Daewoo Lanos opinie, oceny użytkowników, Daewoo Lanos spalanie 2004r. (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Lanos

2004r.

Średnia ocena: 8.25/10

Daewoo Lanos spalanie (l/100km)

5.50/10.67
5.00/8.03
5.50/9.67

Oceny DAEWOO LANOS

2009-01-05

Szkoda że w tym roku 2008 zakończyli produkcję lanosa w Polsce zamiast unowocześnić i wprowadzić na rynek nowego lanosa II (nowe blachy,itp...)tak jak to robi np Opel, przenieśli produkcje na Ukrainę i oni teraz będą trzepać kasę, a szkoda bo Lanos II mógł by być hitem w Polsce.
Silniki 16v w Lanosach potrafią hałasować, szczególnie przy wyższych obrotach, na szczęście są niezawodne i trwałe. Skrzynia biegów to dla mnie rewelacja biegi wchodzą lekko i precyzyjnie, nie tak jak np. w Citroenie.
Wyciszenie silnika mogło by być lepsze, odgłosy z zewnątrz są raczej mało słyszalne (w Lanosie limitowanym)
Dużo miejsca z przodu i o wiele mniej z tyłu (na nogi) nie za wielki bagażnik (jak na sedana) Bardzo ładnie wygląda w środku (wersja limitowana)ale plastik kiepściutki. Sedan wygląda przyzwoicie i opływowo, mimo że karoseria została zaprojektowana 11 lat temu.
Ten lanos w przeciwieństwie do do poprzedniego lanosa którym jeździłem jest bardzo miękki, nic nie drga i bardzo przyjemnie się nim jeździ, niestety ma to swoje wady, samochód potrafi "chodzić pod drodze" w niesprzyjających warunkach (np:wiatr)

2009-07-12

Biorąc po uwagę niskie koszty eksploatacji, łatwy dostęp do części zamiennych całkiem niezłe autko
Mam zamontowany od nowości gaz, przez co i duża elastyczność silnika (nie dławi się tak szybko na niskich obrotach jak na benzynie)
Na początku gdy przesiadłem sie z bardziej "twardego" samochodu, myślałem, ze dostanę choroby morskiej od bujania, ale po kilku tygodniach jazdy wszystko wróciło do normy, organizm się przyzwyczaił :)
Bardzo mocną stroną Lanosów jest odporność karoserii na korozję
Zazwyczaj fabrycznie montowane opony Pasio Dębica radziłbym zmienić na inne. Chyba, ze ktoś lubi dreszczyk emocji i zwiększony poziom adrenaliny :)

2009-07-12

Bardzo mocną stroną Lanosów jest odporność karoserii na korozję

dominik2010-07-16

Średnie oceny DAEWOO LANOS

Osoby zainteresowane autem Daewoo Lanos brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Daewoo Lanos

Daewoo Lanos

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Lanos

Daewoo Lanos wersja limitowana 1500 16V 101KM 2004r. sedan (limuzyna)

To co mnie denerwuje to brak powtażalników na lusterkach

SAMOCHÓD BEZAWARYJNY I BAAAAARDZO TANIE CZĘŚCI

Wersja z klimą w zimę szybko się nagrzewa a w lato dobrze chłodzi (nawet aż za bardzo)

Ani w tym 4 letnim ani w poprzednim 9 letnim lanosie nic się w lelektryce nie psuje. Jedynie termometr trzeba samemu zainstalować bo go fabrycznie nie montują.

Daewoo Lanos: hatchback, roadster, sedan (limuzyna)

Daewoo Lanos: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Daewoo Lanos: 0.8, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 2.0

Daewoo Lanos: 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1988