie Citroena od dawna stosowane jest w samochodach marki Rolls Royce - to chyba coś znaczy...
W aspekcie ergonomii przewyższa Opla czy VW. W kwestii aranżacji powiększenia przestrzeni bagażowej (kombi)można znaleźć fajniejsze rozwiązania u innych producentów.
Mam go cztery miesiące, to bardzo komfortowy duży samochód, jak na swoją masę 1500 kg jest bardzo ekonomiczny. Dużą zaletą jest zawieszenie Hydropneumatyczne o regulowanym prześwicie, co pozwala się podnieść do góry podczas jazdy po bezdrożach, natomiast przy szybkiej jeździe jest aut...

2017-01-03

Moja druga C5tką, i na pewno nie ostatnia - to chyba najlepszy komentarz :)
Silnik za słaby, choć w mieście nie można narzekać na elastyczność. Skrzynia biegów ospała, tylko 4 biegi, czasem szarpnie.
Król komfortu, Paski, Avensisy itp nawet się nie zbliżają. Masa miejsca, mega wygodne i duże fotele, no i to zawieszenie.... bajka. To jest moja druga c5tka, w między czasie miałem Saaba 9-5 i Peugeota 607 - wiadomo - oba auta komfortowe, ale C5tka bije je na głowę.
Karosieria- ocynk- jak nie było przygody, na bank nie ma rdzy, środek przepastny, jakość materiałów- po francusku, czyli przyzwoicie, ale bez euforii...
Parkowanie - ze względu na gabaryty nie należy do najłatwiejszych, ale można się przyzwyczaić. Troszkę za mało precyzyjny układ kierowniczy. Prowadzenie- ze względu na zawieszenie - bardzo dobre.

2009-07-10

Duży komfort jazdy z uwagi na zastosowane zawieszenie oraz przestronne i wygodne wnętrze. Małe koszty eksploatacji podstawowej (paliwo,płyny). Za wysokie koszty serwisowania pogwarancyjnego.
Zawieszenie miękkie- duży komfort jazdy. Nieprzyjepny dźwięk opadającego zawieszenia wpadając w wyrwę lub zjeżdżając z krawężnika.
Przez 6 lat jeżdżenia nie zaobserwowałem żadnych ognisk korozyjnych. Wnętrze bardzo przestronne-dobrze wykończone z dobrych materiałów. W okresie intensywnego użytkowania (ok 40tys/rok) wystąpiły tylko nieznaczne zadrapania na uchwytach drzwi od strony wew. Bardzo przestronny bagażnik.
Z uwagi na typ zawieszenia (hydroaktywne) trzeba się przyzwyczaić do wchodzenia w zakręty , czy wykonanie gwałtownych manewrów- odnosi się wrażenie ,że nadwoziem kołysze.

Adam2019-05-17

Przyznam szczerze że szukając wad nic nie przychodzi mi do głowy. Zalety opisane wcześniej: wygodny, przestronny, tania eksploatacja. Auto nie jest demonem szybkości ale też nie jest mułem. Dla mnie jest takie akurat. Przyspieszenie ma wystarczające.
Silnik bez zarzutów. Żadnych problemów. Nie klekocze. Dynamiczny, nie pali oleju.
Auto miękkie i stabilne. Siedzenia wygodne ale mogłyby mieć więcej ustawień.
Przestrzeni sporo. Bagażnik duży, jest większy od niejednego kombi. Zaletą hatchbacka jest to że klapa otwiera całą przestrzeń bagażnika i jest uniwersalny. Ma sylwetkę sedana, a walory kombi.
Cóż można powiedzieć. Zawieszenie bezawaryjne i wygodne.

2010-02-19

Troszke duże zużycie paliwa można wytłumaczyć to: automatyczna skrzynią biegów praktycznie cały czas włączona klima i przy predkościach (jak warunki pozwalają) 110-150 przy ruszaniu mógłby być bardziej zrywny
Przydatne "obniżemie" tylnego zawieszenia podczas załadunku. auto utrzymuje stały przeswit bezwzględu na obciążenie
Troszke mały promień skrętu, zawieszenie hydroactiv na nasze drogi rewelacja . Auto "płynie"

Średnie oceny CITROEN C5

Osoby zainteresowane autem Citroen C5 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Citroen DS5.

Citroen C5

Citroen C5

Citroen DS5

Citroen C5: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), van

Citroen C5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen C5: 1.6, 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.7, 3.0

Citroen C5: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000