Citroen Xsara opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara

1997r.

Średnia ocena: 8.00/10

Citroen Xsara spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA XSARA

Szymon2008-02-08

Generalnie jestem zadowolony. Samochód na trasie pali umiarkowanie jeśli kierowca nie ma za ciężkiej nogi. Dynamika mizerna. ;-) Dobre zabezpieczenia antykorozyjne. Głośne zawieszenie na nierównościach. Hamulce sa jakies takie średnie. Szału nie ma.
No cóz się można spodziewać po wolnossącym Dieslu. Takie samochody kupujemy nie na wyścigi lecz dla ekonomi i prostoty rozwiązań i faktycznie silnik nie sprawia żadnych problemów przy odpalaniu czy kiedykowliek indziej.
Jak już wcześniej wspominałem wolnossący Diesel nie należy do chchych jednostek napędowych.
Karoseria jest ocynkowana więc nawet w moim 11 letnim egzemplarzu trudno dopatrzeć sie korozji. Niestety mocno trzeszczy u mnie tapicerka. Denerwują mnie trochę przysiski do sterowania szyb umieszczone centralnie z przodu na kokpicie.
Generalnie fatalna jest widocznośc do tyłu przy parkowaniu. Ale to już taka uroda tego modelu. Rekompensują to panoramiczne lusterka wsteczne.

iR3k2008-04-01

Autko świetnie się spisuje. Szkoda, że brak mu klimatyzacji. Bdb trzymanie się drogi.
1.4 cm3 służy do spokojnej jazdy. Nie nadaje się do "ścigania spod świateł" Dla ludzi w moim wieku 40+ prawie doskonały.
Super. Mój syn 197 cm wzrostu jeździ na tylnej kanapie w pełnym komforcie.
Jak przy tej wielkości auta przydałyby się czujniki parkowania.

iR3k2008-02-07

mógłby mieć trochę większą moc
ogólnie wygodny samochód. Zimą szybko się nagrzewa w środku.
Jeździ się tym autkiem super. Wspomaganie działa na 5

Średnie oceny CITROEN XSARA

2.3/10
2.0/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Citroen Xsara

Citroen Xsara

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara

użytkownik: Szymon

Citroen Xsara SX 1900 68KM 1997r. hatchback

Do tyłu widocznośc jest kiepska.

No i tu jest prawdziwa fataliza. W czasie jazdy zima przy właczonym ogrzewianiu samochód nie zasysa do wnętrza samoczynnie powietrza. Cały czas musi być włączony wentylator. Jak dla mnie kompletny bezsens.

Citroen Xsara: coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Citroen Xsara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997