Citroen Xsara Picasso opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara Picasso spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso

1.6

Średnia ocena: 8.41/10

Citroen Xsara Picasso spalanie (l/100km)

8.26/9.84
6.45/7.90
7.35/8.79

Oceny CITROENA XSARA PICASSO

Maniek2008-02-12

bardzo fajne autko!
słaby silnik 1,6 jak na taką wielkosć auta.
dosyć przyjemny w prowadzeniu, bardzo miękkie zawieszenie - co dla mnie było zalętą - niestety troche buja na zakrętach i w koleinach, za to komfort jazdy po nierównościach i w terenie super, wspomaganie kierownicy dostateczne ale promień zawracania Picasso jest większy niż w autobusie!

mariusz2010-03-31

Samochód idealny dla rodziny. Bardzo przyjemny w codziennym użytkowaniu. niezliczone ilości schowków i niezliczone możliwości aranżacji wnętrza.
silnik HDI 1.6 110 koni to naprawdę więcej niż wystarczająca jednostka napędowa do tego przecież wcale nie lekkiego auta. Elastyczność rewelacja, może przydał by się 6 bieg ale i tak jest nieźle. Wyścigówka to to nie jest ale pod światłami można "powalczyc" :)
Jazda to czysta przyjemność. Jeden z niewielu samochodów jakim jechałem gdzie pomiędzy dwa foteliki na tylnym siedzeniu mieści się w miarę normalnie dorosła osoba. Silnik diesla słychać w kabinie przy benzynie jest podobno lepiej.
wczasy z dwójką dzieci... i nic Cię nie zaskoczy. To chyba najtrafniej charakteryzuje wnętrze picasso. Przy tym subiektywnie jest po prostu ładny :)
Prowadzenie auta jest pewne i poprawne przy prędkościach "zalecanych" w Polsce. Przy wyższych prędkościach robi się nerwowe zwłaszcza w zakrętach. No ale w końcu nie jest to samochód stworzony do sportowej jazdy

2010-07-14

Nie wątpliwie zaletą jest silnik i cały układ napędowy. Wadą przekleństwo łączników no i Klima mogłaby lepiej działać. Po za tym to zajefajne autko.
Silnik – powiem krótko – REWELKA!
W zasadzie mógłbym dać same 10 ale zawsze jest coś………
Układ kierowniczy oceniłem na 7, bo nie miałbym może zastrzeżeń ale po 80000 km zatarł się krzyżak w kolumnie. Hamulce po wymianie tarcz również wydają się nie takie jak były. Jeśli chodzi o parkowanie to dla mnie nie ma problemu ale, ja parkuję tyłem a i przodem też sobie radzę b...

robert2012-01-14

z auta jestem b.zadowolony tego czego oczekiwałem po mini-vanie to mam
no cóż kupując mini-vana nie oczekiwałem osiągów...
zawieszenie super nigdy już nie kupię niemieckiego "auta dla ludu", przednie fotele wygodne, nawet po przejechaniu 1200km nie bolą mnie plecy, z tyłu miejsca dla dwójki dzieci i jednej osoby dorosłej jest wystarczająco, trochę głośno wewnątrz powyżej 120km/h
super auto dla rodziny 2+2, z przestronnym wnętrzem,dużym łatwym do załadunku bagażnikiem i wieloma schowkami,demontaż tylnych foteli zajmuje dosłownie 5 min., wszystkie przełączniki w zasięgu ręki a do położenia zegarów trzeba się... przyzwyczaić
autko prowadzi się przyjemnie, trochę wrażliwy na podmuchy boczne wiatru, miękkie komfortowe zawieszenie, dość duży promień skrętu ale nie jest najgorzej, hamulce bez zastrzeżeń

2011-02-13

Auto jest codziennie użytkowane jeździ się nim komfortowo jest miękkie jestem z niego zadowolony zmieniło ono mój pogląd na auta francuskie
Silnik w moim modelu działa bez większych problemów jest elastyczny skrzynia jest dobrze dobrana .Brakuje w tym silniku trochę takiego kopa czyje się to przy wyprzedzaniu powyżej 100 brakuje mu troszkę mocy silnik 1,6 jak by miał 115 KM byłby rewelacją.
Jeśli chodzi o zawieszenie to jak francuz jest komfortowe duże znaczenie ma sprawna tylna belka.
nadwozie i wnętrze w porównaniu do innych aut tego segmentu zasługuje na uznanie
Jeśli chodzi o układ jezdny to xsara Picasso dobrze się prowadzi dobrze wchodzi w zakręty i dobrze z niego wychodzi wspomaganie jak do tej pory działa bez problemów

Średnie oceny CITROEN XSARA PICASSO

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara Picasso brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Scenic.

Citroen Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara Picasso

użytkownik: Maniek

Citroen Xsara Picasso 1600 88KM 2000r. mini-van

bardzo fajne autko!

słaby silnik 1,6 jak na taką wielkosć auta.

widocznosć ok. tylko przy skręcaniu w lewo czasami przeszkadza przedni słupek - szczególnie trzeba uważać przy skręcaniu w lewo na pieszych, których można przez ten słupek niezauważyć.

bardzo wygodny i obszerny pojazd, szczególnie komfort jazdy kierowcy zachwyca, z tyłu spokojnie i wygodnie może podróżować trójka dorosłych osób. Picasso nawet po dużym obciążeniu nie traci na komforcie jazdy - nigdy nie dobijają amortyzatory, można spokojnie przewozić duże cieżary ( np. wiozłem ok.350kg płytek ceramicznych - bez problemu)

posiada bardzo dużo przydatnych schowków, podłokietniki, kanapa z tyłu jest złożona z trzech odzielnych pełnowymiarowych foteli, które bardzo łatwo jest wyjąć z Picasso - tworzy się wtedy duża przestrzeń do załadunku z całkowicie płaską podłogą, troszke dużo plastików o słabej jakości w kabinie ale za to bagażnik cały wyściełany jest wykładziną (nie ma tego np. VW Touranie! sam plastik!) Cyfrowy wyświetlacz prędkości i innych parametrów jazdy jest rewelacyjny, szkoda tylko że brakuje w nim obrotomierza.

wentylacja i ogrzewanie sprawuje się dobrze

Citroen Xsara Picasso: hatchback, kombi, mini-van, van

Citroen Xsara Picasso: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara Picasso: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara Picasso: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000