Citroen Xantia opinie, oceny użytkowników, Citroen Xantia spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xantia

benzyna+gaz

Åšrednia ocena: 8.15/10

Citroen Xantia spalanie (l/100km)

10.57/11.85
8.10/9.07
9.39/10.43

Oceny CITROENA XANTIA

Adam2009-07-10

Do wad zaliczę może nienajmniejsze spalanie. Jednak silnik napędza jeszcze pompę od hydro więc jest to w pewnym sensie usprawiedliwione. To auto idealne dla mnie, kolejnym samochodem prawdopodobnie będzie Xantia II lepiej wyposażone, bo brakuje mi np. klimatyzacji.

2010-02-21

OczywiÅ›cie auto ma i swoje wady jak uważany za maÅ‚o szczelny silnik, ale nie jest to specjalnie uporczywe, za to wydaje mi siÄ™ żywotny. Do tej pory przejechaÅ‚em nim 150 tyÅ› i wymieniaÅ‚em tylko uszczelkÄ™ gÅ‚owicy, reszta to kwestia dbania i eksploatacji. Dla niektórych dodatkowym kosztem bÄ...
1.8 to trochę mało, ale w gamie silników są też dostępne- mniejsza 1.6, 2.0, 2.0 z turbo oraz 3.0 v6
Hydropneumatyczne zawieszenie nadaje temu autu niesamowity komfort jazdy. Koszty serwisowania "hydrauliki" wcale nie są drogie, pilnując przeglądów bardzo dobrze się spisuje.
Odnośnie przestrzeni wszystko zależy od ustawienia foteli. Na pewno osoby "okazałe" będą miały trochę niewygody, dla mnie z 4 os. rodziną było w sam raz.
Wbrew obiegowym opiniom aut francuskich ten samochód bardzo miło mnie zaskoczył

Daniel2008-02-08

Auto wygodne i raczej bezawaryjne. Przez rok zrobiłem tym autem 42 tys. km. Niestety, dało mi w kość zawieszenie a raczej częste naprawy ze względu na brak fachowości mechanika. Trzeba dbać o jakość płynu do hydrauliki zawieszenia. Mimo wszystko duży pozytyw dla tego auta, bo jak zawiesz...
Niestety, silnik 1,6 w dodatku na gazie to zdecydowanie za mało dla tego auta, bo ono nie jest małe.
Zawieszenie "miodzio". Jak to mówiÄ…: "Xantia to mercedes wÅ›ród francuzów". Niestety, muszÄ… być zadbane i w peÅ‚ni sprawne tzw."gruchy" odpowiedzialne za komfort jazdy. Ja miaÅ‚em trochÄ™ z tym problemów bo (jak siÄ™ później okazaÅ‚o) mechanicy nie mieli za duÅ...
Przestrzeni dla pasażerów jest dużo, auto jest szerokie i wygodne. Bagażnik jest mały, jeżeli dojdzie jeszcze duża butla z gazem to miejsca pozostaje niewiele. Karoseria podobno ocynkowana więc brak problemów.
Auto znakomicie się prowadzi, bardzo dobrze "trzyma" się w zakrętach, nie ma "przechyłów" - to chyba dzięki zawieszeniu, tylna oś podobno jest skrętna.

2008-02-09

Zużycie paliwa dotyczy gazu. Póki co jestem zadowolony i bardzo mi pasuje ten samochód.
Dobrze ciągnie, prawie cały czas do osiągnięcia max. prędkości która niestety jest chyba ograniczona na 210km\\h. Przydał by się szósty bieg.
zawieszenie bez zastrzeżeń, przy wyższych prędkościach (powyżej 170km\\h) wydaje się trochę głośny choć porównując z innymi markami np.Scenic, A4 jest dużo ciszej.
Dowolne ustawienie fotela pozwala na wygodną jazdę, schowków jest w miarę, dodatkowo przydatny jest w podłokietniku. Do obszerności wnętrza nie można mieć zastrzeżeń. Bagażnik duży lecz niestety poprzedni właściciel zamontował butlę LPG w poprzek - wielka pomyłka - ogranicza moż...
Trochę duży i przy parkowaniu tyłem przydały by się czujniki parkowania. Skręt kół nie jest tu rewelacją ale ok.

