Daewoo Lanos opinie, oceny użytkowników, Daewoo Lanos spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Lanos

2000r.

Średnia ocena: 7.47/10

Daewoo Lanos spalanie (l/100km)

9.84/10.54
7.48/8.42
8.57/9.54

Oceny DAEWOO LANOS

2009-02-20

Andrzej2008-05-14

Wg mnie autko ma za dużą maske przednią. Ale da się przyzwyczaić. Jak na marke DAEWOO autko dorównuje marce OPEL. Lanos pozytywni mnie zaskoczył. Słyszałem wiele złych opinii od osób które nie miały DAEWOO. PLOTKI. Autko super. Znakomite. Polecam wersje SX. Jest to bogatsze wyposaże...
Autkiem z silnikiem 1,600 16V DOHC naprawde dobrze się jeździ.Nie trzeba prosić autka.Jestem zadowolony.
Autko cichutkie do 120 km/h. Powyżej jednak jest głośno.Lepiej się jeździ z kompletem pasażerów. Ale bez obciążenia nie jest źle. Nie ma nadsterowności.
Miejsca w autku dużo. Tylna kanapa pochylona daje komfortową jazdę. Wg mnie jest za mało podręcznych schowków. W drzwiach można by było zamontować większe schowki.Bagażnik mały jak leży koło zapasowe (autko z gazem).Troche za dużo plastiku wewnątrz.Karoseria super odporna na rdze.
Autko prowadzi się dobrze. Wyposażone w układ wspomagania który sprawuje się ok na miejskich uliczkach i w trakcie parkowania.Hamulce bez awaryjne. Zatrzymują autko dość szybko. Ręczny hamulec super działa na wzniesieniach.Układ jezdny oceniam na 8.

2011-02-14

Niezła moc nawet po zamontowaniu taniej instalacji LPG (spadła ze 106 KM o jakieś 10%), bardzo niskie koszty eksploatacji. Niska cena zakupu: pierwszemu właścicielowi trzeba było zapłacić 6900 zł za auto z 2000 roku kupione w 2001 z salonu firmowego FSO w Warszawie. Niestety niska cena sprz...
Całkiem niezła elastyczność. Silnik po kilkuletnim zamontowaniu instalacji LPG nie był już tak mocny, jak wcześniej - na samej benzynie. Jednak wyprzedzanie na trasie dało się wykonać w miarę bezpiecznie, po zdecydowanym wciśnięciu pedału gazu.
To także przeciętne, ale dość przyzwoite.
Jak na taki mały samochód, zaskakująco sporo miejsca z przodu. Z tyłu dość dobrze mieszczą się dzieci, bo dla dorosłych jest już ciasno.
Żadnych rewelacji, ale da się jeździć i parkować na przeciętnie dobrym poziomie.

2008-09-07

srednio 5.5 w punktacji ogolnej!Natomiast auto jest godne uwagi z uwagi na to ze jest dosc pospolite malo w nim elektrycznych bajerow wiec nie ma co sie psuc!Natomiast jezeli motor i reszta no to kto nie dba dlugo nie polezdzi nawet autem klasy wyzszej jak bm czy merc zlosliwosc rzeczy martwych :)
jezeli o motor chodzi to klasyka typowy dla ludzi lubiacych bezpieczna jazde. natomiast amatora najmiejszych wyczynow radze odlozyc troszke na taki maly tuni i beda zadowoleni stozek+strumiennica zalatwia sprawe juz czuc te 100kucy w moim przypadku bynajmiej :)
jak wspomnialem wczesniej kwestia kto co lubi.ja lubiem twarde lepsze na zakretach! seryjne dobre na zime i lato na snieg lub wypady nad wode. problem moze byc z poduszkami pod amortyzatory gdyz sa na lozyskahc i moga kosztowac ponad 100 sztuka.
standardowy wozik tani w utrzymaniu ekonomiczny wady sie zdazaja ale niewielkie dosc wygodny duzo czesci zamiennych (podhcodza tez te z opla) szkajcie u ludzi starszych dbajacych o porzadek!! wtedy sie nie rozczarujecie!!
autko dobrze sie prowadzi jezeli wymienimy sprezyny na twardsze np.zolte wtedy ocena wzrasta do 8 kwestia gustu gdyz seryjnie jest bardzo miekki!!!

