Daewoo Lanos opinie, oceny użytkowników, Daewoo Lanos spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Daewoo Lanos

Åšrednia ocena: 7.51/10

Daewoo Lanos spalanie (l/100km)

9.59/10.77
7.24/8.41
8.38/9.56

Oceny DAEWOO LANOS

Piotr2008-08-15

Samochód znacznie lepszy, niż opinia o nim. Bardzo dobry silnik - dynamiczny, trwaÅ‚y i Å›wietnie współpracujÄ…cy z instalacjÄ… LPG, niskie koszty utrzymania, bardzo dobre wyposażenie (posiadam absolutnie najbogatszÄ… wersjÄ™). Przed zakupem podchodziÅ‚em sceptycznie do tego auta, teraz wiem, Å...
Niewielka masa pojazdu i duża moc zapewniają naprawdę bardzo dobre osiągi. Niewielkie pogorszenie parametrów na gazie LPG, ale zarówno przyspieszenie, jak i elastyczność bardzo dobre. Bardzo trwały, potrafi przejechać na gazie 400-500 tys. km bez remontu.
W miarę komfortowe zawieszenie, fotele wygodne w wersji SX (welurowe), niestety wyciszenie marne. Warto poprawić na własną rękę, kosztuje niewiele i daje dobre efekty.
Przestrzeń w normie w tej klasie pojazdów.Ergonomia bez większych uchybień. Materiały i wykończenie też. Mile zaskakuje odporność na korozję - od kilku lat po uderzeniu kamieniem miałem dwa odpryski lakieru (na dachu), w których nie było ani źdźbła korozji! W tej chwili są już zabe...
Średnie właściwości jezdne. Miękkie, aczkolwiek komfortowe zawieszenie niestety podatne na stan naszych dróg. Na szczęście ceny napraw śmiesznie niskie.

2008-09-07

srednio 5.5 w punktacji ogolnej!Natomiast auto jest godne uwagi z uwagi na to ze jest dosc pospolite malo w nim elektrycznych bajerow wiec nie ma co sie psuc!Natomiast jezeli motor i reszta no to kto nie dba dlugo nie polezdzi nawet autem klasy wyzszej jak bm czy merc zlosliwosc rzeczy martwych :)
jezeli o motor chodzi to klasyka typowy dla ludzi lubiacych bezpieczna jazde. natomiast amatora najmiejszych wyczynow radze odlozyc troszke na taki maly tuni i beda zadowoleni stozek+strumiennica zalatwia sprawe juz czuc te 100kucy w moim przypadku bynajmiej :)
jak wspomnialem wczesniej kwestia kto co lubi.ja lubiem twarde lepsze na zakretach! seryjne dobre na zime i lato na snieg lub wypady nad wode. problem moze byc z poduszkami pod amortyzatory gdyz sa na lozyskahc i moga kosztowac ponad 100 sztuka.
standardowy wozik tani w utrzymaniu ekonomiczny wady sie zdazaja ale niewielkie dosc wygodny duzo czesci zamiennych (podhcodza tez te z opla) szkajcie u ludzi starszych dbajacych o porzadek!! wtedy sie nie rozczarujecie!!
autko dobrze sie prowadzi jezeli wymienimy sprezyny na twardsze np.zolte wtedy ocena wzrasta do 8 kwestia gustu gdyz seryjnie jest bardzo miekki!!!

