Citroen Xsara opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara

benzyna+gaz

7.47/10

Citroen Xsara spalanie (l/100km)

miasto 8.96/9.72 -.--
trasa 7.01/7.74 -.--
cykl mieszany 8.01/8.62 -.--

Xsara

OCENY CITROENA XSARA

silnik dośc elastyczny, jednak do xary kombi zdecydowanie za słaby, min. 1,6, a najlepiej 1,8.
w kwesti komfortu xara bije na łeb niemieckich konkurentów, jest komfortowo zawieszona, a przy tym doskonale trzyma się drogi( oczywiście jak na samochód turystyczny-kombi)
samochód jak na swoją klasę bardzo przestronny z dużym bagażnikiem. Bardzo dobra jakośc materiałów(nowsze modele miały gorszą tapicerkę- twardy plastik). Karoseria ocynkowana, po 8 latach zero korozji.
W porównaniu do vw, czy opla xara jest naprawdę komfortowa, a przy tym całkiem nieżle radzi sobie w zakrętach.

Trafiłam wyjatkowo felernie jesli chodzi o skrzynie biegów, pobiewaz rozpadła sie 2 miesiace po zakupie auta. Musiałam szukac i zakladać kolejną, ale nie wiem, czy miałam pecha, czy wszystkie ksary tak mają. Mechanik powiedział, że Xsary maja po prostu słabsze skrzynie- a konkretnie mecha...
Mimo problemów, które opisałam wyżej, jestem z auta zadowolona, i najprawdopodobniej kupie za jakiś czas równiez Xsarę, gdy będe chciała znowu zmienić auto na nowsze.
w niektórych miejscach wg mnie zbyt szybko pojawia sie rdza
Od kilku miesiecy jeżdżę Xsarą, szukałam jej kila miesięcy, potwierdzam opinię o Citroenach, że mają słabsze zawieszenia niż inne marki, zawieszenie jest delikatne i szybciej sie wyeksploatowuje, więc ja powymieniałam po zakupie mase rzeczy, ale teraz jestem zadowolona. Xsara jest cicha...

cd. Nie żałuję, benzyny pali 8l/100km, włożyłem sekwencyjną instalacę gazową bo dużo podrużuję, pali teraz 9l/100km ale gazu !!! Nie ma żadnej wyczuwalnej zmiany w mocy auta, sprawuje się naprawdę super cdn.
cd. Oczywiście autko przekonało mnie do zakupu swoim pełnym wyposażeniem i małym udokumentowanym przebiegiem, oraz tym że nigdy nie była \\\\\\"walona\\\\\\". Pozdrawiam.
Witam wszystkich. Autko kupiłem bo była okazja cdn.

Końcowa ocena bardzo niska, bo ostatnio wszystko w nim się psuje.
Tylna kanapa nie dzielona. Żeby złożyć tylne oparcie trzeba wyjąć zagłówki, co nie jest łatwe. Przednie siedzenia są niedemontowalne i nie składają się na płasko.
Auto bardzo miękke, ale dla mnie jest to jego plus. Nie ścigam się po drogach, ale odpoczywam za kierownicą.

DUŻE RODZINNE AUTO. MECHANICZNIE AUTO NIEZAWODNE.
jak dla mnie to za mało mocy 88 KM. ale w porównaniu z innymi silnikami 1.6 to spisuje się OK
WYGODNE PRZEDNIE FOTELE. ZAWIESZENIE WCALE NIE JEST MIĘKKIE JAK TO JEST W OPINI LUDZI NIE MAJĄCYCH POJĘCIA O SAMOCHODZIE.

1 2 3 4 z 4

4.6/10
4.6/10
4.5/10
4.1/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Megane.

Citroen

Xsara

Renault

Megane

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara

Citroen Xsara kombi 1400 benzyna-gaz 75KM 2000r. kombi

W autku przez 280000tys.km. wymieniłem łożyska tylnej belki-150tys., dwa razy tylne amory(przednie orginalne cały czas), swożnie, końcówki drążków,tulejki w przednich wachaczach, sprzęgło-180tys,uszczelka pod głowicą-260tys, do końca chodzi na syntetyku i przez 20000 od wymiany do wymiany nie dolewam.

Autko bez klimy, grzeje i wentyluje bardzo dobrze- miałem wiele samochodów(36) i xara nie odstaje.

Pełna opinia o Citroen Xsara kombi 1400 benzyna-gaz 75KM 2000r. kombi »

Citroen Xsara: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Citroen Xsara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997