Citroen Xsara opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara

1999r.

Średnia ocena: 8.30/10

Citroen Xsara spalanie (l/100km)

8.37/9.13
6.23/7.00
7.32/8.07

Oceny CITROENA XSARA

2008-08-14

Ogólnie samochód oceniam b. dobrze. Nie zawiódł mnie .trzeba tylko dbać wymieniać olej na czas filtry i pilnować paska rozrządu co 80-100 tyś km wymieniać.Olej ELF 5W/40
silnik b.dobry elastyczny jest czym przycisnąć gdy potrzeba.żużycie paliwa w trasie to około 6,7 litra na 100km.Przy tym przebiegu nie bierze nic oleju nie stosuję tzw.dolewek.wymiana co 20.000 km.
żadnej rdzy blacha w pełni ocynkowana fotele super wygodne po przjechaniu 600-700 km nie czuję zmęczenia i nie boli prawa noga -pedał gazu tak jak to miałem gdy jexdziłem fiatem Palio Weekend.
Samochód ma bardzo dobre zawieszenie przy przebiegu 150000 km wymieniłem tylko sworznie i jedną koncówkę drążka.Gdy sprowadziłem samochód miał przebieg 110000 km i wszystkie części zawieszenia były oryginalne

2010-03-22

Sprowadzone auto, HDI niby 90 KM, ale prawdopodobnie ten egzemparz dostał mały upgrade, jeżdziłem innymi "klekotami" w tej mocy i wysiadały. Ważna uwaga miał układ wtryskowy Bosch, nie Siemens. moja póżniejsza Xsara Hdi 90 KM, była w Siemensie i jeżdziła jak wolnossący w zakr...
To auto sprowadzone z Francji pierwotnie zarejestrowane było jako "ciężarowe". Tylnia belka prawdopodobnie była wzmocniona, amortyzatory ogromne. Miałem okazję wieźć nim 600 kg z pasażerem na trasie 250 km i lux, ani razu nie dobiło. Moja póżniejsza xsara II 5D, "siedział...
W porzadku, spokojna podroz dla 3,4 osób.
Przy cofaniu trzeba się przyzwyczaić do szerokich słupków tylnich ale tak ogólnie jazda ok.

2008-02-07

Zwolennicy VW i inych niemieckich marek po prostu nie wiedzą co tracą
Jeśli rozmawiamy o samochodzie tej klasy i z silnikiem o mocy 90 KM, to naprawdę co do dynamiki trudno cokolwiek mu zarzucić, co do skrzyni biegów, ciężko wchodzi trzeci bieg
Citroen Xsara to komfortowy samochód, doskonale nadaje sie na dłuższe trasy w 4 osoby- z tyłu rozkłada się wtedy podłokietnik. Co do wyciszenia, to jednak diesel- na zimno głośny, ale po rozgrzaniu w trasie porównywalny z benzyniakiem
Jak na tą klasę i ten rocznik, to naprawdę trudno mu cokolwiek zarzucić.
Bardzo dobrze trzyma się drogi, nie jest przy tym za twardy, kierownica, jak trzeba, chodzi bardzo lekko, widoczność do tyłu taka sobie

2009-02-08

Fanje auto dla młodych ludzi lecz trzeba poszukać w dobrym stanie moja xsara lubiła się psuć chociaż w trasie nigdy niezawiodła
Silnik to najmocniejsza strona tego auta, bardzo dynamiczny jak na 90Km
Zawieszenie dosyć sztywne raczej za sztywne.
Przestrzeń z przodu super kubełkowe siedzenia bardzo wygodne z tyłu gożej, bagżnik duży jak na coupe

2009-07-13

Wbrew programom typu TVN-Turbo, gazetkom tłumaczonym z jęz.niemieckiego twierdzącym, że tylko niemiecke auta (ew.japońskie) są najlepsze a francuskie to złom twierdzę, że Citroen Xsara jest zaprzeczeniem tych opinii przekazywanych i rozpowrzechnianych od wielu lat pomiędzy tymi mediami a ...
bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Po 10 latach nie znalazłem nawet kropeczki rdzy. Lakier błyszczy się jak nowy.

Średnie oceny CITROEN XSARA

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chevrolet Beretta.

Citroen Xsara

Citroen Xsara

Chevrolet Beretta

Chevrolet Beretta

Citroen Xsara: coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Citroen Xsara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997