2010-02-28

Największa to słabo wytłumone wnętrze, potem materiał wykończeniowy. Brakuje mi klimatyzacji.
Jak wcześniej. Pod górę częste zmiany biegów - byłem zadowolony. Drugi raz już pojechalismy przez Jugosławię. Na autostradzie 195, żadnych niespodzianek. Jak dla mnie słaby silnik.
na 14" i bez dużego obciążenia 2-3 osoby bardzo dobrze się zachowuje 4-5 osób tył może dobijać na nierównościach. Przy 15" obowiązkowo po 1 gumie wzmacniające tylne sprężyny - strasznie ocierają opony o nadkola. Wyciszenie powyżej 110 DO BANI ponad 150 trzeba to ścierpieć...
Ergonomicznie, choć tandetnie, siedziska z przodu trochę na mnie za krótkie mam 183 cm.Bagażnik jak na takie auto ok. Po 6-7 latach zaczęły wychodzić małe rdzawe punkciki na podszybiu.
Byłem pierwszy raz w Bułgarii i jechaliśmy przez Karpaty w Rumunii czasami w deszczu - 5 osób, 2 dzieci i 3 dorosłych pełny bagaznik. Tracze Brembo, klocki Lucas, po 2 gumy na sprężynę, 15" alusy, nówki opony Barum Bravuris. Jak to auto się swietnie trzymało drogi!! Parkowanie - naw...

2008-02-10

za ta cene nic nie kupicie z danego rocznika.Tylko dlugo szukac sa okazje.
te 100 kM to calkiem sporo.przyspieszenie dobre. skrzynia biegow ok. silnik wytrzymaly dobrze spasowany.przebiegi ok 200000 nie sa problemem.
jazda Lanim to calkiem przyjemne przezycie.4 osoby i bagaz na trasie- spokojna nie uciazliwa jazda.Wyciszenie-jak jest szczelny wydech mozna spokojnie sluchac muzyki powaznej.Fotele wygodne.troszke za miekki.
kierowca obija prawa noga o srodkowy pulpit.Dzwignia skrzyni biegow zle utawiona do sredniej wielkosci kierowcy[fotel prawie odsuniety na maxa]jakosc materiałów srednia raczej zla,zarysowania.bagaznik skapy ale wystarcza.Karoseria 0 slady korozji.
Lanos to dobry wybor dla młodych lub niezamożnych ludzi .Troszke za miekkie zawieszenie.Bolaczka. . . duze spalanie nawet przy spokojnej jezdzie.Mój Lani jest wyposazony w inst.gazowa Landi podobno nie za dobra.ostatnio okazalo sie ze jest za duza emisja spalin z tejze inst.Bylem u dwoch gazownik...

2009-01-05

Szkoda że w tym roku 2008 zakończyli produkcję lanosa w Polsce zamiast unowocześnić i wprowadzić na rynek nowego lanosa II (nowe blachy,itp...)tak jak to robi np Opel, przenieśli produkcje na Ukrainę i oni teraz będą trzepać kasę, a szkoda bo Lanos II mógł by być hitem w Polsce.
Silniki 16v w Lanosach potrafią hałasować, szczególnie przy wyższych obrotach, na szczęście są niezawodne i trwałe. Skrzynia biegów to dla mnie rewelacja biegi wchodzą lekko i precyzyjnie, nie tak jak np. w Citroenie.
Wyciszenie silnika mogło by być lepsze, odgłosy z zewnątrz są raczej mało słyszalne (w Lanosie limitowanym)
Dużo miejsca z przodu i o wiele mniej z tyłu (na nogi) nie za wielki bagażnik (jak na sedana) Bardzo ładnie wygląda w środku (wersja limitowana)ale plastik kiepściutki. Sedan wygląda przyzwoicie i opływowo, mimo że karoseria została zaprojektowana 11 lat temu.
Ten lanos w przeciwieństwie do do poprzedniego lanosa którym jeździłem jest bardzo miękki, nic nie drga i bardzo przyjemnie się nim jeździ, niestety ma to swoje wady, samochód potrafi "chodzić pod drodze" w niesprzyjających warunkach (np:wiatr)

Åšrednie oceny DAEWOO LANOS

Osoby zainteresowane autem Daewoo Lanos braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Astra.

Daewoo Lanos

Daewoo Lanos

Opel Astra

Opel Astra

Daewoo Lanos: hatchback, roadster, sedan (limuzyna)

Daewoo Lanos: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Daewoo Lanos: 0.8, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 2.0

Daewoo Lanos: 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1988