Daewoo Lanos opinie, oceny użytkowników, Daewoo Lanos spalanie (strona 5)

Opinie o samochodach Daewoo Lanos

Średnia ocena: 7.51/10

Daewoo Lanos spalanie (l/100km)

9.59/10.77
7.24/8.41
8.38/9.56

Oceny DAEWOO LANOS

2010-10-27

Jeśli ktoś nie czerpie z jazdy autem żadnej przyjemności to będzie zadowolony.
Auto z LPG, instalacja fabryczna. Elastyczności brak. Wyprzedzanie tylko na trójce, na czwórce zawsze brakuje prostej. Ogromny plus dla silnika za trwałość - dość przypadkowe wymiany oleju, jazda na gazie a jemu tylko samoregulatory się wysypały.
Skokowa regulacja foteli przednich to czyjaś wielka pomyłka. Kierownica bez regulacji położona za nisko. Wyprofilowanie foteli takie sobie, trwałe materiały. W środku głośno ale to nie limuzyna. Szybko pękają tylne sprężyny, nawet gdy z reguły jeździ się na pusto.
Bagażnik troszkę mały zwłaszcza że zapasówka na wierzchu. Plastiki twarde ale za to się nie niszczą - poza pokrywkami eksploatacyjnymi bezpieczników, podnośnika czy amortyzatorów z tyłu - odpadły i już nie pasują... Nadwozie gnije niestety.
Niesamowicie miękkie zawieszenie, lepsze chyba tylko od C15. Duża podsterowność. Jak się człowiek przyzwyczai to da się jeździć. Ciężko pracujący, "gumowy" układ kierowniczy - największa wada tego auta.

2010-03-01

Nie jest to luksusowa limuzyna, ale w stosunku do (klasy średniej niższej) i odzwierciedlając cenę zakupu, awaryjność, oraz to jak medialnie był ten samochód krytykowany - uważam po latach, że jest to całkiem solidne autko dla naszych warunków i klimatu.
Jak na ten samochód silniczek sprawuje się całkiem fajnie. Spokojniutko się jedzie 140 km/h i 160 km/h. I chyba nawet się lepiej trzyma drogi niż przy 100 km/h
Jak na nasze drogi - zawieszenie spełnia wymogi. Przez 12 lat nie wybiła się żadna tulejka, sworzeń. Jedynie co wymieniłem w tylnym zawieszeniu - sprężyny.
Karoseria zabezpieczona super - 12 lat pod chmurką. Nie ma śladu korozji. Chylę głowę - spoglądając na znacznie młodsze Ople, Fordy czy inne autka. Podwozie tez stan idealny.
Po przejściu z Audi na Lanosa miałem odczucia, że podczas hamowania czuje drgania. Miałem na gwarancji - wiec wymieniali klocki, tarcze hamulcowe - wygładzali tarcze - troszkę wymęczyłem serwis- nic nie płaciłem, Do dziś dnia mam spokój

Maciek2011-09-13

Silnik jak najbardziej pasuje do tego auta. Jest w miarę elastyczny, dobrze się zbiera, pomimo instalacji gazowej. Biegi mogłyby mieć trochę krótszy skok, minus za bardzo często haczący wsteczny.
samochodem w 2 osoby jedzie się, ekstra z dodatkową 2 z tyłu juz troche gorzej ale znośnie. Przednie fotele dość wygodne, jednak brakuje im bocznego trzymania, trzeba uważać na zakrętach żeby Z nich nie spaść. do 90 km/h jest w miarę cicho, potem robi się za głośno.
Karoseria zabezpieczona wzorowa. Pomimo 13 lat ma karoserii nie ma żadnych oznak korozji. Plastyki wśrodku mogłyby być trochę lepsze ale są dość dobrze spasowane, minus za małą liczbe schowków.
Auto jest dosyć miękkie, nie należy przesadzać nim na zakrętach, ale w kńcu nie jest to auto wyścigowe. Przy parkowaniu należy baczniej zwrócić na tył auta, wspomaganie działa bardzo dobrze. hamulce mogłyby być lepsze, ale nie jest tragicznie, uwaga na lubiący się zapiekać ręczny.

2008-02-12

Silnik w tej wersji dość żwawy i elastyczny, praktycznie od prędkości 80 km/h można już swobodnie wyprzedzać na piątym biegu.
Sporo miejsca nawet z kompletem ludzi na pokładzie.
Jeśli chodzi o bezawaryjność oraz koszty eksploatacji to niema sobie równych. Ja kupiłem model już mocno wysłużony z dużym przebiegiem i bitym ze wszystkich stron. Mimo to przez rok eksploatacji a w tym czasie przejechałem nim ok 40 tys km nie zdażyło się nic poważnego i nigdy nie zawi...

2008-02-12

Sporo miejsca nawet z kompletem ludzi na pokładzie.

Średnie oceny DAEWOO LANOS

Osoby zainteresowane autem Daewoo Lanos brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Daewoo Lanos

Daewoo Lanos

Opel Astra

Opel Astra

Daewoo Lanos: hatchback, roadster, sedan (limuzyna)

Daewoo Lanos: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Daewoo Lanos: 0.8, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 2.0

Daewoo Lanos: 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1988