2010-02-28

Największa to słabo wytłumone wnętrze, potem materiał wykończeniowy. Brakuje mi klimatyzacji.
Jak wcześniej. Pod górę częste zmiany biegów - byłem zadowolony. Drugi raz już pojechalismy przez Jugosławię. Na autostradzie 195, żadnych niespodzianek. Jak dla mnie słaby silnik.
na 14" i bez dużego obciążenia 2-3 osoby bardzo dobrze się zachowuje 4-5 osób tył może dobijać na nierównościach. Przy 15" obowiązkowo po 1 gumie wzmacniające tylne sprężyny - strasznie ocierają opony o nadkola. Wyciszenie powyżej 110 DO BANI ponad 150 trzeba to ścierpieć...
Ergonomicznie, choć tandetnie, siedziska z przodu trochę na mnie za krótkie mam 183 cm.Bagażnik jak na takie auto ok. Po 6-7 latach zaczęły wychodzić małe rdzawe punkciki na podszybiu.
Byłem pierwszy raz w Bułgarii i jechaliśmy przez Karpaty w Rumunii czasami w deszczu - 5 osób, 2 dzieci i 3 dorosłych pełny bagaznik. Tracze Brembo, klocki Lucas, po 2 gumy na sprężynę, 15" alusy, nówki opony Barum Bravuris. Jak to auto się swietnie trzymało drogi!! Parkowanie - naw...

Średnie oceny DAEWOO LANOS

Osoby zainteresowane autem Daewoo Lanos brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Daewoo Lanos

Daewoo Lanos

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Lanos

Daewoo Lanos 1500 16V 100KM 2000r. hatchback

Wady: bardzo wysokie spalanie, trzeszczące plastiki, parujące szyby i zamarzające od środka, problemy z obrotami biegu jałowego, brak możliwości całkowitego rozłożenia tylnej kanapy(jedynie pochylenie oparć foteli) Zalety: niskie koszty zakupu, tanie części, ekonomiczność poprzez instalację LPG, nie boję się o samochód pozostawiony byle gdzie

Mała elastyczność tej jednostki, trzeba uważać żeby jej nie zamulić bo będzie kiepsko. Skrzynia działa mało precyzyjnie i na zimnym silniku w zimie ciężko wchodzą biegi, podobnie silnik zimny w zimie jak diesel. Ogólnie zauważyłem że niezbyt zgrana para silnik + skrzynia, obroty wyją coraz bardziej a przyspieszenia niezbyt czuć

Widoczność jest na przyzwoitym poziomie w każdym kierunku. Z przodu trochę ograniczają duże słupki. Na lusterka trzeba uważać na dość doży martwy punkt.

na polskie drogi zawieszenie dość znosi nierówności, jednak przy pełnym obciążeniu samochód nie prowadzi się dobrze, jest bardo ociężałe i niezbyt dobrze razi sobie z szybkimi wejściami w zakręty. Przednie fotele da się przeżyć jednak są za mało podtrzymujące plecy i boki, z tyłu troszkę gorzej, za mało profilowane. Samochód źle wyciszone, wszędzie szumi powietrze(drzwi,szyby itp) i słychać dość głośny silnik

Z przodu nie brakuje miejsca jednak wsiada się do niego niewygodnie szczególnie za kierownicę, z tyłu ok, bagażnik mały w dodatku leży koło zapasowe, aranżacji w zasadzie brak. Z karoserią bywa różnie, u mnie pod znaczkiem kapusty z tyłu pęcherze, z przodu delikatnie maska i minimalnie progi. Od spodu jest o wiele lepiej i na razie nic nie widać. Schowków prawie brak, jeden z przodu który skrzypi a w bagażniku jedynie na podnośnik.

Ogólnie samochodem jeździ się bardzo miło i dość komfortowo. Hamulce po wymianie tarcz i klocków są aż za ostre. Parkowanie w wersji hatchback to nie problem, niezła widoczność i krótki samochód temu sprzyja. Wspomaganie dość czułe, może na trasie za bardzo. Na nierównościach trochę mało komfortowo

Awaryjność drobiazgów spora jednak ceny części bardzo niskie.

W tej kategorii jest fatalnie i to nie tylko u mnie ale u większości użytkowników lanosów. Podczas deszczu ciągle parujące szyby w zimie dodatkowo zamarzają od środka a dmuchawa karygodna, kierując nawiew tylko na szybę dmucha także trochę na twarz i max na nogi i nie można tego przymknąć dlatego jest fatalne rozwiązanie, Brak filtra powietrza do kabiny, jedynie filtr do silnika ale i tak częsta wymiana nic nie poprawia. Jedynie nagrzewanie wnętrza zasługuje na +

Nie ma za bardzo do czego się doczepić ponieważ nie ma tego zbyt wiele. Ogólnie jest ok - dość często przepalają się żarówki (podświetlenie bagażnika, 3 światło stop itp) ale to jest niewielki koszt. Bardzo denerwującą usterką jest u mnie przepalenie nitek ogrzewania tylnej szyby (działają tylko 4 od góry) i nie ma możliwości naprawy (przepalenie pod czarną warstwą szyby) jedynie wymiana szyby ale to nieopłacalne jednak przy dużym parowaniu jest to bardzo uciążliwa usterka

Daewoo Lanos: hatchback, roadster, sedan (limuzyna)

Daewoo Lanos: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Daewoo Lanos: 0.8, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 2.0

Daewoo Lanos: 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1988