Citroen Xantia opinie, oceny użytkowników, Citroen Xantia spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Citroen Xantia

Åšrednia ocena: 8.41/10

Citroen Xantia spalanie (l/100km)

10.04/11.85
7.57/9.07
8.88/10.43

Oceny CITROENA XANTIA

Daniel2008-02-08

Auto wygodne i raczej bezawaryjne. Przez rok zrobiłem tym autem 42 tys. km. Niestety, dało mi w kość zawieszenie a raczej częste naprawy ze względu na brak fachowości mechanika. Trzeba dbać o jakość płynu do hydrauliki zawieszenia. Mimo wszystko duży pozytyw dla tego auta, bo jak zawiesz...
Niestety, silnik 1,6 w dodatku na gazie to zdecydowanie za mało dla tego auta, bo ono nie jest małe.
Zawieszenie "miodzio". Jak to mówiÄ…: "Xantia to mercedes wÅ›ród francuzów". Niestety, muszÄ… być zadbane i w peÅ‚ni sprawne tzw."gruchy" odpowiedzialne za komfort jazdy. Ja miaÅ‚em trochÄ™ z tym problemów bo (jak siÄ™ później okazaÅ‚o) mechanicy nie mieli za duÅ...
Przestrzeni dla pasażerów jest dużo, auto jest szerokie i wygodne. Bagażnik jest mały, jeżeli dojdzie jeszcze duża butla z gazem to miejsca pozostaje niewiele. Karoseria podobno ocynkowana więc brak problemów.
Auto znakomicie się prowadzi, bardzo dobrze "trzyma" się w zakrętach, nie ma "przechyłów" - to chyba dzięki zawieszeniu, tylna oś podobno jest skrętna.

DAREK2010-12-09

jestem bardzo zadowolony z tego auta
napęd też jest bezawaryjny, silnik jest długowieczny, zadbany będzie długo pracować i nie będzie sprawiać żadnych niespodzianek . samo przyspieszenie, cóż masa 1400km i tylko 92km, ale i tak daje radę
kto nie jeździł xantią z hydraulicznym zawieszeniem niech głosu nie zabiera, nie ma porównania do żadnej marki na resorach, to auto wręcz płynie na drodze, a samopoziomujące się zawieszenie jest czym superowym jak załaduje się bagażnik,
przestrzeni jest sporo i z przodu i z tyłu, auto jest przestronne w środku , nie jest napakowane plastikami aż tak bardzo, plastiki są wysokiej jakości, nic nie trzeszczy , Karoseria, full ocynk, rdza pojęcie nieznane
prowadzenie auta jest wręcz perfekcyjne, świetnie się trzyma drogi, nawet na śniegu, ABS + tylna oś skrętna trzymają auto idealnie na torze jazdy. układ kierowniczy pracuje super, wspomaganie działa tak że obrót kierownicą można wykonywać jednym palcem. Hamulce brzytwa, trzeba się prz...

DARIUSZ SUCHECKI2008-02-07

Bardzo dobry samochód. Była to druga moja Xantia. poprzednią jeździłem ponad 5 lat i przejechałem ponad 200 tys km. Nigdy te samochody mnie nie zawiodły. Serwisowałem zgodnie z instrukcją i w nie autoryzowanym serwisie a u jednego mechanika. Rosądne ceny części, nie było problemu ani z ...
Myślę, że z benzynowych jednostek wersja 2.0 16 V jest najlepszą z możliwych. Przyjemność z jazdy zarówno w mieście jak i na trasie.
Mając na uwadze konstrukcję auta, która ma już swoje lata, jestem przekonany, że w porównaniu z odpowiednikami w swojej klasie a może nawet wyższej jest dużo wyżej niż konkurencja.
Super auto zarówno do indywidualnego korzystania jak i 4 osobowej rodziny. wszystko na swoim miejscu, pakowny samochód z łatwą arnżacją wnetrza.
Bezproblemowe panowanie nad samochodem, praktycznie w każdych warunkach, oczywiście przy zachowaniu zdrowego rozsądku i minimum wyobraźni.

2008-02-09

Zużycie paliwa dotyczy gazu. Póki co jestem zadowolony i bardzo mi pasuje ten samochód.
Dobrze ciągnie, prawie cały czas do osiągnięcia max. prędkości która niestety jest chyba ograniczona na 210km\\h. Przydał by się szósty bieg.
zawieszenie bez zastrzeżeń, przy wyższych prędkościach (powyżej 170km\\h) wydaje się trochę głośny choć porównując z innymi markami np.Scenic, A4 jest dużo ciszej.
Dowolne ustawienie fotela pozwala na wygodną jazdę, schowków jest w miarę, dodatkowo przydatny jest w podłokietniku. Do obszerności wnętrza nie można mieć zastrzeżeń. Bagażnik duży lecz niestety poprzedni właściciel zamontował butlę LPG w poprzek - wielka pomyłka - ogranicza moż...
Trochę duży i przy parkowaniu tyłem przydały by się czujniki parkowania. Skręt kół nie jest tu rewelacją ale ok.

SÅ‚awek2010-01-20

wygodne auto rodzinne. W testach słabe wyniki zderzeń, choć warto poczytać statystyki są bardziej wiarygodne.
W moim silniku po 250 tys rozsypała się świeca (EYQUEM) i trzeba było wymienić silnik, ale był już słaby, brał olej i mocy brakowało. Generalnie trwałość silnika na LPG szacuję na 250-300 tys. Instalacja LPG obecnie STAG-300 - rewelacja,polecam każdemu.
legendarny komfort citroena. Za tÄ™ kasÄ™ nic lepszego siÄ™ nie znajdzie.
podnoszenie klapy w kombi- dość problematyczne (zawsze się można ubrudzić, może przymarznąć i dość ciężka). Składanie foteli całkiem wygodne. Brak możliwości przewozu nart w środku - a to ma wersja berline (klapkę na narty w podłokietniku). Brak fabrycznych relingów (a są np. w ...
warto wymienić oryginalne gruszki zawieszenia na takie od modelu ACTIVA, są trochę twardsze ale dają zdecydowanie lepsze prowadzenie

Åšrednie oceny CITROEN XANTIA

5.1/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xantia braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Movano.

Citroen Xantia

Citroen Xantia

Opel Movano

Opel Movano

Citroen Xantia: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Citroen Xantia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xantia: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 3.0

Citroen Xantia: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1975