Citroen Xsara Picasso opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara Picasso spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso

benzyna+gaz

Średnia ocena: 8.40/10

Citroen Xsara Picasso spalanie (l/100km)

9.13/9.38
7.50/8.35
8.08/9.01

Oceny CITROENA XSARA PICASSO

Grzegorz2019-03-21

Auto wygodne,póki co mało awaryjne.Zrobiłem nim dopiero jakieś 30000km.Dynamikę auta mozna zaakceptować. Bierze trochę oleju-o dziwo latem więcej musiałem go dolewać. Poza tym fajne rodzinne przestronne tanie auto.
Auto nie jest szybkie,powoli sie rozpędza-silnik cichutko pracuje.Skrzynia jak dla mnie mało precyzyjna.Ciut mało ma mocy na niektórych przelozeniach. Ale jak na auto rodzinne tragedii nie ma.
Zawieszenie miękkie,wystarczająco komfortowe. Fotele wygodne,wysoka pozycja za kierownicą,funkcjonalne stoliki dla pasażerów. Trochę głośno w środku przy większych prędkościach-słabe wyciszenie
Jakość plastików słaba,karoseria super zabezpieczona-zero oznak korozji.Łatwy demontaż foteli i aranżacji wnętrza,fajne schowki i stoliki. Źle rozmieszczone przyciski od elektr.szyb-w różnych miejscach od przednich i tylnych-niewygodne w obsłudze. Zegary widoczne.brakuje obrotomierza.Rad...
Układ kierowniczy precyzyjny. Trzeba uważać przy podmuchach bocznych-potrafi bujać autem-mógłby sie ciut lepiej trzymać drogi.Wspomaganie wystarczające. Nierówności wybiera poprawnie.

robert2012-01-14

z auta jestem b.zadowolony tego czego oczekiwałem po mini-vanie to mam
no cóż kupując mini-vana nie oczekiwałem osiągów...
zawieszenie super nigdy już nie kupię niemieckiego "auta dla ludu", przednie fotele wygodne, nawet po przejechaniu 1200km nie bolą mnie plecy, z tyłu miejsca dla dwójki dzieci i jednej osoby dorosłej jest wystarczająco, trochę głośno wewnątrz powyżej 120km/h
super auto dla rodziny 2+2, z przestronnym wnętrzem,dużym łatwym do załadunku bagażnikiem i wieloma schowkami,demontaż tylnych foteli zajmuje dosłownie 5 min., wszystkie przełączniki w zasięgu ręki a do położenia zegarów trzeba się... przyzwyczaić
autko prowadzi się przyjemnie, trochę wrażliwy na podmuchy boczne wiatru, miękkie komfortowe zawieszenie, dość duży promień skrętu ale nie jest najgorzej, hamulce bez zastrzeżeń

Łukasz2013-04-05

polecam jako auto rodzinne wygodne przestronne, niezawodne, tanie w zakupie i eksploatacji
demonem szybkości to on nie jest. załadowany w 5 osób plus bagaż silnik juz to czuje ale wszędzie pod górki wyjechałem:) skrzynia biegów mogła by by bardziej precyzyjna
bardziej komfortowe niż niemiecka konkurencja. duża wygoda zajmowania miejsc szczególnie zauważalna z małym dzieckiem.
wygodna pozycja za kierownicą. do wyświetlacza szybko się człowiek przyzwyczaja. duża ilość schowków dobra widoczność.
Do spokojnej jazdy z rodzinką lub bez w sam raz.

2011-02-15

Jak na taką masę samochodu zbyt słaby silnik.Biorąc pod uwagę typ auta czyli samochud rodzinny wystarcza do spokojnej jazdy.
Poza skrzypiącymi plastikami przyzwoicie.
Podczas jazdy przy silnym wietrze auto staje sie mniej sterowne(zaczyna pływać),wystepuje kilka drobnych awarii,dodam że nie kosztownych ale poza serwisem.Ponatto auto bardzo praktyczne i typowo rodzinne,fotele bardzo wygodne i bardzo pojemny.Ogólnie kupił bym to auto ponownie. POZD...

stani2014-12-17

jak niżej opisałem
Przespieszenie takie sobie,no wyścigówka to nie jest,ale problemu nie ma.To ma wozić dzieci,nie ścigać się.
Nawet z pełną obsadą nieżle się podróżuje.
Auto duże ,pakowne i wygodne.
Układy jezdne ok,choć zawieszenie sztywne,ale mozna się przyzwyczaić.

Średnie oceny CITROEN XSARA PICASSO

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara Picasso brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Scenic.

Citroen Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie Xsara Picasso

użytkownik: robert

Citroen Xsara Picasso 1600 109KM 2006r. mini-van

z auta jestem b.zadowolony tego czego oczekiwałem po mini-vanie to mam

no cóż kupując mini-vana nie oczekiwałem osiągów...

lusterka w sam raz ani za małe ani za duże, widoczność do przodu ok., do tyłu mogło być lepiej radzę kupić wersję z czujnikami parkowania

nie miałem problemów poza sygnałem dźwiękowym

Citroen Xsara Picasso: hatchback, kombi, mini-van, van

Citroen Xsara Picasso: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara Picasso: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara Picasso: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000