Citroen Xantia opinie, oceny użytkowników, Citroen Xantia spalanie liftback (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xantia

liftback

Średnia ocena: 8.33/10

Citroen Xantia spalanie (l/100km)

12.40/12.25
6.80/8.75
8.90/10.25

Oceny CITROENA XANTIA

Adam2009-07-10

Do wad zaliczę może nienajmniejsze spalanie. Jednak silnik napędza jeszcze pompę od hydro więc jest to w pewnym sensie usprawiedliwione. To auto idealne dla mnie, kolejnym samochodem prawdopodobnie będzie Xantia II lepiej wyposażone, bo brakuje mi np. klimatyzacji.

auto duże wygodne jazda nim sprawia dużą przyjemność. Nie ma obaw o zawieszenie pneumatyczne jest ono plusem tego samochodu, nigdy nie zamienił bym się na sprężynowca. Nie polecam samochodu osobom które nie dbają o samochód ten model wymaga dobrej opieki regularnej wymiany płynu lhm a n...
jednostka o wystarczającej mocy zależy też dla kogo. silnik bardzo elastyczny i mało awaryjny
komfort bardzo duży na tylnich siedzeniach na przednich też nie jest źle zawieszenie mięciutkie po polskich dziurach płynie.
spora przestrzeń jak na taki samochód bagażnik także pojemny i ergonomiczny bardzo dobre materiały wnętrza
samochód bardzo wygodny przestronny precyzyjny układ kierowniczy

Lech2018-03-19

Kupiłem za namową znajomego. Pomimo wieku i kilku samochodów w domu, nadal nie zdecydowałem się rozstać z tym samochodem
nawet przy prędkości ponad 160km/h wciśnięcie pedału gazudaje wyczówalny wzrost przyśpieszenia.
Komfort jazdy przy zawieszeniu hydropneumatycznym nieporównywalny do jakiegokolwiek innego samochodu.
Ze względu na rozmiary samochodu, raczej kłopotliwy na zatłoczonych miejskich parkingach.

maciek2015-06-11

Każdy kierowca który chce się wypowiadać o tej marce, o tym konkretnym modelu... najpierw musi go posiadać POSIADAĆ kilka lat... porownac go z golfam, passatem czy innym drogim niemieckim szajsem i dopiero się wypowiadać, ps, niemiec już dawno zgnił.

Średnie oceny CITROEN XANTIA

Osoby zainteresowane autem Citroen Xantia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Citroen XM.

Citroen Xantia

Citroen Xantia

Citroen XM

Citroen XM

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xantia

użytkownik: Adam

Citroen Xantia SX 1800 16V 110KM 1995r. liftback

Silnik optymalny pod względem osiągów i spalania. Jestem z niego zadowolony, ale kolejny będzie większy i mocniejszy. 10,5 sekundy do setki to wynik wystarczający, ale bez szału. Ale raczej to kwestia indywidualna, moi znajomi są zachwyceni elastycznością i mocą. Dla mnie jest po prostu wystarczająco.

Widoczność do przodu bardzo dobra, mam porównanie do przeszklonych francuskich minivanów, więc nie dam maksa, ale do jazdy i w mieście i na trasach starczy. W lusterkach też wszystko ok. Do tyłu jest gorzej, wysoko ułożona, dość mała tylna szyba. Jestem przyzwyczajony, ale jeśli ktoś jeździł małym hatchbackiem to będzie musiał troszkę pojeździć dla wprawy.

Troszkę huczy przy większych prędkościach, nie wiem dlaczego. Pewnie uszczelki. Ale silnika prawie nie słychać. Świetnie pokonuje wszelkie nierówności bez względu na obciążenie. Przednie fotele są dobre, ale trzeba je dostosować do własnych potrzeb. Tylna kanapa obszerna, 2 dorosłych bardzo wygodnie, 3 dzieci wygodnie. Trójka dorosłych też nie narzeka.

Środek jest zadowalający. Irytuje tylko rączka?? od strony pasażera w miejscu gdzie powinna być poduszka. Przełączniki, przyciski, wszystko na swoim miejscu. Niższa ocena za suwaki (kto do tego wrócił?) mimo, że w innych modelach Citroena dawno były stosowane praktyczniejsze pokrętła. Materiały ŚWIETNE! Wszystkie stare zaplastikowane japońskie i niemieckie samochody to jakaś kpina. W Citroenie mięciutko, prawie brak plastików, jak już są to dobrze spasowane, nie trzeszczą, nie zużywają się prawie. Boczki elegancko wyłożone welurem. Rewelacja, Citroen we wszystkich modelach w tamtych latach odbiegł od konkurencji od dekadę do przodu. Tylne siedzenia łatwo się składa, dużo możliwości ustawienia przednich siedzeń. Karoseria, no to chyba starczy jak napiszę, że ma podwójny ocynk. Blacha nie ma prawa rdzewieć bez jej mechanicznego naruszenia.

Miękkie wygodne zawieszenie. Przy mocnych, ostrych zakrętach jest wrażenie, że auto zaraz ma wypaść, ale to nie następuje. Jest cienka granica, jednak samochód dobrze trzyma się nawierzchni. Komfort nieporównywalny z innymi autami. Trzeba się przyzwyczaić, ale potem już się docenia własności jezdne Xantii.

Nie wiem czy to można do awaryjności zaliczyć, bo jak kupowałem auto to wiedziałem co muszę zrobić. Tak to żadnych innych napraw nie przeprowadzałem. Wszystko chodzi elegancko. Jedynie gaz mam do regulacji, bo niedawno założyłem, ale to już nie wina auta, tylko normalna czynność po założeniu instalacji.

Niestety nie mam klimatyzacji więc nie oceniam, za to autko grzeje świetnie. Właściwie spora temperatura jest po 3 minutach jazdy. W zimę nikt nie zamarznie.

Dużo nie mam tego, ale nic mi się nie psuje. Niektórzy narzekają na padające po kilku latach oświetlenie panelu przedniego. Ja nie odejmuję, bo u mnie wszystko gra.

Citroen Xantia: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Citroen Xantia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xantia: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 3.0

Citroen Xantia: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1975