Citroen Xsara opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara

Średnia ocena: 8.08/10

Citroen Xsara spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA XSARA

2009-07-09

Cało kształt oceniam na 8. Auto naprawdę bardzo przyjemne. Duży plus za automatyczną skrzynię biegów coś pięknego w Poznańskich korkach, oraz tempomat, który już nie raz miałem okazję użyć na trasie i podczas wyjazdów za granicę (tą zachodnią). Dodatkowym plusem jest to, że auto...
Silnik 2.0 HDI wg mojej opinii jedyny słuszny dla tego samochodu. Mniejsza jednostka napędowa była by już dla mnie za słaba (jak byłby dostępny mocniejszy diesel do wybrał bym mocniejszy). Automatyczna skrzynia biegów spisuje się bez zrzutów, płynnie przekłada biegi bez żadnego szarpan...
Fotele przednie są całkiem dobrze wyprofilowane i bardzo wygodne. Z tyłu na kanapie jeszcze nie jechałem ale pasażerowie nie narzekają. We wnętrzu mogłoby być trochę ciszej. Nawet przy dość sporym obciążeniu samochodem jedzie się dobrze. Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby auto dobił...
Przestrzeń z przodu jest wystarczająca, jeśli chodzi o pasażerów to sprawa wygląda już trochę gorzej. Co prawda wcześniej jeździłem Oplem Omegę wiec moja opinia może nie być zgodna z innymi w końcu Xsara jest po prostu mniejsza. Deska dobrze zaprojektowana wszystko pod ręką. Trzeba ...
Auto prowadzi się bardzo dobrze. Twardość zawieszenia praktycznie bez zarzutów. Przy agresywniejszym wchodzeniu w zakręty auto nie ma tendencji do pochylania się na boki. Doskonale trzyma się drogi również w zakrętach (skrętna tylna oś). Jeśli chodzi o wspomaganie to dla mnie OK (duży ...

2008-03-05

Bardzo fajne autko.
Silnik HDI to w moim odczuciu rewelacja. Ocenę odnoszę mając na uwadze to że kupując autko zdecydowałem się na wersję słabszego silnika 90 KM. To bardzo mocny punkt tego samochodu.
W tym zakresie jak dla mnie trochę za głośno w środku w zakresie prędkości 70 - 100. Bardzo przyjemnie pomyka się tym autkiem na autostradzie (130 - 150), przedni, w pełni regulowany fotel kierowcy do tego bardzo dobrze wyprofilowany pozwala na bardzo długą jazdę z minimalnym zmęczeniem...
W tej kategorii nie mam uwag. Niektórym osobom może przeszkadzać sterowanie szybami umieszczone w panelu a nie w drzwiach. Mnie osobiście to nie przeszkadza - jestem do tego przyzwyczajony. (Escort miał tak samo).
Nie mam uwag do hamulców, na pochwałę zasługuje płynność odpowiedzi układu na siłę nacisku na pedał. Auto prowadzi się bardzo przyjemnie (tylna belka skrętna w mojej ocenie jeszcze poprawia stabilność wchodzenia w zakręty). Mam małe uwagi do mocy wspomagania układu kierowniczego, a...

Szymon2008-02-08

Generalnie jestem zadowolony. Samochód na trasie pali umiarkowanie jeśli kierowca nie ma za ciężkiej nogi. Dynamika mizerna. ;-) Dobre zabezpieczenia antykorozyjne. Głośne zawieszenie na nierównościach. Hamulce sa jakies takie średnie. Szału nie ma.
No cóz się można spodziewać po wolnossącym Dieslu. Takie samochody kupujemy nie na wyścigi lecz dla ekonomi i prostoty rozwiązań i faktycznie silnik nie sprawia żadnych problemów przy odpalaniu czy kiedykowliek indziej.
Jak już wcześniej wspominałem wolnossący Diesel nie należy do chchych jednostek napędowych.
Karoseria jest ocynkowana więc nawet w moim 11 letnim egzemplarzu trudno dopatrzeć sie korozji. Niestety mocno trzeszczy u mnie tapicerka. Denerwują mnie trochę przysiski do sterowania szyb umieszczone centralnie z przodu na kokpicie.
Generalnie fatalna jest widocznośc do tyłu przy parkowaniu. Ale to już taka uroda tego modelu. Rekompensują to panoramiczne lusterka wsteczne.

2009-07-13

Ja dobrze trafiłem i z auta byłem zadowolony. Sprzedałem tylko dlatego bo potrzebowałem większe i kupiłem Scenica 1,9TDi (broń Panie Boże kupować Dci) Gdyby nie ta potrzeba większego auta to napewno jeździłbym xsarą do dzisiaj!!!
Z racji że to jest diesel i to bez turbiny to silnik wolno się zbiera. Trzeba mieć dobre oko i patrzeć z przodu czy nie jedzie jakiś samochód żeby zdążyć coś innego wyprzedzić. Ale są też plusy, że nie ma turba gdyż ten silnik podobno jest nie do zajechania:)
Jak na francuza przystało auto jest bardzo wygodne i śmiało można jechać nawet w dłuższe trasy. Mało jest jedynie miejsca wtedy kiedy upchniemy 2pasażerów do tyłu i mamy złożony jeden fotel.
ok
Nic dodać nic ująć. Auto fajnie w zakręty wchodzi i stabilnie trzyma się drogi

Przemo2014-12-31

Polecam do jazdy na codzień. Uwaga: nie posiada FAP i dwumasy więc i nie ma podwyższonego ryzyka drogich napraw tych elementów.
Z fabrycznych 90 KM pozostało mi.. 127 km. Silnik "zmapowany". Przyśpieszenie i elastyczność super. Skrzynia przy zimnym silniku chodzi ciężko.
Dla mnie ciasno z przodu i za wąskie siedziska. Ale do małych nie należę. Żoncia mega zadowolona choć jest o 2 cm niższa ode mnie (184 cm).
Ciężki silnik powoduje że auto potrafi zarzucić tyłem. Kierownica nie zbyt precyzyjna. Należy uważać na przestawianie geometrii. Parkowanie tyłem wyłącznie na lusterka (mała tylnia szyba) - dla mnie to nie problem - parkuje wyłącznie na lusterka.

Średnie oceny CITROEN XSARA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Citroen Xsara

Citroen Xsara

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara

użytkownik: Szymon

Citroen Xsara SX 1900 68KM 1997r. hatchback

Do tyłu widocznośc jest kiepska.

No i tu jest prawdziwa fataliza. W czasie jazdy zima przy właczonym ogrzewianiu samochód nie zasysa do wnętrza samoczynnie powietrza. Cały czas musi być włączony wentylator. Jak dla mnie kompletny bezsens.

Citroen Xsara: coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Citroen Xsara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997