Citroen XM opinie, oceny użytkowników, Citroen XM spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen XM

1997r.

Średnia ocena: 10.00/10

Citroen XM spalanie (l/100km)

10.70/10.00
9.80/8.50
10.10/9.00

Oceny CITROENA XM

2010-04-04

Wszystko rewelacja . Królewskie warunki i komfort . Bije na głowę wszystkie samochody , które miałem wcześniej , a było tego ze 20 sztuk różnej maści od mercedesa do fiata 126p ;-))
Auto dosyć ciężkie , ABS czuły , regulator hamowania tylnych kół zależny od obciążenia auta .

2010-09-22

Wyjątkowy samochód dla,chciało by się powiedzieć,wyjątkowych ludzi.Od ponad dziewięciu lat w Cytrynach.W XM-ach łącznie 6 lat.Nie zamieniam.
Stosunek rocznik/spalanie/możliwości bije konkurencję na łeb!
Wyciszenie trafiałem lepsze.
Schowki w podłokietnikach drzwi cieszą,materiały OK.,ale mój model nie ma dzielonej tylnej kanapy,co smuci.Większych wad nie widzę.
Nie da się nic dodać.

Stanisław2008-11-08

pomimo masy własnej i zazwyczaj dużej ilości pasażerów bardzo dobrze sobie radzi, nie ma różnicy czy jest pełny czy jedzie sie na "pusto"
bardzo duże, niewszędzie się zmieści...

Średnie oceny CITROEN XM

Osoby zainteresowane autem Citroen XM brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Subaru Tribeca.

Citroen XM

Citroen XM

Subaru Tribeca

Subaru Tribeca

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie XM

Citroen XM Kombi SX 2.0 i 16 V 2000 135KM 1997r. kombi

To wspaniałe auto dla faceta z klasą (a ta jak wiadomo przychodzi dopiero z wiekiem). Nie jest to wyścigówka , ale doskonałe do pokonywania dużych odległości . Byłem tym w Grecji ( 8,5 tys.km w miesiąc), w Niemczech (3,5 tyś km w tydzień) kilka razy w Chorwacji itd..Opinia o wadliwości jest raczej efektem napraw "młotkiem i przecinakiem" - zadbane auto i dobrze prowadzone raczej jest poniżej przeciętnej awaryjności . Wykończenie i przemyślane przez Pana Inżyniera rozwiązania powalają na kolana .Tu o użytych materiałach i rowiązaniach technicznych nie decydował księgowy tylko konstruktor ( i to pewnie starszej daty). Pozdrawiam i zachęcam do używania , a cena zdecydowanie niedoszacowana używane nawet w dobrym stanie są smiesznie tanie ;-).Jarosław Dobrowolski

Dałem 10 za widoczność do tyłu , bo jak na kombi i to tej wielkości to jest dużo lepiej niż można by się spodziewać

Za kompletny rozrząd z wymianą zapłaciłem 1100 zł i wybierałem celowo nie tanie tylko markowe części . Elementy nie krytyczne zawsze kupuję używane . Jak ktoś ma używane auto to polecam co miesiąc oszczędzić 100-200 złotych na naprawy - potem nie ma zaskoczenia finansowego , a często można coś dokupić extra . Ja przynajmniej tak robię . To i tak dużo ,dużo taniej niż nowe auto na kredycie i z koniecznym pełnym ubezpieczeniem ;-)

Miałem kłopoty z ogrzewaniem , ale z własnej winy - połaszczyłem się na tanią nagrzewnicę - porażka . Tylko oryginał ( może być używana ) i silikonowe uszczelniacze , bo inne ciekną .

Citroen XM: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Citroen XM: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen XM: 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.5, 3.0

Citroen XM: 2000, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989