Daewoo Espero opinie, oceny użytkowników, Daewoo Espero spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Espero

Średnia ocena: 8.50/10

Daewoo Espero spalanie (l/100km)

Oceny DAEWOO ESPERO

Po mieście jeździ się super, niestety, na trasie trochę mu brak mocy, zwłaszcza czuć to przy wyprzedzaniu.
Komfort jazdy super.Auto miękkie, ale nie buja się przesadnie, jak na przykład renault które miałam wcześniej i w którym czułam się czasamijak w kołysce.
Auto łatwo i przyjemnie się prowadzi.Przy parkowaniu brak czujnika z tyłu, zamontowałam samodzielnie i teraz jest o.k. POnieważ jest to sedan, więc bez czujnika trzeba było "wyczuć" gdzie się auto kończy:-)

2012-03-22

Tanie w utrzymaniu, z niezawodnym silnikiem i wytrzymałym zawieszeniem, dosyć wygodne ale strasznie tandetne i żle wykonane - zarówno w środku jak i na zwwnątrz bo rdzewieje!
szesnasto-zaworowa jednostka jest dość dobra choć trochę słaba... ale to nie wyścigówka i w noralnej jeździe daje radę :)
średnie trzymanie boczne na fotelach i trochę się przechyla na zakrętach
Kiepskie materiały obiciowe szybko się przecierają, tapicerka odstaje od drzwi i się wypacza. bagażnik nadzwyczaj duży ale z wąskim otworem załadunkowym a brak możliwości rozłożenia oparć i gigantyczne zawiasy tylnej klapy zgniatające wysokie bagaże tylko pogarszają ocenę. W bagażn...
zawieszenie ze starej ascony daje radę... ale wspomaganie za bardzo "ułatwia" prowadzenie.

2009-07-11

Samochód był garażowany. Jeździł zawsze ten sam kierowca. Sprzedałem, bo okazyjnie trafił mi się VW Passat B5. Esperzak był lżejszy, ma ładną sylwetkę i jest o wiele tańszy w eksploatacji. Zaczynał jednak korodować.
potrafił "wcisnąć" w siedzenie. Po 100 000 km miedzy planowymi wymianami uzupełniałem nie więcej jak 0,5 litra oleju.
Wyciszenie dostateczne, tylne fotele mniej wygodne. Reszta OK
Bagażnik pojemny ale otwór zbyt mały, przestrzeni w całym aucie sporo, wykończenie przyzwoite. Problem z korozją. Pokazała się po 8 latach eksploatacji w dolnych krawędziach drzwi.
żadnych problemów

2008-08-17

Silnik ma zdecydowanie za mało mocy, pracuje jednak równo, cicho i nie psuje się.
Jeden z najbardziej komfortowych samochodów jakimi zdarzyło mi się jeździć. Jeśli nie musisz posiadać samochodu prestiżowej marki i zadowala Cię welur na fotelach - będziesz bardzo zadowolony
Wygodny i przestronny dla całej rodziny. Do bagażnika mieści się ponad 600l bagażu, więc przy dłuższych wyjazdach nie trzeba się zbytnio ograniczać. Wygodnie można przewieźć komplet pasażerów.
Nie jest to samochód dla osób lubiących szybko pokonywać zakręty. Jazda "bez szaleństw" przysparza wiele radości.

2008-02-13

Spalanie różnie, jeśli jeździ sie dość ekonomicznie, t j. do jakichś 120km/h, to w granicach 7 litrów, ale jeśli się dołoży do pieca, to cóż...jak każda 2-litrówka..:)
Po zmianie programu elastyczność rewelacyjna !!!
Po prostu komfortowa limuzyna.
Można doczepić się jedynie do klapek przeciwsłonecznych, ale po niewielkich modyfikacjach wszystko jest OK.
Rewelacyjne auto!!!!!!!

Średnie oceny DAEWOO ESPERO

Osoby zainteresowane autem Daewoo Espero brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mercedes MB 100.

Daewoo Espero

Daewoo Espero

Mercedes MB 100

Mercedes MB 100

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Espero

Daewoo Espero GLX 1500 16V KAT. GL 90KM 1997r. sedan (limuzyna)

Jestem bardzo zadowolona z tego auta,jeżdzę nim od dwóch lat i uważąm że to był bardzo dobry zakup. Auto wyjątkowo wygodne, dużo miejsca z przodu iz tyłu.Zdarza mi się jeździć Skodą Octawią II i Fordem Escortem kombi i uważam że moje Espero się dużo lepiej prowadzi, a przede wszystkim ma lepszą widoczność i jest w środku obszerniejsze.

Super widoczność ze wszystkich stron.

Jedyne minusy,to umiejscowienie zegara - na górze nad lusterkiem - kiepsko widać w słońcu i trzeba speclanie odchylać głowę żeby spojrzeć, oraz trudno składana tylna kanapa.Super duży bagażnik, ale o ile pomieści dużo, to gabarytowo na szerokość niektóre rzeczy które zmieściłyby się w środku nie można włożyć jeśli nie są elastyczne.

Minus to zabudowane przednie światła w takich sposób, że wymiana żarówki to nie lada wyzwanie.

Daewoo Espero: hatchback, sedan (limuzyna)

Daewoo Espero: benzyna, benzyna+gaz

Daewoo Espero: 1.5, 1.6, 1.8, 2.0