Citroen Xsara Picasso opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara Picasso spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso

2001r.

Średnia ocena: 7.71/10

Citroen Xsara Picasso spalanie (l/100km)

8.50/9.70
6.54/8.75
7.56/8.95

Oceny CITROENA XSARA PICASSO

Tomek2013-03-31

Zawieszenie trochę za miękkie, szczególnie zauważa się to przy obciążeniu kompletem pasażerów bądź dużym bagażem. Wyciszenie niestety na minus, jak na taką klasę pojazdu powinno być w środku ciszej, no i te trzeszczące plastiki, ale bez dramatu, da się jeździć.

2009-07-10

jestem bardzo zadowolony
w orginalnej wersji czasem peka sprężyna utrzymująca sztywnośc lewarka,ale można ja dorobić i jest OK
samochód jest bardzo mieki i dosłownie płynie po drodze. siedzenia wysoko, wsiada i wysiada sie na stojąco. przy dużych prędkościach trochę słychac szum opon i silnik.
z przodu bardzo dużo miejsca, obszerna przednia półka.Regulowana wysokośc fotela kierowcy. schowek przed siedzeniem pasżera, pod lewarkiem, dwa schowki pod tylnymi wycieraczkami w podłodze, szuflafa pod siedzeniem pasażera. tylne fotele składają się łatwo, powiększając bardzo dużo baga...
Na poczatku trzeba się przyzwyczaic bo auto jest wyższe i troche bardziej kołysze na zakrętach jak niskim autkiem.

Paweł2010-11-22

lubię za komfort spalani i design
nie jest to rajdówka wiadomo. Jak na klasę van czy auto rodzinne zbiera się poprawnie. na trasie wystarcza aczkolwiek tylko do 130km/h później głośno i ledwo się zbiera no i pali wtedy już dużo
za głośno przy dużych prędkościach. fotele super - na trasie Kraków-Gdynia bez wysiadania i bólu pleców
mówią że dużo schowków acz mogło by być więcej bo aż tak dużo ich nie ma. Możliwość wystawiania siedzeń z tyłu - super - zakupy w IKEA na cały salon z kanapą weszły na raz bez problemu
zwrotność leży ale poza parkingiem jest super. pewne prowadzenie auta w zakrętach

2012-04-12

Auto rodzinne, raczej dla spokojnych kierowców. Daje dużo przyjemności.
Najlepiej przyspiesza na III biegu. IV słabo, na V - po maluuuuuutkkkuuuu do przzzzzzzzooooduuuuu. U mnie już słaba turbinka.
Od ok. 110 km/h robi sie głośno w kabinie. Jazda pikusiem - bardzo przyjemna i wygodna.
Pojemny bagażnik, łatwo go powiększyć przestawiając tylne fotele. Są bardzo wygodne. Dla mnie (1,93 cm wzrostu)nad głową sporo miejsca ( kierownica ustawiona w górę,fotel odsunięty i obniżony maksymalnie).
Do skrętu potrzebuje trochę miejsca.

jacek2012-04-15

zmienil bym lusterko widocznosc przy cofaniu slaba ja niestety cofam i parkuje na lusterka np. merc klasy e nie ogladasz sie nigdzie tylko lusterka i wszedzie wjedziesz
brakuje mu co prawda 6 biegu ale jako rodzinny oceniam na dobry
wyciszenie pojazdu do 130/h jest ok potem juz silnik czuc ale powturze to rodzinny jadac w polsce przepisowo naprawde nie mialem zastrzezen
slupki przednie choc sa male szybki to troche ograniczaja widocznosc

Średnie oceny CITROEN XSARA PICASSO

4.9/10
3.9/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara Picasso brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Scenic.

Citroen Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara Picasso

użytkownik: Tomek

Citroen Xsara Picasso SX 2000 HDI 90KM 2001r. mini-van

Ogólnie auto oceniam jako godne polecenia. Nie warto jednak kupować egzemplarzy po okazyjnych cenach i zdawać się na własną wiedzę. Moja okazała się niewystarczająca. Jeśli ktoś ma zaufanego mechanika i lakiernika, to niech zapłaci trochę więcej i kupi po dokładnych oględzinach. W tedy nie powinien się zawieść na tym samochodzie.

Jak na taką moc silnika (90KM) i masę samochodu 1300 kg to silnik oceniam bardzo dobrze. Chociaż na niskich obrotach przydałoby się jeszcze parę KM. Skrzynię biegów oceniam źle, mało precyzyjna i niestety bardzo zawodny mechanizm linkowy, w dodatku drogi przy wymianie. Ogólnie silnik 2.0 HDI uważam za najlepszy w tym samochodzie. dodatkową zaletą tego modelu jest brak dwumasy.

Widoczność oceniam bardzo dobrze. Tylko trzeba się przyzwyczaić do dodatkowego słupka z przodu, szczególnie przy skrętach.

Nadwozie i wnętrze to jak dla mnie drugi element (po silniku), który zasługuje na uznanie. Ogólnie przy tej wielkości nadwozia Francuzi dokonali wyczynu. Każdy, kto wsiadał do mojej Xsary był zachwycony przestrzenią, dostępnością wszystkich elementów i wygodą, zarówno z przodu jaki z tyłu. Wielkość bagażnika wystarczająca, jakość materiałów .. chm... w modelach z tych lat obicia sa w paskudnym kolorze ale za to praktyczne, przy dzieciach nie widać brudu, plastiki uważam że są trwałe ale trzeszczą. Karoseria ogólnie OK, niedoróbka to progi, momo ze karoseria jest ocynkowana to progi rdzewieją, podobno jest to wada konstrukcyjna, związana z jakimiś otworami odwadniającymi, ale osobiście tego nie weryfikowałem i progów nie naprawiałem.

Samochód jak na swoje gabaryty dość dobrze trzyma się jezdni i dobrze prowadzi w zakrętach. Zawieszenie trochę za miękkie na Polskie warunki i zbyt głośne. Układ kierowniczy oceniam bardzo dobrze i dobre wspomagania. U mnie niestety nie obeszło się bez regeneracji maglownicy, koszt około 700 zł.

Niestety niezawodność oceniam negatywnie, choc nie przypisywał bym tego marce i modelowi samochodu. Mój egzemplarz pochodził z polskiego salonu i używany był w działalności gospodarczej. Zakup był tańszy od średniej ceny rynkowej, ale za to zła eksploatacja i zaniedbania poprzedniego właściciela odbiły się na mnie. Naprawy oceniam na średnim poziomie, części są dostępne w różnych wariantach i przedziałach cenowych. Ogólnie stwierdzam, że przy takim samochodzie nie warto kupować go z polskim rodowodem. Nie jest to samochód za 3 tys zł do tłuczenia, tylko auto rodzinne, które powinno być bezpieczne i niezawodne. Sam wiem już, że następnego samochodu nie kupię z Polski tylko sprowadzę, i zastanowię się czy warto szukać najtańszej opcji, to jednak się w perspektywie nie opłaca.

U mnie była auto klima i jeśli dba się o ten układ to działa bez zarzutu. Przy dużych mrozach trochę za słabe ogrzewanie. Poza tym przez cały rok korzystałem z funkcji auto i nigdy się nie zawiodłem.

W moim egzemplarzu wszystko działało od momentu kupna do sprzedaży. Użytkowałem przez 3 lata i nic mnie nie zawiodło. Przed kupnem czytałem opinie, że elektronika i elektryka zawodzi, ale u mnie się to nie potwierdziło.

Citroen Xsara Picasso: hatchback, kombi, mini-van, van

Citroen Xsara Picasso: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara Picasso: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara Picasso: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000