SÅ‚awek2010-01-20

wygodne auto rodzinne. W testach słabe wyniki zderzeń, choć warto poczytać statystyki są bardziej wiarygodne.
W moim silniku po 250 tys rozsypała się świeca (EYQUEM) i trzeba było wymienić silnik, ale był już słaby, brał olej i mocy brakowało. Generalnie trwałość silnika na LPG szacuję na 250-300 tys. Instalacja LPG obecnie STAG-300 - rewelacja,polecam każdemu.
legendarny komfort citroena. Za tÄ™ kasÄ™ nic lepszego siÄ™ nie znajdzie.
podnoszenie klapy w kombi- dość problematyczne (zawsze się można ubrudzić, może przymarznąć i dość ciężka). Składanie foteli całkiem wygodne. Brak możliwości przewozu nart w środku - a to ma wersja berline (klapkę na narty w podłokietniku). Brak fabrycznych relingów (a są np. w ...
warto wymienić oryginalne gruszki zawieszenia na takie od modelu ACTIVA, są trochę twardsze ale dają zdecydowanie lepsze prowadzenie

Åšrednie oceny CITROEN XANTIA

9.8/10
9.8/10
5.1/10
4.9/10
3.7/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xantia braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Movano.

Citroen Xantia

Citroen Xantia

Opel Movano

Opel Movano

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xantia

użytkownik: Adam

Citroen Xantia SX 1800 16V 110KM 1995r. liftback

Silnik optymalny pod względem osiągów i spalania. Jestem z niego zadowolony, ale kolejny będzie większy i mocniejszy. 10,5 sekundy do setki to wynik wystarczający, ale bez szału. Ale raczej to kwestia indywidualna, moi znajomi są zachwyceni elastycznością i mocą. Dla mnie jest po prostu wystarczająco.

Widoczność do przodu bardzo dobra, mam porównanie do przeszklonych francuskich minivanów, więc nie dam maksa, ale do jazdy i w mieście i na trasach starczy. W lusterkach też wszystko ok. Do tyłu jest gorzej, wysoko ułożona, dość mała tylna szyba. Jestem przyzwyczajony, ale jeśli ktoś jeździł małym hatchbackiem to będzie musiał troszkę pojeździć dla wprawy.

Troszkę huczy przy większych prędkościach, nie wiem dlaczego. Pewnie uszczelki. Ale silnika prawie nie słychać. Świetnie pokonuje wszelkie nierówności bez względu na obciążenie. Przednie fotele są dobre, ale trzeba je dostosować do własnych potrzeb. Tylna kanapa obszerna, 2 dorosłych bardzo wygodnie, 3 dzieci wygodnie. Trójka dorosłych też nie narzeka.

Środek jest zadowalający. Irytuje tylko rączka?? od strony pasażera w miejscu gdzie powinna być poduszka. Przełączniki, przyciski, wszystko na swoim miejscu. Niższa ocena za suwaki (kto do tego wrócił?) mimo, że w innych modelach Citroena dawno były stosowane praktyczniejsze pokrętła. Materiały ŚWIETNE! Wszystkie stare zaplastikowane japońskie i niemieckie samochody to jakaś kpina. W Citroenie mięciutko, prawie brak plastików, jak już są to dobrze spasowane, nie trzeszczą, nie zużywają się prawie. Boczki elegancko wyłożone welurem. Rewelacja, Citroen we wszystkich modelach w tamtych latach odbiegł od konkurencji od dekadę do przodu. Tylne siedzenia łatwo się składa, dużo możliwości ustawienia przednich siedzeń. Karoseria, no to chyba starczy jak napiszę, że ma podwójny ocynk. Blacha nie ma prawa rdzewieć bez jej mechanicznego naruszenia.

Miękkie wygodne zawieszenie. Przy mocnych, ostrych zakrętach jest wrażenie, że auto zaraz ma wypaść, ale to nie następuje. Jest cienka granica, jednak samochód dobrze trzyma się nawierzchni. Komfort nieporównywalny z innymi autami. Trzeba się przyzwyczaić, ale potem już się docenia własności jezdne Xantii.

Nie wiem czy to można do awaryjności zaliczyć, bo jak kupowałem auto to wiedziałem co muszę zrobić. Tak to żadnych innych napraw nie przeprowadzałem. Wszystko chodzi elegancko. Jedynie gaz mam do regulacji, bo niedawno założyłem, ale to już nie wina auta, tylko normalna czynność po założeniu instalacji.

Niestety nie mam klimatyzacji więc nie oceniam, za to autko grzeje świetnie. Właściwie spora temperatura jest po 3 minutach jazdy. W zimę nikt nie zamarznie.

Dużo nie mam tego, ale nic mi się nie psuje. Niektórzy narzekają na padające po kilku latach oświetlenie panelu przedniego. Ja nie odejmuję, bo u mnie wszystko gra.

Citroen Xantia: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Citroen Xantia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xantia: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 3.0

Citroen Xantia: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1975