Citroen Xsara opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara

2002r.

Średnia ocena: 7.31/10

Citroen Xsara spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA XSARA

Zawieszenie i praca silnika nie jest najlepsze jest zbyt głosna jak na auto tej klasy.
wspomaganie kierownicy nie jest najlepsze ale prowadzenie auta w trasie jest znakomite.

2008-02-09

Poza rozrządem olejami raz termostatem i napinaczem paska klinowego nie było innych problemów Na zużycie paliwa też nie ma co narzekać tym bardziej ,że lubię szybką i dynamiczną jazdę
nie ma problemów przy małych prędkościach i wysokim biegu nie ma problemów z przyspieszaniem i wyprzedzaniem
dużo miejsca w środku dobry komfort podróży fotele przednie mogłyby być bardziej wygodne
przełączniki oraz sterowanie radiem bez odrywania rąk z kierownicy to plus
bardzo dobrze trzyma się drogi nie ma problemu przy większych prędkościach podczas pokonywania zakrętów

Janusz2009-05-02

Golf 1,6 100KM nie ma szans
auto miałem przez ponad 6 lat, sprzedałem za więcej niż mi ubezpieczyciel wyliczył,spisywało se bardzo dobrze, sprzedałem bo kupiłem coś nowego, innego ale było mi tego auta żal. Wbrew opiniom, ze francuskie, ze się psuje itd to bujda, regularne serwisy pozwoliły mi na 6 wyjazdów do Ch...

Paweł2008-02-07

Ogólnie autko dość przyjemne w prowadzeniu i ekonomiczne. Dosyć dużo miejsca i spory bagażnik jak na kompakt.
Trzy lata jazdy bez usterek z wyjątkiem wymiany koła pasowego przy przebiegu 75000 tyś km.
Przejechałem tym autkiem 70 tyś. km po naszych dziurawych drogach i wymieniłem tylko sworzeń wahacza i łącznik stabilizatora koła prawego. Poza tym zawieszenie ok. Zdarzały się usterki elektroniki takie jak zapalanie kontrolek airbagów ale wycięcie kostek pod fotelami i spięcie ich na kr...

75 KM TO ZA MAŁO NA KOMBI
ZA GŁOŚNY ,JAZDA Z 4 PASAŻ. TO MUŁ NIE SAMOCHÓD
MOŻLIWE
SIADA ELEKTRYKA ,CIĄGLE COS NIE TAK,ALBO WYCIERACZKA TYLNA NIE DZIAŁA ALBO SAM SOBIE NA BIEGU JAŁOWYM OD CZASU DO CZASU GAZUJE ,ALBO CO PÓŁ ROKU DIAGNOSTYKA SIE WŁĄCZA I SAMOCHÓD SŁABNIE I ZA 10MINT JEST OK.SERWIS NA TO JAK NA LATO -KUPIŁEŚ TO SIE MĘCZ.pROSZE NIE KUPUJCIE TEGO AUTA BO DO...

Średnie oceny CITROEN XSARA

5.1/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chevrolet Beretta.

Citroen Xsara

Citroen Xsara

Chevrolet Beretta

Chevrolet Beretta

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara

Citroen Xsara 1600 16V 110KM 2002r. hatchback

Jeśli chodzi o auto tej klasy to nie jest rewelacyjne za te pieniądze. Moim zdaniem skrzynia biegów (zbyt ciężkie wrzucanie biegów), zawieszenie (zbyt głosne i twarde), wspomaganie kierownicy, głośna praca i obroty (spadek obrotów podczas próby wysterowania obrotów na np 1500 obrotow podczas biegu jałowego-kwestia elektronicznego pedalu przyspieszenia,komputera i przepustnicy) silnika to minus tego auta w porównaniu z innymi autami tej klasy. Plusem jest napewno moc silnika, przyspeiszenie na 3 biegu, prowadzenie auta w trasie.

Skrzynia biegów nie jest najlepsza. Biegi nie wchodza lekko nawet po wymianie "wodzików". Pierwszy i drugi bieg troche za "krótki" natomiast 4,5 bez zarzutu. Wsteczny bieznadziejny tzn. auto podczas cofania musi mieć podniesione obroty. Co do przyspeiszenia to jest jeden bardzo poważńy mankament. Mianowicie auto jest wyposażone w potencjometr pedału przeyspieszenia i w zespół przepustnicy, czyli sterowanie obrotów jest w 100 % elektroniczne. Powoduje to "spóżnione przyspeiszenie" Dodam ze zaden serwis nie pomogł mi odpowiedziec na moje watpliwości co do działania sterowania obrotów. Tak na marginesie jesli ktos jest bardzo dobry w tej tematyce to prosze o kontakt.

Citroen Xsara: coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Citroen Xsara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997