Citroen Xsara opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara

2003r.

Åšrednia ocena: 7.88/10

Citroen Xsara spalanie (l/100km)

7.43/9.80
5.80/8.50
6.60/9.10

Oceny CITROENA XSARA

2009-07-09

Skrzynia biegów mało precyzyjna,biegi wchodzą twardo i sztywno,możliwość przyzwyczajenia.Silnik okej,ekonomiczny i bardzo żwawy,poza tym że program sterujący dopuszcza do lekkiego spowolnienia przyspieszania w okolicach 3000 obrotów na drugim biegu.To charakterystyka a nie wada.
To kompakt z przedłużonym zadem,nie oczekuję tutaj zbyt wiele.To nie C5 czy C4 Picasso,tam po prostu się pływa.Komfort jazdy w tych samochodach przypomina bujanie się w fotelu zestawu kanapowego,po prostu rewelacja.
Tak jak poprzednio opiszę,to typowy przedłużony kompakt,miejsca jest tyle ile w konkurencyjnych modelach.Odnośnie jakości materiałów mogłaby być lepsza,deska rozdzielcza twarda i mocno plastikowa,lekko przypomina mi deskę z DAEWOO LANOSA,ale ma i to zalety.Jest łatwa w czyszczeniu i nie b...
Generalnie wszystko w porządku,problemy z parkowaniem na lusterka,wydaje się ,że prawie dojechałeś sąsiada do jego przedniego zderzaka,wysiadasz a tu zonk,masz jeszcze co najmniej metr odległości,konieczny radar cofania.

Michał2008-08-09

bardzo wygodne i ekonomiczne autko. nie nadaje się do szybkiej i agresywnej jazdy ( zbyt słaby silnik i bardzo miękko zestrojone zawieszenie). Ilość miejsca w środku wystarczająca, bagażnik bardzo pojemny. trochę zbyt dużo taniego plastiku na desce rozdzielczej.
Skrzynia biegów dziaÅ‚a bez zarzutu, co do silnika 1,4 to minimum i niestety czuć to wo czasie codziennej eksploatacji o ile w warunkach miejskich jest wystarczajÄ…cy to w czasie jazdy na trasie stanowczo brakuje mu mocy co szczególnie jest odczuwalne w czasie wyprzedzania. natomiast na pochwaÅ‚Ä...
Citroen zawsze dbał o komfort i wygodę pasażerów co jest tu wyraźnie odczuwalne. bardzo wygodne fotele, miękkie zawieszenie i dość cichy silnik sprawiają że na naszych Polskich drogach jeździ się znakomicie,
bardzo trzeba uważać na zakrętach, autko jest bardzo miękkie i komfortowe, ale do jazdy sportowej czy nawet bardzo szybkiej zwłaszcza w koleinach i na zakrętach się nie nadaje.

Przemo2014-12-31

Polecam do jazdy na codzień. Uwaga: nie posiada FAP i dwumasy więc i nie ma podwyższonego ryzyka drogich napraw tych elementów.
Z fabrycznych 90 KM pozostało mi.. 127 km. Silnik "zmapowany". Przyśpieszenie i elastyczność super. Skrzynia przy zimnym silniku chodzi ciężko.
Dla mnie ciasno z przodu i za wąskie siedziska. Ale do małych nie należę. Żoncia mega zadowolona choć jest o 2 cm niższa ode mnie (184 cm).
Ciężki silnik powoduje że auto potrafi zarzucić tyłem. Kierownica nie zbyt precyzyjna. Należy uważać na przestawianie geometrii. Parkowanie tyłem wyłącznie na lusterka (mała tylnia szyba) - dla mnie to nie problem - parkuje wyłącznie na lusterka.

2008-02-06

Poprostu super
Rewelacyjne auto za rozsądne pieniądze z dobrym wyposażeniem i rewelacyjnym spalaniem, wszystkim polecam. To już nie pierwszy mój Citroen, mogę powiedzieć, że produkty tej marki są the best

Åšrednie oceny CITROEN XSARA

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Chevrolet Beretta.

Citroen Xsara

Citroen Xsara

Chevrolet Beretta

Chevrolet Beretta

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara

Citroen Xsara Break 2000 HDI 109KM 2003r. kombi

Cało kształt oceniam na 8. Auto naprawdę bardzo przyjemne. Duży plus za automatyczną skrzynię biegów coś pięknego w Poznańskich korkach, oraz tempomat, który już nie raz miałem okazję użyć na trasie i podczas wyjazdów za granicę (tą zachodnią). Dodatkowym plusem jest to, że auto posiada 4 poduszki powietrzne, oraz dodatkowe wzmocnienia w drzwiach, wzmocnione słupki i wzmocnioną konstrukcję dachu.

Silnik 2.0 HDI wg mojej opinii jedyny słuszny dla tego samochodu. Mniejsza jednostka napędowa była by już dla mnie za słaba (jak byłby dostępny mocniejszy diesel do wybrał bym mocniejszy). Automatyczna skrzynia biegów spisuje się bez zrzutów, płynnie przekłada biegi bez żadnego szarpania. Dodatkowo oferuje tryb jazdy sportowej i zimowej. Jeśli chodzi o przyspieszenie to mogło by być lepiej, ale w zupełności wystarczy podczas wyprzedzania. Samochodu na pewno nie można zaliczyć do mułowatych.

Widoczność w aucie stoi na przeciętym poziomie. Do przodu ograniczona jest trochę przez masywne słupki przednie za którymi potrafi się schować całkiem sporo. Widoczność do tył w tej wersji Xsary też nie zachwyca ale nie jest najgorzej.

Fotele przednie są całkiem dobrze wyprofilowane i bardzo wygodne. Z tyłu na kanapie jeszcze nie jechałem ale pasażerowie nie narzekają. We wnętrzu mogłoby być trochę ciszej. Nawet przy dość sporym obciążeniu samochodem jedzie się dobrze. Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby auto dobiło na nierównościach mimo że zdarzało się, że był całkiem nieźle obciążony.

Przestrzeń z przodu jest wystarczająca, jeśli chodzi o pasażerów to sprawa wygląda już trochę gorzej. Co prawda wcześniej jeździłem Oplem Omegę wiec moja opinia może nie być zgodna z innymi w końcu Xsara jest po prostu mniejsza. Deska dobrze zaprojektowana wszystko pod ręką. Trzeba się przyzwyczaić do umiejscowienia przycisków od sterowania szybami. Karoseria ocynk więc nie mam owy o żadnej korozji i tak faktycznie jest. Auto ma 6 lat i nie ma śladu rdzy.

Auto prowadzi się bardzo dobrze. Twardość zawieszenia praktycznie bez zarzutów. Przy agresywniejszym wchodzeniu w zakręty auto nie ma tendencji do pochylania się na boki. Doskonale trzyma się drogi również w zakrętach (skrętna tylna oś). Jeśli chodzi o wspomaganie to dla mnie OK (duży plus jest to wspomaganie o zmiennej sile działania).

Awaryjność i koszty napraw trudno powiedzieć jeszcze nic mi się w tym aucie nie popsuło i nie musiałem nic naprawiać, ale jeżdżę nim dopiero rok. Wymieniałem akumulator, który kosztował mnie coś koło 500 zł.

Auto wyposażone jest w półautomatyczną klimatyzację, która spisuje się dobrze. Nawiewy ok. Zimą auto trochę długo się nagrzewa.

Jeśli chodzi o układ elektryczny to w mojej Xsarze nie ma się do czego przyczepić.

Citroen Xsara: coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Citroen Xsara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997