Citroen Xsara Picasso opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara Picasso spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso

2005r.

Średnia ocena: 8.27/10

Citroen Xsara Picasso spalanie (l/100km)

7.00/10.83
5.00/8.50
6.00/9.73

Oceny CITROENA XSARA PICASSO

Daniel2009-07-09

Samochód polecam. to już moja druga Xsara Picasso. Wcześniejszy model to 1.6 Benzyna. Tam przejechałem 120tys. bezawaryjnie i tutaj również oprócz eksploatacji nic nie wymieniałem.
90KM To niedużo, ale moment obrotowy poprawia właściwości. Elastyczność przy wyprzedzaniu dobra jeśli weźmiemy pod uwagę moc silnika. Skrzynia ok. Dobrze spasowana i cicha
Zawieszenie w stosunku do niemców bardzo komfortowe, duża ładowność, fotele przednie bardzo wygodne, tylne to trzy odzielne siedziska, idealne dla dzieciaków lub dla dwóch dorosłych. Komplet pasażerów ciasno. Jak wszędzie. Wyciszenie dobre, można normalnie rozmawiać.
Coż to jeden z najlepszych vanó moim zdaniem. Jak na tamte czasy, bo samochó projektowano parę lat temu. Dlatego kupiłem go powtórnie bo spełnia moje oczekiwania względem pojemności wnętrza i aranżacji. Wielkość bagażnika 550l.
Auto prowadzi się dobrze, również na zakrętach. Hamulce są skuteczne, i łatwe do wyczucia. Układ kierowniczy mógłby być bardziej progresywny, ale daje dobre wyczucie przy większych prędkościach. Na postoju w moim poprzednim picasso wydaj mi się że działał lżej. ALe tam byl lżejszy...

2010-07-14

Nie wątpliwie zaletą jest silnik i cały układ napędowy. Wadą przekleństwo łączników no i Klima mogłaby lepiej działać. Po za tym to zajefajne autko.
Silnik – powiem krótko – REWELKA!
W zasadzie mógłbym dać same 10 ale zawsze jest coś………

Łukasz2013-04-05

polecam jako auto rodzinne wygodne przestronne, niezawodne, tanie w zakupie i eksploatacji
demonem szybkości to on nie jest. załadowany w 5 osób plus bagaż silnik juz to czuje ale wszędzie pod górki wyjechałem:) skrzynia biegów mogła by by bardziej precyzyjna
bardziej komfortowe niż niemiecka konkurencja. duża wygoda zajmowania miejsc szczególnie zauważalna z małym dzieckiem.
wygodna pozycja za kierownicą. do wyświetlacza szybko się człowiek przyzwyczaja. duża ilość schowków dobra widoczność.
Do spokojnej jazdy z rodzinką lub bez w sam raz.

Kuba2009-04-15

Samochód godny polecenia dla 4-ro osobowej rodziny + mały pies. Historie o wielkiej awaryjności pomiędzy książki można wsadzić. Wiadomo, że nie jest to szczyt techniki, jednak jak na średniej klasy samochód gorąco polecam. Pakuję się do niego,przy wyjeździe na wakacje bez żadnych pro...
Silnik 1.6 cdi fajny w eksploatacj. Elastyczność dobra. Żle dopasowane przełożenia pomiędzy 1 a 2 biegiem
Zbyt duży promień skrętu. Bez czujnika parkowania mąga się pojawić niewielkie problemy przy cofaniu. Fajnie sie składa na łukach przy większej predkości

adam2008-08-15

polecam wszystkim posiadaczom dzieci idealne auto rodzinne, scenic i zafira nie dorastaja do pięt
bardzo fajne przyśpieszanie szczególnie od 4 biegu w górę
po prostu francja elegancja
moje picasso jest jak pokój gościnny w hotelu 5-cio gwiazdkowym
cisza spokój

Średnie oceny CITROEN XSARA PICASSO

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara Picasso brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Scenic.

Citroen Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso 1600 92KM 2005r. van

Silnik – powiem krótko – REWELKA!

Może trochę przeszkadzają przednie słupki bo są dosyć szerokie,

W zasadzie mógłbym dać same 10 ale zawsze jest coś………

Układ kierowniczy oceniłem na 7, bo nie miałbym może zastrzeżeń ale po 80000 km zatarł się krzyżak w kolumnie. Hamulce po wymianie tarcz również wydają się nie takie jak były. Jeśli chodzi o parkowanie to dla mnie nie ma problemu ale, ja parkuję tyłem a i przodem też sobie radzę bo mam wyczuciem jednak nowi kierowcy jak siadają do mojej cytryny narzekają na brak widoku na przód auta.

To jest właśnie mankament, przekleństwo w tym samochodzie tzn. łączniki stabilizatora, systematycznie co 30000 trzeba wymieniać. Nie wiem może to wina naszych dróg? A co do kosztów naprawy to na szczęście nie są wielkie jeśli chodzi o łącznik bo zrobią to beż zastrzeżeń w niemal każdym zakładzie natomiast jeśli chodzi o krzyżak to jednak drogo ale mimo wszystko polecam servis. Ja zrobiłem to niby taniej ale żałuje. Aha łożysko trzeba powiedzieć ze wymieniłem bo na trasie w pełnym obciążeniu (wyjazd na narty do Włoch w 4 osoby z boksem na dachu) zaraz na początku zaliczyliśmy dużą dziurę w drpdze

U mnie jest Klima manualna i nie działa moim zdaniem tak jak bym chciał. Np. przy chłodzeniu i przejściu np. wieczorem na ogrzewania albo wyłączenie Klimy powoduje zamglenie szyby. Ogrzewanie też nie jest rewelacyjne bo długo trzeba czekać aż zacznie być ciepło. Pewnie to wina disla i tego że nie ma przesłony.

Jak do tej pory zero zastrzeżeń na elektronikę wbrew opiniom ze francuzy się pod tym względem psują. Ja uważam wręcz odwrotnie, Natomiast żarówki?! KATASTROFA! „Dwa wiadra Na rok przednich żarówek mi idzie”

Citroen Xsara Picasso: hatchback, kombi, mini-van, van

Citroen Xsara Picasso: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara Picasso: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara Picasso: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000