Citroen Xsara opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara

2001r.

Średnia ocena: 7.59/10

Citroen Xsara spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA XSARA

2008-03-05

Bardzo fajne autko.
Silnik HDI to w moim odczuciu rewelacja. Ocenę odnoszę mając na uwadze to że kupując autko zdecydowałem się na wersję słabszego silnika 90 KM. To bardzo mocny punkt tego samochodu.
W tym zakresie jak dla mnie trochę za głośno w środku w zakresie prędkości 70 - 100. Bardzo przyjemnie pomyka się tym autkiem na autostradzie (130 - 150), przedni, w pełni regulowany fotel kierowcy do tego bardzo dobrze wyprofilowany pozwala na bardzo długą jazdę z minimalnym zmęczeniem...
W tej kategorii nie mam uwag. Niektórym osobom może przeszkadzać sterowanie szybami umieszczone w panelu a nie w drzwiach. Mnie osobiście to nie przeszkadza - jestem do tego przyzwyczajony. (Escort miał tak samo).

Artur2010-02-19

Awarie zdarzają się rzadko. Auto jest bardzo wygodne, odbrze się prowadzi, dłuższa podróż nie męczy. Jest też duże.
Jest ok. Przecież to nie jest sportowy samochód, ale zryw ma. Ze świateł ruszam pierwszy, a wcale nie jestem rajdowcem.
Jazda jest bardzo komfortowa. Fotele i przednie i tylne są wygodnie i miękkie. Wyciszenie ok.
Miejsca dla pasażera i kierowcy z przodu jest bardzo dużo. z tyłu normalnie jak w większości aut. Auto jest wygodnie w obsłudze. Bagażnik bardzo duży. Jakość materiałów zadowalająca, nie blaknie.
Samochód bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, ma miękkie zawieszenie, jazda jest bardzo komfortowa, nierówności są mało odczuwalne.

2009-07-11

Przyśpieszenie cieżko ocieniać, zależy z czym chcemy porównać :) tutaj 90KM wystarcza, chociaż przydaloby sie nie raz pare koników więcej.
Jak to w francuskich samochodach- zawieszenie mają rewelacyjne. Co do jazdy z kompletem pasażerów to nie należy do wygodnych ze wzgledu na wąska tylnią kanapę.
Wszystko działa tak jak powinno - bdb. Jednak zaparkowanie tyłem tym samochodem jest dosyć ciężkie przez strasznie słabą widoczność do tyłu.

2011-02-18

Przestrzeń z przodu: fotel nie jest maksymalnie cofnięty, a miejsca mam dość (wzrost 194cm). Pasażer za kirowcą ma sporo miejsca na nogi dzięki wycięciu w fotelach.
Auto ma mały promień skrętu i dobrze pracujący układ kierowniczy, mam tylko jedną uwagę: ciśnienie rozsadziło jeden z węży (wada?, zużycie?). Rok temu wymieniłem pompę wspomagania, oraz komplet węży.

2010-03-07

sztywne zawieszenie dobre dla miłośników szybszej jazdy, niestety głośno pracuje.
sztywny układ kierowniczy,słaba widoczność z tyłu

Średnie oceny CITROEN XSARA

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chevrolet Beretta.

Citroen Xsara

Citroen Xsara

Chevrolet Beretta

Chevrolet Beretta

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara

Citroen Xsara 2000 HDI 90KM 2001r. hatchback

Bardzo fajne autko.

Tylne, szerokie słupki trochę ograniczają widoczność w trakcie jazdy tyłem. Lusterka OK.

Nie mam uwag do hamulców, na pochwałę zasługuje płynność odpowiedzi układu na siłę nacisku na pedał. Auto prowadzi się bardzo przyjemnie (tylna belka skrętna w mojej ocenie jeszcze poprawia stabilność wchodzenia w zakręty). Mam małe uwagi do mocy wspomagania układu kierowniczego, aczkolwiek jest to regulowane w trzech zakresach nigdy jednak nie chciało mi się jechać w tym temacie do ASO.

Bez uwag. Łatwa obsługa filtra przeciwpyłkowego (możliwość obsługi samemu). Bezawaryjny i cichy wentylator.

Citroen Xsara: coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Citroen Xsara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997